Veszprém - Kiel
31–30
(14-15)
Mirko Alilovic, Fazekas Nándor, Császár Gábor 1 (0), Gulyás Péter, Iváncsik Gergő 1 (0), Iváncsik Tamás 7 (2), Iman Dzsamali 2 (0), Laluska Balázs 1 (0), Nagy László 9 (0), Marcos Oneto 2 (0), Reinaldo Pérez, Chema Rodríguez 1 (0), Schuch Timuzsin, Renato Sulic 1 (0), Mirszad Terzics 4 (0), Cristian Ugalde 2 (0)   Thierry Omeyer, Andreas Palicka, Marcus Ahlm 2 (0), Niclas Ekberg 1 (1), Momir Ilics 1 (0), Filip Jicha 5 (0), Dominik Klein, Daniel Narcisse 1 (0), Gudjon Valur Sigurdsson 8 (0), Christian Sprenger 7 (0), Rene Toft Hansen, Marko Vujin 1 (0), Patrick Wiencek, Christian Zeitz 4 (0)
8 perc Kétpercesek 12 perc
2/2 Hétméteresek 4/1
Mérkőzés előtt

A férfi kézilabda Bajnokok-Ligája csoportkörének negyedik fordulója következik. A Kiel és a Veszprém is megnyerte az eddigi hármat. A német bajnok idegenben 32-27-re győzte le az Atlético Madridot, otthon a Sävehofot 43-34-re, a Constantát 35-14-re verte.

A német csapat 2007-ben, 2010-ben és 2012-ben is megnyerte a Bajnokok Ligáját, 2000-ben, 2008-ban és 2009-ben pedig döntős volt. 17-szeres német bajnok, a bajnoki cím védője.

A világ egyik legerősebb csapata a Kiel. Csak három német szerepel a csapatban, közülük ketten – Klein és Zeitz – világbajnokságot nyert. Ahogy a francia Omeyer és Narcisse is.

A német csapatot erősíti Marko Vujin, aki 2003-tól Magyarországon játszott. 2007-ig a Dunaferr kézise volt, majd 2012-ig a Veszprémben játszott, ahol háromszor nyert magyar bajnokságot, kétszer kupát, 2008-ban pedig KEK-et.
1. félidő

1'
A Veszprém kezdi a meccset.
(1–0) Nagy László Gól
1'
Nagyon messzíről nagyon nagy gól.

2'
Jichát blokkoljuk, marad a Kielnél a labda.
(1–1) Gudjon Valur Sigurdsson Gól
2'

3'
Elrontja a Veszprém a támadást, de Alilovic nagyot védett.

3'
Megint Alilovic védett, de a Kiel támadhat még.

4'
Jicha a felső lécet találta telibe.

4'
A Veszprém megint elrontotta a támadást, de jó a magyar blokk. Aztán Omeyer megint nagyot védett.

5'
Az első sárgát Sulic kapja.

5'
Alilovic védett, de Chema belül védekezett, hetes jön.
Momir Ilics Hétméteres
6'
Alilovic kivédte
(1–2) Momir Ilics Gól
6'
A kipattanót bevágta a szerb

6'
Sprenger is kapott egy sárgát.

6'
Nagy megint távolról, Omeyer ezt olvasta.
(2–2) Iváncsik Tamás Gól
7'
Nagyszerű gyors támadás.

7'
Egyből jött volna a Kiel, de kimaradt a ziccer, megint a Veszprém támad.

8'
Sulic lőtt, de Omeyer megint védett.
(2–3) Filip Jicha Gól
8'
(3–3) Chema Rodríguez Gól
9'

10'
Nagy Lászlóról ítélnek újabb hetest a németeknek.
Filip Jicha Hétméteres
10'
Alilovic a második hetest is megfogja.
(3–4) Christian Sprenger Gól
11'
Leindítottak minket.
(4–4) Nagy László Gól
12'
(5–4) Mirszad Terzics Gól
12'
Schuch mentett fantasztikusan, megint a Veszprém támad és gólt lő.
(5–5) Gudjon Valur Sigurdsson Gól
12'
Sigurdsson a bal szélről lőtt gólt.
(6–5) Mirszad Terzics Gól
13'
Egymás után második gólját lövi a bosnyák.
(7–5) Mirszad Terzics Gól
13'
Sőt a harmadik is megvan.
(7–6) Christian Sprenger Gól
14'
A jobb szélről kaptunk gólt.

14'
Nagy László kapott sárga lapot.

14'
Az első veszprémi hetes jön, Terzics harcolta ki.
(8–6) Iváncsik Tamás Hétméteres
14'
Nagyon szépen.
(9–6) Renato Sulic Gól
15'
Nagy László-blokk, indulunk, bedobjuk

15'
A németek kérnek időt.

