Minden idők

Hős lett a színészkedő kapusból

2015 február 9., 14:43 Módosítva: 2015.05.02 01:25
17

Az Afrika-kupa döntője pocsék volt, csak azzal tudtak drámát írni, hogy a végtelenségig húzták a tizenegyeseket. A legnagyobb műsort azonban a sokáig mellőzött Boubacar Barry, elefántcsontparti kapus csinálta.

Tovább

Elefántcsontpart kínkeservesen megnyerte

2015 február 8., 23:03 Módosítva: 2015.05.02 01:25
12

Elefántcsontpart nyerte a jubileumi, 30. Afrika-kupát, méghozzá hosszabbítás után, tizenegyesekkel. A kontinens két legjobbjának 120 percig tartó meccse borzasztó alacsony színvonalú játékot hozott. A 11-espárbaj méltó volt az egész meccshez, elképesztő módon kihagyott büntetők után, a 11. körben alakult ki a  végeredmény, a két kapus döntötte el. Elefántcsontpart története során másodszor lett első.

Tovább

Tízmillió dollárt buktak az ebolapánik miatt

2015 február 6., 19:37 Módosítva: 2015.05.02 01:36
2

Nem vehet részt a 2017-es és a 2019-es Afrika-kupán Marokkó labdarúgó-válogatottja, mert az észak-afrikai ország visszalépett az idei torna megrendezésétől, írja az MTI.

Tovább

Szeretem a focit, de élni jobban szeretek

2015 február 6., 18:22 Módosítva: 2015.05.02 01:36
3

A csütörtöki Ghána–Egyenlítői-Guinea-elődöntőt félbe kellett szakítani az Afrika-kupán, mert az egyenlítői-guineai szurkolók megtámadták a ghánaikat, köveket, tányérdarabokat, üveget dobálták feléjük, többen megsérültek. A támadás sokkoló volt, a Kongói Demokratikus Köztársaság játékosai attól tartanak, hogy megismétlődhet az eset, és ezért nem is erőltetnék a hazaiakkal a bronzmeccset.

Tovább

Háborús zóna volt, nem futballmeccs

2015 február 6., 09:58 Módosítva: 2015.05.02 01:40
82

Az Afrika-kupa csütörtök esti Ghána–Egyenlítői-Guinea-elődöntőjét félbe kellett szakítani, mert a hajrában a ghánai vendégszurkolókat megtámadták, és csapatuk harmadik gólja után kénytelenek voltak a pályára menekülni.

A vendégszurkolók közül többeket kórházba kellett szállítani a dobálózás miatt, az egyik reklámtábla, ami mögött megbújtak, egy fotó szerint tiszta vér volt. A BBC helyszínen tartózkodó riportere maroknyi nagyságú követ, tányér- és tükördarabot is összeszedett a pályáról, miután csitult a balhé. Neki egyébként azt nyilatkozta a ghánai futballszövetség elnöke, hogy szerencse, hogy senki nem halt meg.

A nézőket korábban azzal próbálták meg lenyugtatni az afrikai futballszövetség illetékesei, hogy félbeszakítják a mérkőzést, ha nem lesz rend, de nyilván semmit nem ért a figyelmeztetés.

Amikor leállt a meccs, rendőrök gumibotokkal és könnygázzal igyekeztek rendet rakni, azonban annyi könnygázt használtak, hogy a sajtólelátót is ki kellett üríteni. Még egy helikoptert is bevetettek, ami 20-30 méterrel a lelátó és a pálya fölött körözött, hogy megfélemlítse a balhézókat. A hazai drukkereket a játékvezető döntései háborították fel, ezért volt, aki a zűrzavart kihasználva meg akarta verni a bírót.

A mérkőzést hosszabb kényszerszünet után végül lejátszották, Ghána jutott tovább, de a ghánai futballszövetség vezetője háborús állapotokról beszélt a győzelem után. Játékosaikat már a szünetben ki kellett menekíteni az öltözőbe, mert a hazai szurkolók folyamatosan dobálóztak, a rohamrendőrök pajzsokkal védték őket.

A rendező Egyenlítő-Guinea csapatkapitánya sajnálkozott a történtek miatt, azt mondta, eddig minden tökéletes volt a tornán.

A meccset 3-0-ra nyerő Ghána a vasárnapi döntőben Elefántcsontparttal meccsel majd.

Ritka nagy botrány az Afrika Kupa elődöntőjében

2015 február 5., 23:06 Módosítva: 2015.05.02 01:40
3

Másodikként a ghánai válogatott jutott be a döntőbe az Egyenlítői-Guineában zajló labdarúgó Afrika Kupán.

