Chelsea–Benfica 2-1, Real Madrid–APOEL 5-2

Chelsea: Cech, Ivanovics, A. Cole, David Luiz, Terry, Ramires, Lampard, Obi Mikel, Fernando Torres, Juan Mata, Kalou. Cserék: Turnbull, Ferreira, Cahill, Essien, Raúl Meireles, Drogba, Sturridge.

Benfica: Artur, Emerson, Maxi Pereira, Capdevila, Javi Garcia, Bruno César, Aimar, Gaitán, Matics, Witsel, Óscar Cardozó. Cserék: Eduardo, André Almeida, Nolito, Yannick Djaló Nélson Oliveira, Rodrigo, Saviola.

Real Madrid–APOEL Nicosia

Real Madrid: Iker Casillas, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Varane, Nuri Sahin, Kaká, Granero, Hamit Altintrop, Cristiano Ronaldo, Higuaín. Cserék: Adán, Albiol, Mesut Özil, Alonso, Callejón, Di María, Benzema.

APOEL: Pardo, Paulo Horge, Purszaitidisz, William Boaventura, Haralambidesz, Mandura, Hélio Pinto, Nuno Morais, Marcinho, Ailton. Cserék: Hiotisz, Ilia, Sousa, Satsziasz, Adorno, Alekszandru, Solari.

Veretlen otthon a Chelsea

A Chelsea ebben a szezonban még nem szenvedett hazai pályán vereséget a Bajnokok Ligájában.

A Benfica nem túl jó idegenben

A Benfica az szezonbeli hat idegenbeli BL-meccséből csak kettőt tudott megnyerni, az Otelult és a Manchester Unitedet kiverő FC Baselt győzte le idegenben.

Három Chelsea-játékos kerülhet bajba

A továbbjutásra álló angoloknál három játékosnak kell vigyáznia, ha David, Luiz, Raul Meireles, vagy Ashley Cole sárga lapot kap, nem játszhat az elődöntő első meccsén.

Eltalálja-e a kaput az APOEL?

A bravúrcsapat, az APOEL Nicosia nem lőtt kapura a negyeddöntő első meccsén, ilyenre pedig a BL történetének ezen szakaszában még sosem volt példa.

Jubileumi Real-meccs következik

Ez lesz a Real Madrid 450. európai kupameccse.

A Real kezdett

A Real Madrid 3-0-ra nyert Cipruson, szinte már elődöntős.

A Chelsea kezdett

Jó hangulat a Stamford Bridge-en, a hazai közönség nem számít sok izgalomra az idegenbeli 1-0-juk után. A Chelsea nagy favorit.

A Benficáé az első öt perc

A tizenhatosig jutottak a portugálok, de lövésig nem. Támadnak, a londoniak újra kontráznának, mint az első meccsen.

A Chelsea-é az első helyzet

Szöglet után David Luiz elé pattant a labda, 12 méterről lőtt, a világbajnok Capdevila blokkolt.

Támad a Real

Ahogy az első meccsen, nyomasztó madridi fölény. Benzema, Kaká is próbálkozott, de Parsónak még nem kellett védenie.

Újra nem magas a színvonal

Az első meccs pocsék volt, szinte nézhetetlen, most valamivel jobban futballoznak, de ha arra gondolnak, hogy a Barcelonával játszanak az elődöntőben, egyik csapatnál sem lehetnek túl optimisták.

Alacsony színvonal

A Real támad, a ciprusiak még mindig nem lőttek kapura, 110 perc játék után.

Vezet a Chelsea a 21. percben

Javi Garcia letaglózta Ashley Cole-t, egyértelmű büntető és sárga, Lampard meg épphogy, de berúgta a jobb alsóba. 1-0. Már kettőt kell lőnie a Benficának, hosszabbítás nem lesz.

C. Ronaldo fejjel

Az első komolyabb madridi helyzetet Cristiano Ronaldo hagyta ki, fölé fejelt.

Vezet a Madrid

Cristiano Ronaldo végül mégis betalált. Marcelo beadása elment keresztbe a kapu előtt, C. Ronaldo közelről lőtte a kapuba.

A bíró már 4 sárgát adott a Benficának

Ebből hármat reklamálásért, mindegyiket teljesen jogosan. Faultért csak Javi Garcia kapott a büntetőnél.

Terry mentett a vonalról

Szabadrúgáskombináció végén cardozo lőtt 11-ről, Cechtől már bement volna, de Terry és David Luiz is biztosított, az angolról kijött a labda. Alig túl a félórán.

Hihetetlen nagy gól egy nagyon rossz meccsen

Már 2-0-ra vezet a Real Madrid. Kaká a 16-os sarkától öt méterre lőtt kapura, óriási bombája bal felső sarokba vágódott.

Madridi kapufa

Kaká megint, de most pontosan a 16-os vonaláról a kapufát találta el.

Maxi Pereira megkapta második sárgáját, 10 emberrel a Benfica

Az első reklamálás volt, a másodiknál vesztett labdára csúszott, Mikel lábszárát találta el, jogos sárga és piros a 40. percben.

Félidő Madridban

A Real Madrid 2-0-ra, összesítésben 5-0-ra vezet a ciprusi APEOL Nicosiával szemben.

Cserélt a Real Madrid

Marcello helyett Callejón a pályán, az APOEL folytatta.

A Benfica indította a 2. félidőt

10 emberrel kelllene fordítaniuk a portugáloknak.

Cardozo csavart, Cech védett

18 méterről lőtte rá a portugálok csatára, a kapus szépen tolta fölé. Egy perc múlva Aimar tüzelt az oldalhálóba.

Ramires kihagyta a vonalról

Kalou az ötös bal sarkánál befűzte a védőjét, kapu felé gurított, de a labda centikkel mellé ment volna. Érkezett viszont Ramires, aki a felpattanó labda fölé rúgott.

Kaká a legjobb madridi

A brazil középpályás nagyon aktív, ahogy a Real is, de nagy helyzet még nem volt a második félidőben.

Újabb madridi csere

Higuaín helyett Di María a pályán.

Csoda, gólt lőtt azt APOEL

A ciprusi ak második kapura lövéséből gól esett. Ailton indította Gustavo Manducát, aki a védők között kilépve, 13 méterről lőtt Iker Casillas kapujába. Real Madrid–APOEL 2-1

Minden idők

Szénné égették a korábban az ellenfelet alázó franciát
Az U21-es monacói már az Eb-t ünnepelte a góljával, de a svédek az utolsó pillanatban visszavágtak.