16'
Jól védekezünk, erről szólt előtte is a meccs, ebben lehet felvenni a versenyt a világ egyik legjobb csapatával.
(9–7) Filip Jicha Gól
17'
Elképesztő messziről lőtt fantasztikus nagy gólt a cseh.

17'
Nagyszerű veszprémi akció végén megint Omeyer védett.
(9–8) Gudjon Valur Sigurdsson Gól
18'
(10–8) Mirszad Terzics Gól
18'
Terzics lábról. Nagy gól.

18'
Alilovic védett, megint mi jövünk.

19'
Kínai figurával próbálkoztunk, nem jött össze.

20'
Sigurdsson ziccerét megint Alilovic fogta.
Marcus Ahlm 2 perc
20'

21'
Ugalde lőtte mellé a bal szélről.
(10–9) Christian Zeitz Gól
22'
Szerencsés gól volt, Zeitz elé pattant, a ziccert belőtte.
Christian Zeitz 2 perc
22'
Kettős előnybe kerülünk.
(11–9) Nagy László Gól
22'
Ugalde tette be, Nagy kínai figurából talált be.
Marko Vujin 2 perc
23'
A volt veszprémit is kiszórják. Nagyszerű blokk után Iváncsik Tamást cselgáncsozta le.

23'
Ugalde lövését fogta Omeyer.
Chema Rodríguez 2 perc
23'
(11–10) Christian Zeitz Gól
24'
Nagyon jól védekezünk. Zeitz visszajön. És bevágja.

24'
Dzsamali is a pályán.
(12–10) Iváncsik Tamás Gól
25'
Elképesztően szép akció végén, Nagy adta gólpasszt, a háta mögött.
(12–11) Christian Sprenger Gól
25'

25'
A Pick Szeged 29-24-re kikapott csütörtökön a találkozó előtt még nyeretlen fehérorosz Dinamo Minszk otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A meccs elején fej fej mellett haladtak a csapatok, majd Bogdanov, a hazaiak kapusa kifogott egy jobb periódust, ezt pedig társai támadásban kihasználták, és háromgólos előnybe kerültek. A fehérorosz csapat ezután sem állt le, többször is kihasználta a magyar csapat labdavesztését, és az ötgólos Sevaljevic vezetésével a félidőben 17-10-re ment el. A szünet után állandósult a különbség, a Szeged nem nagyon tudott közelebb kerülni riválisához. Skaliczki László csapata tíz perccel a vége előtt három gólra feljött, de ennél jobban nem tudta megközelíteni ellenfelét. A BL-ben most egy hónap szünet következik. A Szeged legközelebb november 18-án lép pályára, az eddig százszázalékos spanyol Barcelonát fogadja majd. Férfi BL, 4. forduló: D csoport: Dinamo Minszk (fehérorosz)-Pick Szeged 29-24 (17-10) a magyar csapat gólszerzői: Larholm, Zubai 4-4, Prodanovic, Sulc, Blazevic, Ancsin, Balogh, Pribanic, Kekezovic 2-2, Vadkerti, Budai
(12–12) Christian Sprenger Gól
26'
(13–12) Cristian Ugalde Gól
26'
(13–13) Gudjon Valur Sigurdsson Gól
27'
Ahlmtól veszik el a labdát. Aztán a Veszprém veszített el, leindítottak...

28'
Sajnos megint elveszítjük a labdát támadásban, a Veszprém kér időt.
(14–13) Laluska Balázs Gól
28'
(14–14) Marcus Ahlm Gól
29'
Ahlmra nem figyeltünk beállóban.
Laluska Balázs 2 perc
29'

30'
Nagy lőtte mellé.
(14–15) Gudjon Valur Sigurdsson Gól
30'
Az izlandi az utolsó pillanatban lőtte be.
2. félidő

31'
Egy nagyszerű Alilovic-védéssel kezdődik a második félidő.
(15–15) Nagy László Gól
32'
(16–15) Iváncsik Gergő Gól
32'
Schuch blokkol, Iváncsik Gergő elindul.
(16–16) Gudjon Valur Sigurdsson Gól
33'
Sigurdsson a szélről nagyon szépen becunderezi.
(17–16) Nagy László Gól
33'

33'
Megint jó magyar blokk.
(17–17) Filip Jicha Gól
34'
(18–17) Iváncsik Tamás Gól
34'
Úgy, mint Sigurdsson.

