Mata, Fábregas, Arbeloa, Iker Casillas, Piqué, Puyol, Sergio Ramos (Arbeloa 77'), Capdevila, Xavi (Fábregas 66'), Xabi Alonso, Busquets, Villa, Jesús Navas, Torres (Mata 70')   Palacios Je., Welcome, Núnez, Valladares, Mendoza, Izaguirre, Figueroa, Chávez, Palacios W., Turcios (Núnez 63'), Guevara, Martínez, Espinoza (Welcome 46'), Suazo (Palacios Je. 84')
Kispad: Iniesta, Llorente, Marchena, Javi Martínez, Pedro, David Silva, Albiol, Valdés, Reina   Kispad: Canales, García, Bernárdez, Álvarez, Escober, Thomas, Sabillón, Pavón, Palacios Jo.

Jó estét, arra tippelünk, hogy ma este nem azok fognak örülni, akik szeretik, ha egy gyalogsági ásós kiscsapat tönkreteszi egy nagy játékát, és egy kontrával nyer. Nem lesz ebből még egy Spanyolország-Svájc.

1'
Spanyolország kezdte a meccset

1'
Torres most kezd, ami amúgy nem lenne meglepő, de botrányosan rossz meccse volt a svájciak elleni. 29 percet játszott, a kaput nem találta el, mindössze három passzt próbált meg, egy sem sikerült.

5'
Torres emelte át a védőjét. Gyanús volt, mintha kézzel ért volna hozzá.

5'
Kétfalas hondurasi védőfal, de az egyiken nagyon simán átjutnak a 16-osig könnyedén felnyomuló spanyolok.

6'
Torres rosszul találta el. Nagy ziccer volt, öt méterről hibázott.

7'
David Villa a kapufát találta el.

7'
Az ismétlésben látszott, hogy valóban 11-es volt.
Turcios Sárga lap
8'

8'
A spanyoloknak megvan az első óriási kapufája, eddig Svájc ellen is eljutottak, akkor Xabi Alonso, most Villa.

9'
Spanyolország napra pontoson 46 éve, 1964. június 21-én nyerte első komolyabb trófeáját. Az Eb-döntőben 2-1-re verte Szovjetuniót.

11'
A bíró elég hamar kiszórta az első sárgát. Meglátjuk, hogy a hondurasiaknak több eszkök van-e, mint Klosénak vagy a svájci Behraminak.

11'
Xavi ívelte fel a labdát, Sergio Ramos két lépésről fejelte fölé.

12'
Ha minden spanyol gól után közösen ollézna, azt itt teheti meg. Ha meg a két kemény catrachóra kíváncsi, akkor itt a helye.

13'
A spanyolok általában gyengén kezdik a világbajnokságokat, ami igazán rossz hír számukra az inkább az, hogy nem lett még olyan csapat világbajnok, amelyik vereséggel kezdett.

14'
Villa egy az egyben megverte a védőjét, lövése azonban messze mellé szállt.

15'
Érdekes taktikával kezdtek a hondurasiak, mintha minél hamarabb túl akarnának lenni az első gólon. Nagyon simán kerülnek lövőhelyzetbe a spanyolok.

15'
Palacios ívelését Casillas lábbal hárította. A kipattanót rosszul lőtte rá az egyik hondurasi támadó.

17'
Suazo került gólhelyzetbe, Casillas bátor vetődéssel mentett.
(1–0) Villa Gól
17'
Villa megint szépen cselezte be magát a 16-oson belülre, három védőt is becsapott, majd szinte a földön fekve ívelte a hosszú sarokba a labdát.
villagol

20'
Vezetnek a spanyolok, pedig érdekesen alakult a meccs, középpálya lényegében nem volt, a hondurasiak kezdtek nekibátorodni.

21'
Villa nagyon él, Torres viszont mintha a pályán sem lenne.

