Gutiérrez, Pastore, Verón, Romero, Burdisso, Heinze, Otamendi, Demichelis, Rodriguez M. (Pastore 86'), Mascherano, Di María (Gutiérrez 78'), Higuaín, Tévez (Verón 69'), Messi   Franco, Barrera, Pérez Ó., Rodríguez F., Salcido, Márquez, Osorio, Juárez, Guardado (Franco 61'), Torrado, Bautista (Barrera 46'), Hernández, G. dos Santos
Kispad: Bolatti, Agüero, Garcé, Milito, Palermo, Rodriguez C., Samuel, Pozo, Andújar   Kispad: Ochoa, Vela, Torres J., Moreno, Medina, Magallón, Castro, Blanco, Aguilar, Michel

Mexikó kezdte a meccset.

4'
Furcsa az argentinok kék gatyája, de Maradona felvette az örömapás szürke öltönyét.

5'
Ez a két csapat 26. egymás elleni meccse. Argentína 11-szer nyert, Mexikó csak négyszer, 10-szer pedig döntetlen volt.

6'
A mexikóiak nem ijedtek meg, ez lehet az argentin védelem első komolyabb tesztje.

7'
Áll a meccs, mert le kell vinni a pályáról a pénztárszalagokat. A bíró még Messit is dolgoztatná.

8'
Messi próbálkozott egy lövéssel, de lejött a védőfalról.

9'
Messi kicsit önzőnek látszik már, láthatóan idegesíti, hogy nem rúgott még gólt.

10'
Salcido is lőtt, az ő próbálkozása eljutott a kapuig, Romero kiütötte. Majd néhány perc múlva Guardado is kapura lőtt, a felső kapufáról ment ki.
000T TRDV775971

10'
Mexikó veszélyesebb eddig.

11'
Az argentin válogatott 1978 után a legfiatalabb csapattal állt fel. A mostani gárda átlagéletkora 26 év és 16 nap, az akkorinak 25 év és 254 nap volt.

12'
Tévez ugratta volna ki Higuaínt, de Óscar Pérez jól lépett ki a kapuból. Majd Messi próbálkozott Pérez ezt is fogta.

13'
Higuaín elől mentett szögletre Salcido

14'
A szögletből kipattanót Di María lőtte mellé.

14'
Előrébb jöttek az argentínok, Messi emelése gyenge volt, de Higuaín nagy helyzetbe kerülhetett volna.

15'
Mexikói támadás, Hernández nem viccelt, rálőtte, kevéssel ment mellé.

16'
Az eddigi helyzetek alapján nem lesz ez egy 0-0-s meccs. Márcsak azért sem, mert ott van az argentin védelemben Demichelis.

17'
A világbajnokságok kieséses szakaszában negyedszer játszik egymás ellen észak-amerikai és dél-amerikai csapat. Némileg meglepő, de az előbbi korábban háromszor is nyerni tudott.

19'
Nem tudják a labdát cipelni az argentínok, mert rögtön odaugrik két védő. Még Messit is képesek szabályosan szerelni.
000T TRDV776033

22'
Kicsit leült a meccs, a középpályán megy a labdázgatás.

25'
Az utóbbi percekben a két 16-os között zajlik a játék, nincs helyzet.
(1–0) Tévez Gól
26'
Méteres lesről lőtt gól Argentína. Messi lövését Tévez fejelte be két méterről. Ez a nap nem a partjelzők meccse. Hiába mutatta a visszajátszás, hogy őrült nagy les volt, a bíró nem vonhatta vissza a gólt.
000T TRDV776090

27'
Altatott Argentína (szenvedésnek látszott), aztán Messi fejeltetett egy gólt Tevezzel. Óriási les volt.

Gól: Argentína-Mexikó 1-0

28'
Rosettiék visszanézték a gólt a kivetítőn, a teljes mexikói csapat köréjük gyűlt, de végül megadta a gólt. A szabályok szerint nem vonhatta vissza a találatot.
Márquez Sárga lap
28'

30'
Lassan Kassainak lesz a legnagyobb esélye, hogy vezesse a döntőt. Nem is véleményes les volt, legalább egy méteres lesen volt Tevez.

33'
A délutáni meccsen a bíró nem kompenzálta, hogy nem adta meg az angolok érvényes gólját. Meglátjuk, mire jut magában Rosetti.
(2–0) Higuaín Gól
33'
Osorio őrült nagy hibát vétett. Gólpasszt adott Higuaínnak, aki köszönte szépen és bevágta.
000T TRDV776122

35'
Salcido lőtte rá, Romero kiütötte.

Gól: Argentína-Mexikó 2-0

35'
Ez ugyan szabályos gól volt, de a mexikóiakban benne volt az első találat utáni zaklatottság. Most már bármit kompenzálhat Rossetti, alighanem eldőlt a meccs.

36'
Argentin helyzet, de Márquez jó helyen volt, kifejelte.

38'
Di María lövését védte Pérez, majd az ismétlés lepattant a védőkről, végül Mexikó mentett.