Tovább

Kamuzott a sérülésről, fegyelmit kaphat

2015 február 2., 13:31 Módosítva: 2015.05.02 01:50
2

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) fegyelmi eljárást indított az angol élvonalbeli West Ham és a csatár Diafra Sakho ellen, mivel a szenegáli légiós hátsérülésre hivatkozva nem utazott el a jelenleg zajló Afrika-kupára, ám klubjában pályára lépett, írja az MTI.

Tovább

Bony az elődöntőbe lőtte Elefántcsontpartot

2015 február 1., 22:39 Módosítva: 2015.05.02 01:55
2

Kialakult az Afrika-kupa elődöntőjének mezőnye. A szombati Kongói DK és a botrányos körülmények között továbbjutó Egyenlítő Guinea után vasárnap Ghána és Elefántcsontpart is nyerni tudott.

Tovább

Tudja, mit jelent pontosan, hogy valaki a földhöz veri a seggét örömében? Mutatjuk

2015 február 1., 09:25 Módosítva: 2015.05.02 02:05
31

Az Afria-kupa szombati mérkőzésein eldőlt, melyik két csapat jutott először a torna elődöntőibe: Egyenlítői Guinea furcsa bírói ítéletek után Tunéziát verte, de előtte, még délután Kongót a Kongói Demokratikus Köztársaság ejtette ki. Az utóbbi csapat kapusa, Robert Kidiaba látványosan örült, és így ugrált körbe körbe a fenekén.

Persze az öröm nem véletlen, hiszen a második félidőben az ellenfél 2-0-ra elhúzott, de a Kongói DK 13 perc alatt egyenlített, majd a 81. percben Joel Kimwaki révén megfordította a meccset, a kapusnál éppen ezeket a pillanatokat láthatjuk, majd még két gólt szerzett, így alakult ki a 4-2.

Nincs okunk azonban megijedni Kidiabánál ez teljesen természetes reakció, amit már 2010-ben a klubvilágbajnokságon is megfigyelhettünk, de tavalyelőtt is előadta az Afrika-kupán.

Egyenlítői-Guinea is elődöntős az Afrika-kupán

2015 január 31., 23:25 Módosítva: 2015.05.02 02:05
2

Másodikként a hazaiak válogatottja biztosította helyét az elődöntőben az Egyenlítői-Guineában zajló labdarúgó Afrika Kupán. A szombat esti batai negyeddöntős mérkőzésen az egyenlítői-guineaiak a 70. percben hátrányba kerültek a tunéziaiakkal szemben, de a játékvezető a 92. percben befújt nekik egy erősen vitatható tizenegyest, amellyel kiegyenlítettek. A hosszabbítás első félidejében, a 102. percben szabadrúgásból szereztek gólt - másodszor is Javier Balboa volt eredményes -, és ezzel végül kiharcolták az elődöntőbe kerülést, írja az MTI.

A döntőért a Ghána-Guinea negyeddöntő győztesével találkoznak majd csütörtökön.

2

A Kongói Demokratikus Köztársaság futballválogatottja bejutott az Egyenlítői-Guineában zajló Afrika Kupa elődöntőjébe. A Kongói DK a batai negyeddöntőben Kongót győzte le, pedig a második félidőben az 55. és a 62. percben gólt kaptak, de 13 perc alatt egyenlítettek, majd még kétszer gólt lőttek.

A döntőbe jutásért szerdán az Elefántcsontpart-Algéria negyeddöntő győztesével találkozik majd.

Eredmény:

(MTI)

Afrika mágusa megnémul saját sikerétől

2015 január 31., 10:11 Módosítva: 2015.05.02 02:07
37
Az Afrika-kupa negyeddöntői következnek, szombaton Kongó a Kongói Demokratikus Köztársasággal, míg Tunézia Egyenlítői Guineával játszik. Az előbbi találkozó abból a szempontból is érdekes lesz, hogy Kongó kapitánya, a bravúredző Claude Le Roy már az ötödik válogatottját vitte el a kontinensbajnokságra, korábban éppen a Kongói DK-t. De ki ez az európai edző, aki Afrikában futott be páratlan karriert?

Afrikában nem túl egyszerű európaiként edzőnek lenni, hozzá kell szokni a játékosok mentalitásához és a klímához, de aki egyszer rákattan erre, nehezen tud váltani. A francia Claude Le Roy is ilyen, nyolcadszor, és már az ötödik ország szövetségi kapitányaként van ott az Afrika-kupán.

