Vittek, Sesták  (Holosko 70') csatár Valdéz  (Torres A. 68'), Santa Cruz, Barrios  (Cardozo 82')

Holosko, Stoch, Mucha, Saláta (Stoch 83'), Durica, Skrtel, Pekarík, Strba, Hamsík, Kozák, Weiss, Vittek, Sesták (Holosko 70')   Barreto É., Cardozo, Torres A., Villar, Morel, Da Silva, Alcaraz, Bonet, Vera (Barreto É. 88'), Riveros, Cáceres V., Valdéz (Torres A. 68'), Santa Cruz, Barrios (Cardozo 82')
Kispad: Kucka, Kuciak, Jakubko, Jendrisek, Kopúnek, Petrás, Sapara, Zabavník, Pernis, Cech   Kispad: Cáceres J. C., Barreto D., Bobadilla, Benítez, Verón D., Santana, Ortigoza, Gamarra, Caniza
1. félidő

1'
Szlovákia kezdte a meccset.

1'
Jó napot, jó szurkolást, kedves nézőink, félház előtt kezdődik a Szlovákia-Paraguay meccs, jó támadófutballt és Saláta-gólokat várunk.

2'
Ján Kozák édesapja, aki 55 válogatott meccsen 9 gólt lőtt, az 1982-es csehszlovák vb-keret tagja volt, de nem lépett pályára.

4'
Santa Cruz lövését Mucha szögletre ütötte. Nagy védés volt.
000T TRDV754034

4'
Az egyik internetes lap szerint Paraguaynak 56% esélye van a sikerre, Szlovákiának mindössze 26%. Santa Cruz nem ijedt meg Skrtel tetovált alkarjától és jól ráverte.

7'
Jelenleg leginkább a szlovák térfélen zajlik a játék.

8'
Paraguay már az első VB-n is vitézkedett, de csak addig, míg az USA el nem kente a szájukat 3-0-ra. 1930-ban.

10'
Első szlovák akció, de hosszú lett a beadás.

13'
Szlovákia még sosem nyert dél-amerikai válogatott ellen. A korábbi hét meccsből egyszer sikerült a döntetlen, 2003-ban egy 0-0 Kolumbiával szemben.
000T TRDV754076

14'
A piros-fehérek jobbhátvédje, Bonet már két kilométert rohant, és közben passzolt nyolc sikereset 10 kísérletből. Jómunkásember.

17'
Szép szlovák akció futott végig, Weisstől indult a támadás, de az utolsó passz rosszul sikerült.

19'
Veszélyes paraguayi szabadrúgás jött be balról, éppen csak elment Da Silva feje előtt.

20'
Riveros bombázott, Mucha nagyon szépen fogta, nem jött ki róla, mert leütötte a földre és után fogta.

20'
Ugye, ugye, Mucha megmutatta, mit kell csinálni ezzel a zsivány labdával: ha nincs nálunk egy kötőtű, akkor simán le kell csapni, mielőtt lepattanna.
000T TRDV754098

24'
Barrios sarkazott, majd visszakapta és rálőtte, fölé ment.

24'
A labdabirtoklás is Paraguay meddő fölényét igazolja: 56-44. A szlovákok még nem lőttek kapura, de több a tetoválásuk.

25'
Valdez jól fordult le védőjéről, lőtt, de nem talált kaput. A szlovákoknak még egyetlen kísérletük sem volt.
000T TRDV754050

26'
Sestak a legidétlenebb szlovák, ráadásul a futball egyéni vállfaját űzi, hiszen csak kétszer próbált passzolni 25 perc alatt, és egyik sem sikerült.
(0–1) Vera Gól
28'
Riveros vezette a szlovák védelemre a labdát, majd remekül ugratta ki a védők mögé belépő Verát. Az ecuadori Liga de Quito középpályása jobb külsővel, szépen csavarta el Mucha mellett. A kapusnak esélye sem volt.
000T TRDV754127

30'
Hoppácsak, a kislányos nevű Vera három vérszomjas szlovák védő között tekerte el a hosszúra jobb külivel, utána majdnem agyonrúgták. Szép gól volt, ráadásul tök megérdemelt.

Gól: Szlovákia - Paraguay 0-1

33'
A szlovákoknak most már muszáj többet mutatni. Több mint fél óra játék után egyetlen kapu irányába tartó lövése sincs.

33'
Barrios került majdnem helyzetbe, Skrtel az utolsó pillanatban mentett.

34'
Sesták ívelte be jobbról, Vittek mögé jött a labda, így nem tudta lekezelni.

35'
Sestaknak megvan az első sikeres passza.

35'
Enrique Vera gólja volt az idei vb 50. találata.

36'
Kettő az egyben mehetett volna a szlovák válogatott, de Vittek borzasztó rossz, hosszú átadást kapott.

37'
Az első szlovák szöglet jön. Saláta Kornél emelkedett a legmagasabbra, de fölé fejelt a szlovákiai magyar futballista.

39'
A 18 éves paraguayi fiatalokat még most is sújtja a kötelező sorkatonai szolgálat. Már amelyik nem lóg meg Európába, hogy inkább futballozzon. Most már értjük, miért szerződött Santa Cruz a Bayernhez annak idején.
000T TRDV754192

39'
Weiss szépen cselezgetett, de végül a körülötte álló négy paraguayi védő egyik szerelni tudta.

39'
Santa Cruz lőhette volna a második paraguayi gólt, egy újabb védelmi hiba után lépett ki, de lövését Mucha lábbal védte.