42'
Nem nagyon maradtak érvek a videóbíró bevezetése ellen. Nemcsak az van, hogy már nem fűzős bőrlabdával játszanak, a technikai fejlődés ott van már a bírók és az asszisztensek közti összeköttetésben, a stadionok kivetítőin visszajátszanak minden jelenetet. Most pont annyit kellett volna várni, amíg megnézik Tevez gólját.

44'
Higuaín egy jobboldali beadást fejelt méterekkel mellé. Az olasz bírók mentálisan szétzilálták Mexikót, az argentinok akkor kerülnek helyzetbe, amikor akarnak.
000T TRDV776193

45+1'
Két perc a ráadás.

45+2'
Egy nagyszerű beadásról maradt le Hernandez, nem sikerült szépítés.
1. félidő (szünet)

Volt esély arra, hogy a mexikóiak elveszítik a fejüket, de a hajrában inkább elkezdtek újra focizni.

A levonulás alatt azért a kispadok mögött összeakadt egy rakás játékos.

A wimbledoni tenisztornánál kevesebb tradicionális sportesemény van. De vitatott helyzetben ott is lehet kérni számítógépes döntőbírót.
2. félidő
Bautista-Barrera csere
46'

47'
Salcido 30-ról is elvállalta, de mellé ment.

49'
Demichelisnek megvolt a szokásos hajmeresztő hibája, nem tudott élni a passzal a mexikói csatár.

51'
Barrera kerülhetett volna helyzetbe, de ahelyett hogy bevezette volna a 16-oson belülre, inkább középre adta, ami rosszul sikerült.
(3–0) Tévez Gól
52'
Tévez próbálta továbbtenni a labdát, ami lepattant a védőkről, a Manchester City csatára 30-ról rálőtte és lövése a bal felső sarokban kötött ki. Hatalmas gól volt.
000T TRDV776383

53'
Nem kellene Rosettinek lebecsülnie Tevezt, tud ő szabályos gólt is lőni. Eldőlt a meccs, önfeledt rugdosódás jöhet.

Gól: Argentína-Mexikó 3-0

57'
Argentin-német negyeddöntő jön. Négy éve is találkoztak, akkor is Argentina-Mexikó nyolcaddöntőben után. 11-esekkel buktak el az argentinok úgy, hogy az első percben kiállították tőlük Cufrét. Ennek ellenére az argentinok szereztek vezetést (Ayala), Klose a 80. percben egyenlített.

58'
Egy kérdés maradt, hogy Messi rúg-e végre gólt.

58'
Mexikó védekezése teljesen szétesett.

61'
Barrera becsapta a teljes argentin baloldali védelmet, de a rövid sarokra már nem tudta berúgni, az oldalhálóban kötött ki a labda.

61'
Az argentinok utolérték a németeket, 9-9 gólos ezen a vébén mind a két csapat.
Guardado-Franco csere
61'

63'
Barrera adta be, Hernandez zavartalanul fejelt a kapura, fölé ment.

63'
A mexikóiak rámentek arra, hogy tudnak-e messzebbről gólt rúgni, mint Tevez.

66'
Messinek az első két meccsen nem ment rosszul, aztán a görögök ellen gyengébb meccse volt. Most elég szürke.

68'
Eddig mind a négy nyolcaddöntőn legalább három gól volt.
Tévez-Verón csere
69'

70'
Óriási mexikói helyzet maradt ki. Barrera beadása után a fejest a gólvonalról(?) fejelték ki az argentin védők. Érdekes, ezt a helyzetet nem ismételték meg...
(3–1) Hernández Gól
71'
Hernández gyönyörűen fordult le Demichelisről, és ballal a bal felső sarokba vágta.
000T TRDV776554

72'
Megérdemelték a mexikóiak az egyenlítést, az argentinok nem fociznak az elmúlt tíz percben.

Gól: Argentína-Mexikó 3-1

74'
Támadásban maradt Mexikó, ha találnának még egy gólt, az meleg hajrá lenne az argentinoknak.

77'
Egy argentin indítást Pérez messze a kapuból kifutva mentett.

77'
Elvették a labdát az argentinok, passzolgatnak, tartják az eredményt.

78'
Barrera szép cselekkel ment el, de az indítás már nem sikerült.
Di María-Gutiérrez csere
78'

79'
Di Maria az argentínok potyautasa, semmit nem csinált ezen a meccsen sem.

80'
Veszélyes mexikói helyzet volt. Egy szöglet után Heinze mentett gólhelyzetből.
000T TRDV776584

85'
Nagyon unalmas lett a meccs, az argentinok elkezdtek fetrengeni, mást nem nagyon csinálnak.
Rodriguez M.-Pastore csere
86'

87'
Távoli lövésekkel próbálkoznak a mexikóiak, de kaput nem találnak.

90'
Három perc a ráadás.
000T TRDV776625

90+2'
Messi még megpróbálta, de Pérez kiütötte. Továbbra sincs gólja a Barcelona csatárának.