Cech, Bosingwa, Ivanovic, Terry, Cole, Lampard, Mikel, Ramires, Mata (Florent Malouda 90+1'), Kalou, Drogba   Reina, Johnson, Skrtel, Agger, José Enrique, Spearing (Carrol 55'), Henderson, Downing, Gerrard, Bellamy (Kuyt 78'), Suarez
Kispad: Ross Turnbull, Paulo Ferreira, Michael Essien, Raul Meireles, Daniel Sturridge, Fernando Torres   Kispad: Doni, Kelly, Carragher, Shelvey, Maxi Rodríguez
1. félidő

0'
A 2012-es FA-Kupa döntőjét az év második felére felpörgő Chelsea, és a nagy bajban lévő Liverpool játssza. A londoniak a bajnokságban, köszönik, jól vannak a hatodik helyen, a Pool viszont edzőt buktathat, ha nem jön össze ez a győzelem.

0'
A Wembley-ben telt ház. Az egyik fele kék, a másik vörös színben úszik.

1'
A Chelsea kezdi a mérkőzést.

3'
Nem estek egymásnak a csapatok, a Chelsea a saját térfelén adogat, és a bal oldalt próbálgatta, de az oldalvonalon kívül került a labda.

5'
A fogadóirodák szerint kevéssel, de a Chelsea az esélyesebb a kupa megnyerésére. Kollégánk szerint ha így is van, 0-0-ás 90 percre lehet számítani.

7'
Kalout állították meg lesen.

10'
Suarez támadta meg Cecht, aki kirúgta az oldalvonalon kívülre a labdát.
(1–0) Ramires Gól
11'

12'
Mata adott csodálatos passzt Ramiresnek, aki a rövidbe lőtt. Reina csak beleütni tudott az erős löketbe.

14'
Johnson beadása után Bellamyhoz került a labda, 10 méterről lőtt, de Cech nagyot védett.

16'
Drogba tolta szélre a labdát, Ramires, beadta, borzasztóan, de a labda így is majdnem behulott, Reina volt bizonytalan.

19'
Kalou adott erős passzt a 186-osrsa betörő Lampardnak, aki rosszul vette át. Oda lett a helyzet.

21'
Bellamyt találta lesen egy labda

24'
Kalou kapta szélen a labdát Matától, elindult befele, három védő sem tudta megállítani, végül a 16-oson belül szerelték.

25'
Agger futott végig a pályán, a 16-os előtt kényszerítőzött, de kicsit hosszan kapta vissza a labdát, amit az alapvonalon túlról passzolt vissza. Cech kezébe.

29'
Lampard unta meg a középpályán passzolgatást, és szúrta rá 30-ról, jócskán mellé.

32'
Lampard ívelhetett be szabadrúgást a kapu elé, de a védők tisztáztak

36'
Gerrard végzett el pont olyan szabadrúgást mint az előbb Lampard, de ez meg hosszú lett.
Mikel Sárga lap
37'

37'
A félpályánál Mikel tartott rá Gerrard lábára.

39'
Drogba lőtt 30-ról, két méterrel mellé.

40'
Downing adott be balról, a védők szögletre tisztáztak Beallamy elől. A szögletet Bellamy rúgta, bentről ismét szélre került a labda, az ismételt beadás egy Chelsea-s hátán megpattant, Cech reflexből védett.

41'
Bellamy egy beadást stukkolt középre, Suarez fejelt gyorsan, nem volt ideje irányítani, 12 méterről, kicsivel mellé ment.
Agger Sárga lap
44'
Agger lépett oda Mikelnek, aztán addig magyarázott, míg sárgát kapott.
1. félidő (szünet)

2. félidő

46'
A Liverpool kezdett.

47'
Ashley Cole kapott jó labdát, de nem vállalta a lövést a tizenhatosról.

49'
Drogba kapott szabadrúgást.

49'
Terry lőtt szöglet után kapura közelről, de belefújt a bíró.

51'
Gerrard indult meg egyedül, de a 16-oson belüli ütközést ő kezdeményezte.

51'
Downing beadásából Henderson próbálkozott, de kiszorított helyzetből gyengére sikerült a közeli fejes.
(2–0) Drogba Gól
52'
Lampardtól kapott jó labdát, laposan lőtt keresztbe a bal alsó sarokba.

55'
Suárez egyedül próbálkozott, éles szögből lőtte el tíz méterről, Cech fogta.
Spearing - Carrol csere
55'

56'
Mata 20 méterről emelt kapura, Reina könnyen fogta.

59'
A bal szélen gyorsított rá a Liverpool, majd egy keresztlabda után Carrolt próbálták játékba hozni. A védők egyelőre jól fogták, később Terry tisztázott fejjel.

60'
Kalou húzogatott a 16-oson belül, de túljátszotta, emelése a kapufa mellé ment.

62'
Suárez terítette le a fél percig a középpályán cselezgető Drogbát.

63'
Lampard 30 méteres szabadrúgása kifelé tekeredett a kapu előtt.
(2–1) Carrol Gól
64'
Üresen kapta a labdát, hét méterről pár topogós csel után bevágta a léc alá.

66'
Felélénkült a Liverpool, Carrol mellel előkészített, Henderson távoli lövése viszont pocsék befejezése lett az akciónak.

67'
Liverpooli nyomás, most Johnson lőtt mellé.

68'
Suárez kapta középen, de nem tudott ráfordulni.

69'
Gerrard bombázta fölé kapásból Carrol visszatett labdáját.

72'
Suárez balról tört be a kapu elé, lapos lövését Cech tolta ki.

73'
Carrol robbant be messziről az ötösre, de fejese magasan kapu felé ment.

76'
Újra Carrol fejelt, ezúttal egy jobboldali beadást.

77'
Drogba meghúzodott, a gyepen ápolják.
Bellamy - Kuyt csere
78'

81'
Henderson fejezett be egy ígéretesen induló liverpooli akciót, de Suárez az alapvonalról nem tudott pontosan visszapasszolni.

82'
Carrol fejelt közelről, Cech bentről ütötte ki. de a bírók nem adták meg.

86'
Carrolt buktatták. szabadrúgáés 20 méterről.

88'
Gerrard lövése a sorfalba ment.

89'
A Liverpool beszorítja a Chelsea-t az utolsó percekre.

89'
Öt perc a hosszabbítás.
Mata - Florent Malouda csere
90+1'

90+2'
Kuyt középen várta Caroll labdáját, de inkább élesen előtte.

90+3'
A Chelsea érthetően már csak a ladbát tartogatja.

90+5'
Drogbát vadászta le Gerrard hátulról.

90+5'
Lampard szabadrúgását Reina bokszolta ki.

90+5'
Üres marad a kapu, Skrtel tisztázott.

90+6'
Vége a mérkőzésnek. A Chelsea 7. FA-kupáját nyerte. Carrol meg nem adott fejese sokáig vitatémát szolgáltat.