Gól: Spanyolország - Honduras 1:0

21'
Villát vágták fel a hondurasi védők. A szabadrúgást Sergio Ramos fejelte rá, de szabálytalankodott előtte.

23'
Puyol kereste a labdát, de végül megtalálta, pedig Martínez majdnem kilépett.

24'
Jesús Navas kapta a labdát a 16-os sarkánál, szépen ívelte Xavi fejére a labdát, aki hat méterről a labda mellé fejelt.

25'
Azért az igazán megalázó lett volna, ha pont Xavi fejel gólt. A hondurasiak hagyták volna.

27'
Érdekes, hogy inkább Xabi Alonso mozgatja a csapatot, és nem Xavi. 22-t passzolt eddig az előző (17-et jó helyre), 20-at az utóbbi (14 jó).

30'
A hondurasi középpályások nem igazán védekeznek, de azért nem lesz ebből Portugália-Észak-Korea. Egy német-ausztrál azért kinéz.

31'
Villa a negyedik vb-gólját szerezte. már csak egyre van attól, hogy utolérje Butragenót, Hierrót, Morientest és Rault.

31'
A laza védekezésnek is megvan az előnye, alig szabálytalankodnak a hondurasiak.

33'
Villa cselezte le magát az alapvonalra, de rossz helyre tette vissza, ott csak hondurasi védők voltak.

34'
Knézy Jenő már nagyon szidná Torrest, mi is felfigyeltünk a rossz formájára.

34'
Torres került egy perc alatt kétszer ziccerbe. Előbb három méterről fejelte el, majd 11 méterről nem tudta eltalálni a kaput, pedig mindkétszer csak a kapussal állt szemben.
torresfej

36'
Torres lépett ki, de lesen állt. Azért ezt a ziccert is kihagyta.
Izaguirre Sárga lap
38'

39'
Navas beadásába belelépett a védő, a Valladares a rövid felső saroknál fogta meg a labdát.

42'
Torres két szép cselt csinált, de rosszul kapta vissza a labdát.

44'
Villa elég ostoba módon teszteli, hogy ez a japán bíró mekkora legyintésért állít ki valakit. Teljesen ártatlan szituációban ült fel egy provokációnak, szerencséjére a bírónak több esze volt, mint neki.

45'
Nem sok hondurasi próbálkozás van az elmúlt 15-20 percben. Az egyik ilyennél Suazót állították meg lesen. Piquét a következőnél a legrosszabb helyen találta el a labda, szenvedett kicsit.
piqué

45+2'
Nincs különösebb feszültség a meccsben, a spanyolok békésen passzolgatnak a vendégtérfél közepén, aztán kerülnek helyzetbe. Torresszel akarnak gólt rúgatni, de ez egyelőre nem sikerül.

45+2'
Torresszel akarnak minden áron gólt rúgatni a spanyolok. David Villa megint szenzációsan ment el a baloldalon, de beadását a Liverpool csatára védőbe lőtte, akinek nagyon fájt, ahogy nem sokkal később Piquének is. Hondurasi szöglet a félidő utolsó jelenete.

Piquét tökön találta a labda
1. félidő (szünet)

Villa még az öltözőbe menet is összeakaszkodott Izaguirrevel. El sem tudjuk képzelni, hogy mivel lehet ennyire felhúzni Villát egy ilyen végtelenül sima meccsen.

A spanyolok megnyerték az utolsó 37 olyan meccsüket, ahol megszerezték a vezetést.

Nézzük egy kis statisztikát. Mindössze 12 szabálytalanság volt (3 spanyol, 9 hondurasi), ez valószínűleg a legkevesebb eddig a vébén. Igaz, ebből két sárgát is kaptak a hondurasiak, inkább megelőzés céljából, egyáltalán nem brutálisak.