Tovább

Isten húzta tovább Guineát az Afrika-kupán

2015 január 30., 13:40 Módosítva: 2015.05.02 02:06
2

Az Afrika-kupa D csoportjának egyik továbbjutó helyét sorsolással döntötték el. A legjobb nyolc között így Guinea folytathatja, a csapat szerint isteni segítséggel, Mali pedig méltatlankodhat a szabályok miatt.

Tovább

Esett-kelt, aztán megrúgta az Afrika-kupa legnagyobb gólját

2015 január 28., 09:12 Módosítva: 2015.05.02 02:08
13

Kedden rendezték az Afrika-kupa C csoportjának utolsó körét, amiben Dél-Afrika Ghánával, Szenegál pedig Algériával találkozott. Dél-Afrikának mindenképpen nyernie kellett volna a továbbjutáshoz, sokáig jól is álltak, de a hajrában Ghána felőrölte őket.

Tovább

Afrika-kupa: Ghána és Algéria is negyeddöntős

2015 január 27., 21:11 Módosítva: 2015.05.02 02:08
2

A keddi utolsó forduló két győztese, Algéria és Ghána jutott a negyeddöntőbe az Egyenlítői-Guineában zajló labdarúgó Afrika-kupa C csoportjából.

Tovább

Tunézia és a Kongói DK már negyeddöntős az Afrika-kupán

2015 január 26., 21:11 Módosítva: 2015.05.02 02:09
2

Tunézia és a Kongói DK labdarúgó-válogatottja jutott hétfőn az Afrika Kupa negyeddöntőjébe. A B csoport harmadik, utolsó fordulójában a két együttes éppen egymással találkozott, a tunéziaiaknak mindenképpen jó volt a döntetlen, míg a Kongói DK azért jutott tovább, mert Zambia és a Zöld-foki szigetek összecsapásán is döntetlen született, írja az MTI.

B csoport, 3. forduló:

Zambia - Zöld-foki szigetek 0-0

Tunézia-Kongói DK 1-1 (1-0)

A csoport végeredménye: 1 Tunézia 5 pont, 2. Kongói DK 3 (2-2), 3. Zöld-foki szigetek 3 (1-1), 4. Zambia 2

Meglepetés az Afrika-kupán, továbbjutott a rendező

2015 január 25., 21:29 Módosítva: 2015.05.02 02:10
2

A házigazdák válogatottja Gabon vasárnapi legyőzésével bejutott a negyeddöntőbe az Egyenlítői-Guineában zajló labdarúgó Afrika Kupán. Az A csoport utolsó fordulójának másik találkozóján Kongó legyőzte Burkina Fasót, így az első helyen végzett a kvartettben.

A csoport, 3. forduló:

Kongó-Burkina Faso 2-1

Egyenlítői-Guinea - Gabon 2-0

A csoport végeredménye: 1. Kongó 7 pont, 2. Egyenlítői-Guinea 5, 3. Gabon 3, 4. Burkina Faso 1

Valamit valahogy csinál a labdával, zseniális, követhetetlen csel

2015 január 25., 09:42 Módosítva: 2015.05.02 02:11
59

Elefántcsontpart 1-1-et játszott Malival az Afrika-kupán, a meccsen Wilfried Bony, a manchester City csatára nehezen leírható csellel rázta le a védőket.

Tovább

Az utolsó percekben mentett pontot Elefántcsontpart

2015 január 24., 19:19 Módosítva: 2015.05.02 02:11
2

A D csoport harmadik mérkőzése, a Mali-Elefántcsontpart találkozó is 1-1-es döntetlent hozott az Egyenlítői-Guineában zajló labdarúgó Afrika Kupa D csoportjában.Az első forduló mindkét meccsének ez volt a végeredménye. Az elefántcsontparti válogatott Max Gradel révén a 86. percben egyenlített.

D csoport, 2. forduló:

Mali-Elefántcsontpart 1-1 (1-0)

Dél-Afrika a kiesés szélén

2015 január 23., 22:08 Módosítva: 2015.05.02 02:12
2

A dél-afrikaiak döntetlent játszottak Szenegál labdarúgó-válogatottjával az Egyenlítői-Guineában zajló Afrika Kupa C csoportjának második fordulójában pénteken. A 2010-es vb házigazdája így nehéz helyzetbe került, mivel négyesében egyedüliként nyeretlen két találkozó után.

Tovább

Kődobálás, könnygáz, ebolapánik: balhé az Afrika-kupán

2015 január 23., 13:01 Módosítva: 2015.05.02 02:12
7

Az idei Afrika-kupát azért kapta Egyenlítői-Guinea, mert az eredetileg rendező Marokkó az ebolajárványtól tartva inkább visszamondta a tornát. Az ebolától persze most is félnek, szurkolókat és játékosokat is szűrővizsgálatoknak vetik alá, emiatt nagy a feszültség, a szurkolók és a rendőrök már többször is összecsaptak a lassú beengedés miatt.

