Bayern München: Neuer, Boateng, Lahm, Badstuber, Ribéry, Robben, Alaba, Luíz Gustavo, Kroos, T. Müller, Gomez.

Cserék: Butt, Contento, Pranjics, Schweinsteiger, Tyimoscsuk, Petersen, Olic.

FC Basel: Sommer, Pak Dzsu Ho, Dragovics, Abraham, steinhöfer, Shaqiri, F. Frei, Cabral, Xhaka, Streller, A. Frei.

Cserék: Colomba, P. Degen, Kovac, Huggel, Yapi, Stocker, Zoua.

Inter:  Júlio César, Zanetti, Lúcio, Maicon, Samuel, Nagatomo, Sztankovics, Sneijder, Poli, Forlán, Milito

Csere: Castellazi, Ranocchia, Faraoni, Cambiasso, Obi, Pazzini, Zárate.

Marseille: Mandanda, Azpilicueta, N’Koulou, Morel, Diawara, Diarra, Mbia, Amalfitano, Rémy, A. Ayew, Valbuena.

Csere: Bracigliano, Traoré, Fanni, Cheyrou, Kaboré, Brandao, I. Ayew.

A Bayern és az Inter is hátrányból kezd

A Bayern München az FC Basellel, az Inter pedig a Marseille-jel szemben kezd 0-1-es hátrányból. Mindkét csapatnak legalább egy gól kell, de ha gólt kapnak, akkor csak három gól jelenthet továbbjutást.

Rossz az Inter statisztikája

Az Inter eddig háromszor játszott a Marseille-jel, mind a három mecset elbukta, ráadásul úgy, hogy az olasz csapat még sosem rúgott gólt a franciáknak. A BL-ben és az UEFA-kupában találkozott korábban a két csapat, a Marseille háromszor is 1-0-ra nyert.

A Marseille-é az első lövés

Valbuena próbálkozott 16-ról 1:10 után. Épp Julio Cesar kezébe. És az első öt percben többet volt az olasz térfélen a labda, bár a hazaiaknak kellene próbálkozniuk, mert egy góllal le vannak maradva az első meccs eredménye miatt. Összesítve 0-1-re állnak a csapatok.

Robben megpróbálta

A holland lövési kísérlete az első komolyabb akció a Bayern részéről, a bajorok jobb oldala sokkal erősebb eddig.

Vezet a Bayern

Arjen Robben lőtte az első gólt. Szerencséje is volt a hollandnak, aki egy megpattanó lövést kezelt le a 11-es pontnál, aztán bevágta.

Az Inter valami elképesztően nagy ziccert hagyott ki

Javier Zanetti ment le a jobb oldalon az alapvonalig a tizenhatos szélén, laposan lőtt középre, a labda egy védő sarkáról épp a kaputól 8 méterre érkező Sneijder elé pattant, aki kapásból lőtt, de laposan: a középhátvédről pattant a már fekvő Mandanda kapus testére a labda, aki így védett. A holland október óta nem lőtt gólt.

Gomez majdnem besarkalta a másodikat

A Bayern támadásban maradt. Gomez egy kipattanó labdát sarkalt rá, Sommer védte.

Újabb fergeteges Inter-helyzet maradt ki

Három perccel az előző után most Diego Milito találta telibe Mandandát közelről: mellel tette kapura a labdát, a kapus keze épp jó helyen volt, és kicsit mozdult is, nagy védés. Már a második lehetett volna az olaszoknak.

Az Interben egy olasz van

A 22 éves Andrea Poli.

Sok esélye nincs a Baselnek

A Bayern gyakorlatilag az eddigi játékidő nagy részében a svájciak térfelén tartotta a labdát, a Baselnek kapura lövése sem volt, a másik oldalon Ribéry és Robben sorra dolgozza ki a helyzeteket.

Az interes Zanetti sárgát kapott

Elkésett egy belépővel az argentin legenda, jogos sárga, bár már előtte Luciónak is kellett volna kapnia egyet mezhúzásért. A lap a második 15 perc legnagyobb eseménye.

Óriási Bayern-fölény

8-0 eddig a kaput eltaláló lövések aránya a bajorok javára.

Zanetti rálépett Ayew bokájára

Szabadrúgással jött volna a Marseille 17 méterről, de a bíró nem vette észre a faultot.

Marseille-i lövés mellé

Morel lőtt vagy 30-ról balról, ha bemegy, akkora gól, mint van Bronckhorsté a vb-n, de egy szűk méterrel a bal felső mellé ment.

A svájciak is lőttek kapura

Alexander Frei lőtt kapura, de inkább kapu felé, de legalább bázeli helyzet volt.

Bayern–Basel 2-0

Hosszabbítás már biztos nem lesz Münchenben, Robben nagyszerű beadását Thomas Müller kapásból vágta be.

Bayern–Basel 3-0

Mario Gomez, ahogy szokta, másfél méterről bevágta. Egy bal oldali szabadrúgást Badstuber tette vissza a kapu elé, Gomez közelrpl bevágta.

A Bayern háromgólos előnnyel megy szünetre.

Mezőnyjáték Milanóban

Az Inter-Marseille-en csak az első 12 perc volt jó, de azóta nincs futball. Szenved mindkét fél, az olaszok kicsit jobban, mert kiesésre állnak a szünetben (0-1).

Megvan a negyedik Bayern-gól

Ribéry a bal oldalról tette középre, Gomez ezt is belőtte.

A 2. félidő eleje a Marseille-é

De csak addig jutnak, hogy az Inter-védők fejelgetik ki a labdákat az ötösről. Szenvedős ez ma nagyon az olaszoknak.

Kettős Inter-csere

Sneijder és Forlán le - nehéz eldönteni, melyikük volt gyengébb  -, Obi és Pazzini be. De eredményesek lesznek-e? A Marseille uralja a 2. félidőt. Fél óra van hátra.

Már 5-0 a Bayernnek

Gomez lőtte az ötödiket.

Gomez 4. gólja

A Bayern kiüti a Baselt, már 6-0, Ribéry tette középre, Gomez bevágta.

Az Inter most jutott legközelebb a kapuhoz

Sztankovics szabadrúgása 25-ről fél méterrel fölé. Pocsékul játszanak az olaszok. A franciák is, de ők legalább továbbjutásra állnak. 20 perc a lefújásig.

Schweinsteiger a pályán

A sokáig sérült Bayern-középpályás Thomas Müller helyére állt be, a másik oldalon Steinhöfer helyére Degen állt be.

Julio Cesar megmentette az Intert

Diarra bólintott a bal alsó sarokra, a labda csak azért nem ment épp be, mert a brazil kapus remekül leért, és szögletre mentett. Egyik csapat továbbjutása sem lenne igazságos a meccs színvonala alapján. Persze az első meccs ennél is rosszabb volt.

Ribéry jön le

A francia három gólpasszt adott, Pranjics a  helyén.

Minden idők

Szénné égették a korábban az ellenfelet alázó franciát
Az U21-es monacói már az Eb-t ünnepelte a góljával, de a svédek az utolsó pillanatban visszavágtak.