van Bommel, Sneijder, de Jong középpályás Daniel Alves, Felipe Melo , Gilberto Silva, Kakà
Kuyt, Robben, van Persie  (Huntelaar 85') csatár Robinho, Luis Fabiano    (Nilmar 77')

Huntelaar, Stekelenburg, Ooijer, van Bronckhorst, van der Wiel, Heitinga, van Bommel, Sneijder, de Jong, Kuyt, Robben, van Persie (Huntelaar 85')   Gilberto, Nilmar, Júlio César, Maicon, Lúcio, Juan, Michel Bastos (Gilberto 62'), Daniel Alves, Felipe Melo, Gilberto Silva, Kakà, Robinho, Luis Fabiano
Kispad: Boschker, Braafheid, de Zeeuw, Elia, Schaars, van der Vaart, Boulahrouz, Babel, Afellay, Vorm   Kispad: Josué, Grafite, Elano, Gomes, Thiago Silva, Ramires, Luisao, Júlio Baptista, Doni, Kléberson
1. félidő

0'
A két csapat nem először találkozik egymással a vb kieséses szakaszában, tizenkét éve az elődöntőben győztek a brazilok, 1994-ben a világbajnokságok történetének egyik legjobb meccsét játszották, a brazilok később megnyerték a tornát. 1974-ben a hollandok győztek az elődöntőben.

1'
Hollandia kezdi a meccset.

4'
Hatalmas ütközésekkel kezdődik a meccs, eddig többnyire csak szabadrúgás volt.
000T TRDV783328

8'
Gólt lőttek a brazilok, de az asszisztens lest ítélt, a visszajátszás alapján teljesen jogosan.

9'
Mathijsen megsérült a bemelegítésnél, helyette Ooijer játszik. A hollandoknál ő volt az egyik játékos, aki mind a 360 percet a pályán töltötte. A többiek: Stekelenburg, van Bronckhorst, van Bommel és Heitinga.

9'
Van Bronckhorst már korábban bejelentette, hogy a vb után visszavonul. A védő 1996-ban egy Brazília elleni barátságos meccsen mutatkozott be.
(0–1) Robinho Gól
10'
Elképesztően szép gólt lőtt Brazília. Felipe Melo a kezdőkörből indította az elalvó védők közül kilépő Robinhót, aki mesterien lőtte el Stekelenburg mellett. A holland védelem csődöt mondott, Robinhót Robben próbálta lekövetni.
000T TRDV783385

11'
Hollandia száz százalékos teljesítménnyel (7-2-es gólaránnyal), Brazília három győzelemmel és egy döntetlennel (8-2) érkezett a negyeddöntőbe.

Gól: Hollandia - Brazília 0-1

12'
A gól után majdnem egyből jött a válasz, Kuyt lövését azonban védte Júlio César.
Heitinga Sárga lap
14'

15'
Robinho a huszonötödik gólját szerezte a válogatottban.

15'
Dani Alves 39 méterről lőtt el egy szabadrúgást, mellé ment.

16'
Kuyt beadása után Juan tisztázott.

16'
A brazilok eddig hat sárgát és egy pirosat kaptak, de Kakát jogtalanul állították ki Elefántcsontpart ellen. A hollandok nyolc sárgát gyűjtöttek négy meccs alatt.

17'
Ooijer a legidősebb holland mezőnyjátékos, aki a vb-n pályára lép. 35 éves és 356 napos ma, nála idősebb csak az 1978-ban védő Jongbloed volt, 37 évesen és 212 naposan.

18'
Van Persie 30 méterről lőtt el egy szabadrúgást, csúnyán fölé vágta.

20'
Hollandia huszonhárom meccse veretlen, utoljára 2008. szeptember 6-án kaptak ki Ausztráliától (1:2).

22'
A brazilok egy kicsit visszavettek, a hollandok nem nagyon tudnak helyzetet kialakítani.
000T TRDV783477

25'
Állítólag Rafael van der Vaart kitalálta, hogy addig ne borotválkozzanak, amíg versenyben vannak a világbajnoki címért.Van Persie arca biztosan nem szőrös.

26'
Dani Alves forgatta meg Kuytöt, majd középre tette, Juan nyolc méterről fölé vágta, ez is nagy helyzet volt.

28'
Robinho szétzúzta azok álmait, akik arra fogadtak, hogy Kaká szerzi az első gólt. Ez 8,5-szeres szorzóval fizetett volna, de ha bármikor betalál, az még mindig 3,5-szeres pénz.

29'
Luis Fabiano fejese ment mellé. Nagyon tisztán fejelt 12 méterre a kaputól.

30'
Egy gyors holland akció futott végig, de végül Robben a védőkbe lőtte.

31'
Megint fantasztikus brazil akció: Robinho mindenkit kicselezett, aki előtte állt, Luis Fabiano sarokkal tette Kaká elé, a középpályás ívelését óriási bravúrral védte Stekelenburg.
000T TRDV783627

34'
Kuyt kapott szép indítást, de szöglet lett a vége.

