Santa Cruz, Vera, Barrios, Villar, Morel, Verón D., Alcaraz, Da Silva, Barreto É. (Vera 64'), Riveros, Cáceres V. (Barrios 86'), Santana, Valdéz (Santa Cruz 72'), Cardozo   Fábregas, Pedro, Marchena, Iker Casillas, Sergio Ramos, Piqué, Puyol (Marchena 85'), Capdevila, Iniesta, Xavi, Xabi Alonso (Pedro 76'), Busquets, Torres (Fábregas 57'), Villa
Kispad: Cáceres J. C., Caniza, Gamarra, Ortigoza, Torres A., Bonet, Benítez, Bobadilla, Barreto D.   Kispad: Reina, Llorente, Arbeloa, Albiol, Valdés, David Silva, Jesús Navas, Mata, Javi Martínez

Paraguay kezdte az első félidőt.

2'
Santana lőtt kapura 17-ről, Casillasnak kellett könnyen védenie.

2'
Egyik válogatott sem játszott még elődöntőt vébén soha. A spanyolok ugyan 1950-ben negyedikek lettek, de akkor még más volt a lebonyolítási rendszer.
spain

4'
Vicente del Bosque nem hallgatott az egyre erősödő hangokra, és továbbra is az eddig gyenge Torrest játszatja elől Villa párjaként, nem Llorentét.

4'
Egyelőre vagdalkozás van csak a pályán, de az már látszik, hogy a paraguayiak nem állnak be védekezni.

6'
Elvileg ugye itt egyértelműek az erőviszonyok. A spanyolok annyira nem voltak jók ezen a vébén, de azért még így is eléggé. Például átlagban 68 százalékos a labdabirtoklásuk meccsenként. Meglepetés lenne, ha nem tudnák 90 percben elintézni a dél-amerikaiakat. Portugáliát is sikerólt végül a nyolcaddöntőben, pedig az sem volt könnyű feladat.

7'
Most már egy kicsit többet van a labda a spanyoloknál, de Villar kapujának még a közelébe sem tudtak kerülni.

9'
Casillas az életével játszott. Egy hazaadás után olyan lassan rúgta ki a labdát, hogy az egyik paraguayi támadó egészen elért hozzá, de a spanyolok nagy szerencséjére csak belepiszkálni tudott a labdába.
000T TRDV788445

9'
Továbbra is félénkek és zavarodottak a spanyolok. Két jó passzuk nincs.

10'
Paraguayt azért senki se gondolja esélytelennek. A selejtezőkben megverték Brazíliát és Argentínát is.

11'
Piqué állított meg egy taktikai szabálytalansággal egy veszélyesnek induló paraguayi kontrát.

11'
Morel lőtt rá egy szabadrúgást 35 méterről. Semmi értelme nem volt.

13'
A spanyol válogatott 1999 óta, 11 meccsen nem kapott ki dél-amerikai csapattól.
000T TRDV788462

15'
Nagyon könnyen akadályozzák meg a paraguayi védők, hogy a spanyolok bármit tudjanak kombinálni. Villa és Torres gyakorlatilag nem találkoztak eddig a labdával.

15'
Santana orra vérzik, le kell mennie a pályáról ápolásra.

17'
Villarnak kellett kiöklöznie egy nem túl veszélyesnek tűnő beívelést.

18'
Paraguay azóta nem kapott gólt ezen a vébén, hogy az olaszok elleni első meccsen a 63. percben De Rossi betalált a kapujukba. Az már az első negyed óra alapján is látszik, hogy a spanyoloknak nehéz dolguk lesz ma.
000T TRDV788490

20'
Iniestéát rúgták fel kíméletlenül, miután csúnyán átvert egy paraguayit.

20'
Kezdenek megnyugodni a spanyolok, de ettől csak hátul szervezettebbek. Még helyzetecskéjük sem volt eddig.

21'
Alcaraz nem ért el egy balról beívelt labdát, pedig sikerült befurakodnia a spanyol védők mögé.

23'
A paraguayiak nyolc-kilenc emberrel védekeznek. Két négyemberes soruk egymástól tíz méter távolságban helyezkedik el, és eddig minden spanyol ötletet elfojtott. Xavi legendás vertikális passzaiból eddig egyet sem láttunk.

25'
Eltelt a félidő fele, és eddig egyetlen lövés ment kapura, még a legelső percben kellett Casillasnak védenie.

25'
Iniesta szöktette hosszan Torrest, pedig most nem volt hátul annyi paraguayi védő.
000T TRDV788561

26'
Valdes küzd nagyot Puyollal. A spanyol védő érezhetően lassabb, de ennek ellenére végül sikerült megoldani a feladatot.

27'
David Villa ment el az alapvonalig a balszélen, de középre gurítását a paraguayiak simán kivágták. Ettől függetlenül a spanyolok most voltak a legközelebb Villar kapujához.