34'
Német hetes jön.
(18–18) Niclas Ekberg Hétméteres
35'
(19–18) Iváncsik Tamás Gól
36'
(19–19) Marcus Ahlm Gól
36'

37'
Omeyer leült a kispadra.
37'
(20–19) Nagy László Gól
38'
Nagy újabb nagy gólja.
(20–20) Christian Sprenger Gól
39'
Vujin lövését fogta Alilovic, aztán Chema eladta, Sprenger belőtte az indítást.
(21–20) Nagy László Gól
39'
És akkor jött megint Nagy
(21–21) Marko Vujin Gól
40'

41'
Sulic tört be, hetest lőhetünk.
(22–21) Iváncsik Tamás Hétméteres
41'
Palicka nem tudta fogni.
41'
(22–22) Gudjon Valur Sigurdsson Gól
42'
Leindítottak minket, emberhátrányban.
(22–23) Gudjon Valur Sigurdsson Gól
42'
Sulic kihagyta és újra leindítottak minket.
(23–23) Nagy László Gól
43'
Nagy a kapus kezével együtt lőtte be.

43'
Német időkérés
(23–24) Filip Jicha Gól
44'

44'
Sulic megint elrontotta a ziccert.
(23–25) Christian Sprenger Gól
45'
(24–25) Nagy László Gól
46'
Nagy Lászlón semmi sem múlik.

46'
Elveszik a Kieltől a labdát.
Patrick Wiencek 2 perc
47'
(25–25) Marcos Oneto Gól
48'
Beállóból egyenlítettünk.

48'
Törölni kell.

48'
Fazekas beállt, kivédte Vujin lövését.
(26–25) Cristian Ugalde Gól
48'
Schuch megint fantasztikusan védekezett. Ugalde belőtte, vezetünk.

49'
Megint remek magyar blokk.

49'
Dzsamali bevágta, de ellépte.
Marcos Oneto 2 perc
50'

50'
Fazekas megfogta Ilics lövését. Óriási bravúr volt.

50'
Magyar időkérés.

51'
Császár lövésébe belefütyültek.

51'
Ugalde mellé emelte.

52'
Narcisse sem tud túljárni Fazekas eszén, hihetetlenül kellenek ezek a védések most.
(27–25) Iváncsik Tamás Gól
52'

52'
Nyolc perc és kettővel megyünk.
(27–26) Filip Jicha Gól
52'
(28–26) Császár Gábor Gól
53'
Császár talpról lőtt nagy gólt.
(28–27) Christian Zeitz Gól
53'
Mirszad Terzics 2 perc
53'

54'
Dzsemali elejtette a labdát, Fazekas elképesztő ziccerben védett.
(29–27) Iman Dzsamali Gól
55'
Azért csak bejött az iráninak.
(29–28) Christian Sprenger Gól
55'

55'
Dzsemalit kell ápolni.
(30–28) Marcos Oneto Gól
56'
Oneto beállóból.

56'
Fazekas véde, de hetes lesz belőle.
Niclas Ekberg Hétméteres
56'
És amikor kell, Fazekas kivédi a hetest.
(31–28) Iman Dzsamali Gól
57'
Dzsamali ma is nyerő ember lehet. Középről nagy gól.
(31–29) Daniel Narcisse Gól
57'

58'
Omeyer visszaállt az utolsó két és fél percre.

58'
Omeyer egyből megfogta Dzsamali lövését.

59'
Egy perc és 50 másodperc a végéig.
(31–30) Christian Zeitz Gól
59'
Ez nagyon nagy gól volt.

59'
Ezt most be kellene lőni.

59'
Ilyen nincs. Ez olyan Mocsais volt. Ortega lépett be és bevágta, de a bírók lefújták, mert közben Ortega már letette az időkérő táblát a zsűri asztalára... Ne ezen múljon.

60'
Utolsó perc

60'
A Veszprém támad.

60'
Nagy lövését megfogta Omeyer, de Ugalde megszerezte a kipattanót. 32 másodperc vissza.

60'
Ha gólt sikerülne szerezni, megnyerjük a meccset.

60'
Császár lépett be, lerántották, se hetes, se kiállítás. 17 másodperc

60'
Nagy László lőtte rá. Omeyer védte. Német időkérés, de a saját kapujuk elől jönnek és 0,6 másodperc van hátra. Innen már nem lehet elbukni.

60'
A bírók három másodpercre pörgetik vissza az órát.

60'
Vége.
Vége

Az MKB Veszprém legyőzte a BL-címvédőt

Minden idők

Szénné égették a korábban az ellenfelet alázó franciát
Az U21-es monacói már az Eb-t ünnepelte a góljával, de a svédek az utolsó pillanatban visszavágtak.