36'
Sneijder 35 méterről vállalt el egy szabadrúgást, pont középre ment, Júlio César biztosan fogta.
Michel Bastos Sárga lap
37'

37'
A két válogatott egymás elleni örökmérlege: három brazil és két holland győzelem, négy döntetlen.
000T TRDV783589

40'
Kaká próbált kilépni, de hosszú labdát kapott.

41'
Sneider tizenötször próbálkozott kapuralövéssel Dél-Afrikában, kétszer be is talált. A dánok és a japánok ellen a meccs legjobbjának választották. Ugyanakkor ő szabálytalankodott a legtöbbet a holland csapatból, eddig nyolc megmozdulását fújták le.

43'
Dani Alves lőtt majdnem gólt, Robinho beadásáról maradt kevéssel le.

45'
Van der Wiel badását a védők lőtték ki a kapusuk kezéből.

45+1'
Szinten minden brazil akcióban benne van a gól lehetősége, szépen tolták át a labdát a jobb oldalra, Maicon futtából leadott lövése éppen csak mellé ment.
1. félidő (szünet)

A brazil szövetségi kapitány játékosként ugyanazon a meccsen mutatkozott be a Serie A-ban, mint Marco van Basten és Ruud Gullit. A Milan 3-1-re verte a Pisát 1987. szeptember 3-án.
2. félidő

46'
A brazilok folytatják, nem volt csere egyik csapatban sem.

46'
Robben kerülhetett volna helyzetbe, de belevezette a védőkbe.
van der Wiel Sárga lap
47'

48'
Luis Fabiano reménytelen helyzetből is megpróbálta, szögletet csikart ki.

49'
Hollandia eddig egyszer kapott ki pénteken: 1924-ben Uruguaytól. Azóta hét pénteki mérkőzésük volt, hétszer győztek.
000T TRDV783831

50'
Sneijder pörgette fel magának, a lövése nagyon rosszra sikeredett.

53'
Kaká nagyon szépen osztogat a 16-os előtt, de valahogy az utolsó passza rosszul sikerült.
(1–1) Felipe Melo Öngól
54'
000T TRDV783898

55'
A brazilok kilenc vb-meccsen viseltek sötétkék mezt, a mérleg: hét győzelem, egy döntetlen, egy vereség.

55'
Elképesztő gólt kapott Brazília. Sneijder ívelte be a labdát, a védők és a kapus egymást zavarták, Felipe Melo feje is hozzáért, öngól.

Gól: Hollandia - Brazília 1-1

59'
Kaká ma is elég sok hibával játszik. Most Robinhónak ívelte rosszul keresztbe.

60'
Robben próbált megszökni, de Gilberto Silva mentett.

62'
Dani Alves próbálkozott, 25 méteres lövése nem sokkal ment mellé.
Michel Bastos-Gilberto csere
62'

63'
Ez volt a brazilok első öngólja a világbajnokságok történetében. Kilencvenhét meccsen nem fordult elő hasonló eset.

64'
Lúcio ért kézzel a labdához a 16-oson belül, de nem volt szándékos.
de Jong Sárga lap
64'

66'
Ezen a vb-n már a második öngól segíti a hollandokat, az elsőt a dán Agger szerezte.

66'
Kaká emelt 17 méterről, de mellé ment. Ooijer nagyot hibázott az esetnél.

67'
Van Persie is helyzetbe került, Juanról ment ki szögletre.
(2–1) Sneijder Gól
68'
Robben szögletét Kuyt csúsztatta meg, Sneijder három lépésről befejelte. A brazil védők állva figyelték az eseményeket.
000T TRDV784047

71'
Sneijder már a harmadik gólját szerezte a világbajnokságon. 2003 áprilisa óta válogatott, ez a 66. meccse és a 17. gólja.

Gól: Hollandia - Brazília 2-1
Felipe Melo Piros lap
73'

75'
Felipe Melo kapta a brazilok második piros lapját a világbajnokságon.
000T TRDV784091

75'
Holland szabadrúgás, Júlio Cesar öklözte ki.
Ooijer Sárga lap
76'
Luis Fabiano -Nilmar csere
77'

79'
A hollandok a végsőkig ki akarták játszani, de az utolsó passz, Kuyt indítása hosszú volt.

80'
Nagyon ígéretes pozícióból rúgnak szabadot a hollandok.

80'
Van Persie a lelátóra bombázta.

81'
Lúcio kapásból vágta rá a kipattanó szögletet, de ebből is szöglet lett.

82'
Felipe Melo kiállítása a tizenegyedik brazil piros volt a világbajnokságok történetében, ezzel átvették a vezetést, mert eddig Argentínával álltak holtversenyben.
000T TRDV784131

82'
Óriási brazil helyzet maradt ki, a szöglet a gólvonal előtt gurult végig. Az újabbat Gilberto Silva fejelte Stekelenburg kezébe.

83'
Juan majdnem összehozta az újabb holland gólt, de Júlio Cesar szépen mentett.

85'
Elképesztő holland helyzet maradt ki Van Persie forgolódott, jött Sneijder de lövését fogta a brazil kapus.