Tovább

Barátságon meccsekkel juthat ki saját tornájára az Afrika-kupa rendezője

2015 január 23., 10:12 Módosítva: 2015.05.02 02:12
2

Április 8-án jelölik ki a 2017-es Afrika-kupa helyszínét. Az afrikai szövetség bejelentése szerint a majdani rendezőnek is indulnia kell a selejtezősorozatban, igaz, mérkőzései barátságosnak számítanak majd.

Tovább

Tunézia fordított, Stopiráék ikszeltek

2015 január 22., 22:20 Módosítva: 2015.05.02 02:12
4

Gól nélküli döntetlent hozott a Kongói DK és a Zöld-foki szigetek összecsapása az Egyenlítői-Guineában zajló Afrika Kupa B csoportjának második, csütörtöki fordulójában.

Tovább

Afrika-kupa: másodszor sem győzött a házigazda

2015 január 21., 19:14 Módosítva: 2015.05.02 02:13
2

Ahogy az első, úgy a szerdai második fordulóban is döntetlent játszott a házigazda Egyenlítői-Guinea labdarúgó-válogatottja az Afrika Kupán: a hazaiak ezúttal Burkina Fasóval nem bírtak - tudósított az MTI.

Tovább

Földhöz vágta magát, tombolt a kiállított elefántcsontparti futballista

2015 január 20., 18:58 Módosítva: 2015.05.02 02:15
13

Az Afrika-kupa kedd esti mérkőzésén az elefántcsontparti válogatott Guineával meccselt, Yaya Touréék ellen a guineaiak szerezték meg a vezetést még az első félidőben egy védelmi hiba után.

Még nagyobb lett a baj, amikor a második félidőben a Romában futballozó Gervinho egy ütéssel kiterítette Keitát. A bíró piros lapot adott a támadónak, aki teljesen elvesztette az uralmát. Előbb a földet püfölve dühöngött, aztán neki akart menni a játékvezetőnek, de a csapattársai lefogták. Ezután megint a földre rogyott, a többiek próbálták vigasztalni, mielőtt lement.

Tovább

Öngól, bombagól, potyagól

2015 január 19., 21:56 Módosítva: 2015.05.02 02:16
6

Óriási meglepetést, egyben káoszt is okozhatott volna Dél-Afrika, ha legyőzi az Afrika-kupán azt az Algériát, ami a 2014-es vb-n ott volt a nyolcaddöntőben.

Tovább

Az utolsó percben fordított Szenegál Ghána ellen

2015 január 19., 19:01 Módosítva: 2015.05.02 02:16
2

Hosszabbításban kapott góllal az egyik esélyesnek tartott Ghána labdarúgó-válogatottja 2-1-es vereséget szenvedett Szenegál csapatától az Egyenlítői-Guineában zajló Afrika-kupa hétfői játéknapján, írja az MTI. A győztes találatot Moussa Sow szerezte a 93. percben.

17

Szombaton kezdődött és három héten át, február 8-ig tart a jubileumi, 30. Afrikai Nemzetek Kupája. Ahogy kétévente mindig, most is az európai topligákban szereplő klubok vezetői azok, akik aggódva figyelik a tornát. Hogy értsük: a benevezett 368 futballista közül 244, vagyis majdnem pontosan a résztvevők kétharmada Európa bajnokságaiból érkezik, és többen közülük meghatározó játékosa csapatának.

Valamivel a szezon felén túl ez óriási érvágás a legerősebb bajnokságokban szereplőknek. Megmutatjuk, mekkora.

Tovább

Négyes holtverseny az Afrika-kupa B csoportjában

2015 január 18., 22:09 Módosítva: 2015.05.02 02:16
3

Az B csoport első fordulójának mindkét meccsén 1-1-es döntetlen született.

Tunézia - Zöld-foki szigetek 1-1 (0-0)
Zambia-Kongói DK 1-1 (1-0)

Pofátlan kamulessel lopták el a győzelmet

2015 január 18., 12:58 Módosítva: 2015.05.02 02:17
11

Ha a világ egyik legkorruptabb országában nem tud nyerni a házigazda, akkor ott komoly gondok vannak. De még ennél is súlyosabb a helyzet, mert Egyenlítői-Guineát egy szabályos góltól fosztották meg az Afrika-kupa nyitómeccsén.