28'
Érdekes, ám teljesen felesleges adat következik. Tizedszer fordul elő a vébék történetében, hogy egy meccsen mindkét kapus csapatkapitány. Az előző kilenc alkalomból viszont az egyik éppen egy spanyol-paraguayi meccs volt. 1998-ban Zubizarreta és Chilavert volt két csapatkapitány.

29'
Xavi felpörgetett magának egy labdát, aztán harmincról alig lőtt Villar kapuja fölé. A legszebb megmozdulás volt az egész meccsen.

31'
Valdes megint majdnem otthagyta Puyolt egy indulú paraguayi kontránál. A spanyolok szerencséjére jött Sergio Ramos is besegíteni.

32'
Megint Iniestát vágták fel, ezért lehetett volna sárgát is adni. Csúnyán becsapta előtte Morelt.
000T TRDV788583

34'
Villa nagyon szépen indította jobboldalon Iniestát, aki egyből középre ívelt, ám a labdát Torres nem érte el.

35'
Santana hiába vetődött, centikkel maradt le egy baloldali beívelésről. Ez nagyon veszélyes akció volt, a spanyol védők csúnyán lemaradtak.

37'
Az eddigi legjobb megjegyzés a Twitterről: "Messinek ma nagyon hiányzott Xavi és Iniesta, most meg Xavinak és Iniestának hiányzik nagyon Messi". Tény, hogy a spanyol csatárok ma sehol sincsenek. Torres továbbra is formán kívül, és ma Villa is nagyon halvány.

38'
Amint egy spanyol becsapni látszik egy paraguayit, egyből odalépnek neki. Kemények a dél-amerikaiak, de hét em lehet tőlük elvárni, hogy nyílt sisakkal rohanjanak neki a spanyoloknak.

40'
Torres reménytelen. Egy jó csel után egyszerűen kirúgta a labdát a kapu mögé.

41'
Valdes lő gólt egy beívelés után, de les is volt, és kéz is. Lefújták.

42'
Most Torres fújták vissza egy egyáltalán nem létező lesről. Mindegy, mert a spanyol így is ellőtte a fenébe.

43'
Xabi Alonso és David Villa nem értette meg egymást egy jól induló kontrában.

43'
Valdes az előbb mégsem volt lesen, de az biztos, hogy kézzel ért a labdába.
000T TRDV788657

44'
Sőt, kéz sem volt. Paraguaynak egy teljesen szabályos gólt nem adtak meg.

45+1'
Egy perc lesz a hosszabbítás.

45+1'
Valdes megint beforgatta Puyolt egy kontra végén, de most nagyon mellé lőtt a 16-oson kívülről.
1. félidő (szünet)

Paraguay még soha nem tudta legyőzni Spanyolországot. Most nem tűnik elképzelhetetlennek a dolog. Eddig az történik a pályán, amit ők akarnak, de az is igaz, hogy nekik sincsenek igazán helyzeteik.
2. félidő

46'
Elkezdődött a második félidő.

46'
Egyik csapat sem cserélt a félidőben.

47'
A paraguayiak ott folytatják, ahol abbahagyták. Négyen-öten is átmennek a spanyolok térfelére letámadni.

49'
Ha ez nem egy vébé-negyeddöntő lenne, nem nagyon lenne rajta mit nézni.
000T TRDV788784

51'
Most épp Iniesta nem bírta áttörni a saját tizenhatosukon tömörülő paraguayiakat.

51'
Szinte az első bizonytalanság a paraguayi védelemben. Torres szerzett labdát a tizenhatposnál, de nem tudott jól beívelni.

53'
Ha ezt a meccset is sikerül a tizenegyesekig így kihúzniuk, Paraguay lesz az első csapat a vébék történetében, amelynek sikeül egymás után három 0:0-t játszania.

Valdez meg nem adott gólja

56'
A spanyolok akkor is rosszak, amikor játszhatnának. Most Xabi Alonso passzolta ki taccsra a labdát, pedig senki sem zavarta.

56'
Tragikus beadás jobbról Sergio Ramostól.
Torres-Fábregas csere
57'
Ideje volt.

58'
Tizenegyes Paraguaynak. Piqué a karjánál fogva rántotta le Cardozót.
Cardozo 11-es
59'
Piqué Sárga lap
59'
Még a lerántásért kapta.

60'
Cardozo kicsit balra lőtte a jól vetődő Casillasnak, aki simán megfogta.
000T TRDV788808
Alcaraz Sárga lap
60'
Most meg a spanyolok kapnak tizenegyest. Villa ugrott volna ki, és hátulról ugyan nyomta Alcaraz, de ez közel sem volt olyan egyértelmű.
Xabi Alonso
62'
Hiába rúgta be simán Xabi Alonso, a bíró visszafújja, mert mint a világ összes tizenegyesénél, most is beléptek sokan.
000T TRDV788844
Xabi Alonso 11-es
62'
Másodszorra meg kivédi Villar, aztán a lepattanóra érkező spanyol játékost valószínűleg felvágták, de ezt most hagyta a bíró.