42'
A szlovákoknak valaki úgy a 33. perc környékén szólhatott, hogy meccs van, mert azóta egyre többet van náluk a labda, és feljavult a passzjátékuk is. Hogy az első félórában miért csak a paraguayi csatárok gondosan belőtt frizuráját tanulmányozták, rejtély.
Durica Sárga lap
42'
000T TRDV754220

44'
Egyszerre két paraguayi próbált kapura fejelni, Skrtel így menteni tudott.
Vera Sárga lap
45'

45+1'
Egy perc a hosszabbítás.
1. félidő (szünet)

A szlovákok a szünetben az 1870-ben megjelent Prvá kuchárska kniha v slovenskej reči című szakácskönyvben olvasható bryndzové haluškyval tunningolják magukat.
2. félidő

46'
Paraguay folytatta a meccset, nincs csere.

46'
A piros-fehérek sopa Paraguaya nevű nemzeti étele nem leves, mint gondolnánk, hanem egyfajta kukoricalángos. Vera nagy kedvence.

47'
Napra pontosan négy éve, a svéd Allbäck lőtte a világbajnokságok történetének 2000. gólját az angolok elleni meccsen.
Sesták Sárga lap
47'

49'
Sestak, akit előszeretettel ekézünk az első perc óta, úgy rúgta fel az ellent, mint a legendás ferencvárosi jobbhátvéd, Jancsika.
000T TRDV754319

49'
Pekarik próbált lőni, de blokkolt a dél-amerikai védelem.

50'
Bonet a mezőny leggyorsabb játékosa, volt olyan sprintje, amit 28,5 km/órás sebességgel abszolvált.

53'
Találtunk egy olyan szlovák népi találóskérdést, ami pont a meccsre illik: Dve vrsti belih put, v sredi pa rdeč petelin. Azaz két sor fehér tyúk, köztük egy vörös kakas, mi az? A válasz: a Vera gólja előtti pillanat.

53'
Sesták adta be, de Vittek elveszítette megint a csatát védőjével szemben, így nem tudott gólhelyzetbe kerülni.

56'
Korán örültünk tegnap este, a Dánia-Kamerun meccs láttán: ez a meccs pont olyan pocsék, mint az eddigi nagy átlag, és erről északi szomszédjaink tehetnek főleg.
000T TRDV754374

57'
Szlovákia az elmúlt öt meccséből csak egyet, Paraguay a legutóbbi kilencből csak kettőt nyert meg.

58'
Sesták bombázott, de éppen csapattársát, Hamsikot találta telibe.

61'
Mivel a meccs unalmas, a Sabaoth nevű paraguayi black metal zenekar nótáival szórakoztatjuk magunkat, a The Fountain of Blood szövegéből idézünk: I've also sought forgetfulness in lust / But love's a bed of needles, and they thrust / To give more drink to each rapacious whore

63'
Durica gondolt egyet és elindult, a balhátvéd végül szögletet hozott össze.

66'
Az első pozitívum a szlovákokkal kapcsolatban, és természetesen Liverpoollal kapcsolatos ez is: Skrtel eddig 31 jó passzt adott 33 kísérletből.
Valdéz-Torres A. csere
68'

70'
Pekarik és Durica nem szeretik egymást, 68 perc alatt egyet sem passzoltak egymásnak. Hm, a velvetes kolleganőket rá kell uszítani a dologra, a Terry-Bridge botrányra hajazó hiríget sejtünk a háttérben.
Sesták-Holosko csere
70'

73'
Az első valamirevaló helyzet a második félidőben. Santa Cruz beadását Vera fejelte alig mellé. Vera egyébként a második legidősebb paraguayi játékos (31 éves és 102 napos), aki vb-gólt szerzett.
000T TRDV754438

74'
Vera megszerezhette volna második gólját, de hat milliméterrel elvétette a kaput. Ha bemegy, Rutherford B. Hayes amerikai elnökhöz hasonlóan nemzeti hős lehetett volna belőle.

78'
Torres lövése ment fölé.
Barrios-Cardozo csere
82'
Saláta-Stoch csere
83'

83'
A labdabirtoklásban kiegyenlítettek a szlovákok, ezért persze nem jár semmi, még csak erkölcsi elismerés sem.
Weiss Sárga lap
84'
000T TRDV754467

84'
(0–2) Riveros Gól
86'
Eldőlt a meccs. A jóval veszélyesebb Paraguay Riveros 16 méteres bombájával már 2-0-ra vezet.
000T TRDV754474

87'
Muhaha, a paraguayiak még úgy is tudnak gólt lőni, hogy ketten egymást zavarták a 16-oson belül (bár lehet, ez volt a csali, avagy elterelő hadművelet), mert még így is volt aki kegyetlenül beverje 16-ról.

Gól: Szlovákia - Paraguay 0-2
Vera-Barreto É. csere
88'

90+1'
Négy percet hosszabbít a játékvezető.

90+1'
Weiss lövése ment mellé.

90+1'
Paraguay egyik legjövedelmezőbb nemzeti terméke a fű, amit főleg a braziloknak és argentinoknak adnak el, a gyenge határok miatt kiváló tranzitország az Európa felé indított kokainszállítmányok tekintetében.

90+2'
Sesták bombázott, Villar első komolyabb védése a meccsen.

90+4'
Legyünk igazságosak Sestakkal: az első értelmes szlovák kapuralövés az ő nevéhez fűződik, igaz, ha a mazochista bíró nem hosszíbbít egy másodpercet sem (mint ahogy azt tennie kellett volna), már régen az öltözőben sírdogált volna.