62'
A vébé eddigi legröhejesebb három perce volt.
000T TRDV788893

63'
Busquets önfeláldozóan vetette be magát egy paraguayi kontra útjába.

63'
Iniesta lő egy gyönyörűt balról, Villar tornázza ki.

64'
A visszajátszásból egyértelmű, hogy a kipattanó tiezengyes után Villar elgáncsolta Cescet. Újabb tizenegyest kellett volna adni.
Barreto É.-Vera csere
64'
Busquets Sárga lap
64'

66'
Komikus hibák és vicces bírói döntések sorozata most a meccs, így rendkívül szórakoztató. A paraguayi tizenegyes igazságos volt, a spanyol talán nem, viszont nem kellett volna visszafújni. Aztán be lehetett volna fújni még egyet. Eldönthetetlen, ki milyen lelkiállapotban van most. Cardozo és Xabi Alonso rosszban, az biztos.

66'
A visszajátszásból az is egyértelmű, hogy olyan alapon, amiért a spanyolok tizenegyesét újra kellett rúgni, Paraguayét is lehetett volna, hiszen legalább két spanyol védő berohant a 16-oson belülre.

67'
Utoljára 1930-ban hagytak ki egy vébémeccsen két tizenegyest.

Paraguay - Spanyolország: Két 11-es, 0 gól

70'
Az lesz az igazán vicces, ha ez a meccs eljut a büntetőkig, és ez a guatemalai tréfamester mindent háromszor megismételtet.

70'
Iniesta lő sokkal fölé 17-ről egy szépen visszagurított labdát.
Morel Sárga lap
71'

72'
Bármi lesz a vége ennek a meccsnek, a vesztes joggal fogja telesírni a világsajtót.
000T TRDV788935
Valdéz-Santa Cruz csere
72'

74'
Egymás után két kemény paraguayi lövést blokkolnak a spanyol védők.

74'
David Villa esik el a paraguayi 16-oson belül, de nem fúj semmit a bíró. Nem is volt semmi.

74'
Kezdenek fáradni a paraguayiak, egyre közelebb vannak a kapujukhoz a spanyolok, és egyre több is a spanyol szöglet.

75'
Újabb paraguayi védelmi hiba. Eladják a labdát a 16-oson ácsorgó Xavinak, aki mellé lőtt.
Xabi Alonso-Pedro csere
76'

76'
Cardozo kerülhetett volna helyzetbe a 16-oson belül, de végül Capdevila tisztázott előle.

77'
Az előző cserével Del Bosque a középpályát erősítette, ezzel talán inkább gyengíti. Pedro idén sok szorult helyzetből húzta ki góljaival a Barcelonát, most ezt kellene tennie a spanyol válogatottal is.

81'
A most pályán lévő 11 spanyol játékosból heten a Barcelona játékosai, és Cesc is lehet, hogy nyár végére az lesz.
000T TRDV788959

83'
Most nagyon alacsony színvonalú a meccs. A paraguayiak nagyon fáradtak, a spanyoloknak pedig továbbra sincsenek ötleteik.
(0–1) Villa Gól
83'
000T TRDV788977

85'
Iniesta érdeme, aki gyönyörűen hagyott ott két védőt, majd zseniális passzt adott Pedrónak. Ő a kapufát találta el, ám a lepattanó Villáé lett, aki szintén a kapufát találta el, onnét a másik kapufára pattant a labda, onnét viszont már a hálóba.
Puyol-Marchena csere
85'
A Barcelona kapitánya már nem bírta tovább ezt a tempót.
Cáceres V.-Barrios csere
86'

87'
Ma Iniesta a spanyolok legjobbja. Most is átvert néhány fáradó paraguayit.

Gól: Paraguay - Spanyolország 0-1

87'
Egyből nyugodtabban teszik a spanyolok a labdát.
Santana Sárga lap
88'
Lekönyökölte Busquets arcát.

89'
David Villa idén már kétszer lőtt gólt Villarnak Valencia-Valladolid meccseken.

90'
Nagy paraguayi helyzet, Casillasról előbb kipattan egy lövés, ám hiába pattan a labda Santa Cruz elé, valahogy őelőle is tisztáznak.

90+1'
Villa nem tud befejezni egy nagyon veszélyes kontrát, pedig jó passzt kapott Pedrótól.

90+1'
3 perc a hosszabbítás.

90+2'
Santana véletlenül, de alaposan fejbe rúgta Sergio Ramost, akinek most vérzik a feje.

90+4'
Most már eldugják a spanyolok a labdát.
000T TRDV789066
Vége

Lehet sajnálni Paraguayt, mert tényleg nagyon jók voltak, és tizenegyest is hibáztak. A spanyolok szerencsével jutottak tovább, és az is biztos, hogy ennyi foci a németek ellen kevés lesz. Igaz, az egy más meccs lesz teljesen, és a spanyolok egyébként sem bánkódnak: a válogatott először jutott elődöntőbe világbajnokságon.