Spanyol szurkolók itt örömködhetnek. A hondurasiak meg itt vigasztalhatják magukat.
2. félidő

46'
Még néhány szám: 59-41 a labdabirtoklás a spanyoloknak, nyolcszor lőttek kapura Villáék, háromszor találták el a kaput. Honduras egyből egyszer sem.
Espinoza-Welcome csere
46'

47'
Az első percek Hondurasé. A középkörből egy kapura íveléssel kezdték a félidőt.

48'
Nem tudjuk mi van Torresszel, nagyon keveset van játékban, hétszer passzolt csak, háromszor jó helyre.

49'
Úgy jött ki Honduras, mintha gólt akarna lőni, de azért ezt nagyon nem lehet komolyan venni. Annyi csak, hogy a spanyol védők is játékban vannak.
(2–0) Villa Gól
51'
Xavi vezette fel a labdát. Jesús Navas Villa elé tette vissza. A csatár alaposan rákészült a lövésre, ideje is volt. Lövése aztán az egyik védőn megpattanva jutott a hálóba.
villagol2

52'
Már éppen azt akartam írni, hogy a spanyolok túlnyugtatták magukat, amikor Villa egy kocogós támadásból megrúgta a másodikat.

52'
Rögtön a gól után Sergio Ramos bombázott, centikkel mellé.

Gól: Spanyolország - Honduras 2:0

53'
Kevesen múlt a harmadik gól, pedig nincs az a lendület a spanyolokban, mint ahogy a portugálok verték Kim Dzsongil csapatát.

53'
Jesús Navas lövését fogta Valladares.

55'
Piqué nagyon vérzik, ártalmatlan helyzetben rúgta szájon egy hondurasi.

55'
Piquét rúgták véletlenül fejbe, most próbálják a vérzést elállítani.

55'
Három spanyol is gólt rúghatott volna, végül szöglet lett.

56'
Több spanyol volt a hondurasi 16-osn belül, mint amerikai, és mindegyik hozzá is ért a labdához, de nem lett gól.

57'
Piqué visszajött, egy gézcsomóval a szájában.

59'
A szimpatikus vesztes szerepét játssza Honduras, képtelenek a szigorú védekezésre, de támadni sem tudnak igazán.

61'
Jesús Navast buktatta Izaguirre. 11-es!
Villa 11-es
62'
A jobb alsó sarok mellé gurította.

Tizenegyes
Turcios-Núnez csere
63'

63'
Villa a spanyolok Podolskija. A második játékos, aki kihagyott 11-est.

65'
Villa mind a két gólja szép volt, a 11-esnél is elküldte a kapust a másik irányba, de túlságosan kirakta a sarokra a labdát. Amúgy 40. válogatott gólnál jár, ennél többet, 44-et csak Raúl rúgott. Utol fogja érni, de talán nem ezen a meccsen.

65'
Megint a végsőkig akarták kijatszani a spanyolok de megint hibáztak. A másik oldalon Suazo lőtt méterekkel mellé.
Xavi-Fábregas csere
66'

66'
Torres engedte el Fabregasnak. A középpályás első labdaérintéséből majdnem gólt lőtt.

68'
Sergio Ramos kapásből lőtt el egy szögletből kipattanó labdát, újabb szöglet lett belőle. Aztán Navas fejese volt veszélyes.

69'
Fabregas beállása jót tett a csapatnak, megélénkültek a spanyolok. A svájciak ellen nem játszott, most mutatkozott be a vébén.

69'
Nunez szabadrúgása szállt el a kapu fölött.
Torres-Mata csere
70'

71'
A lecserélt Xavi passzolt a legtöbbet a spanyoloknál, 68-at (odaátról a két passzkirály,Mendoza és Palacios összesen jutott eddig), de tőle meglepően rossz hatékonysággal, csak 50 ment jó lábra.

72'
Torres cseréje nagyon indokolt volt, rossz formában van, rengeteg helyzetet kihagyott.

76'
Egyre bátrabban jönnek előre a hondurasiak, ha biztosabban passzolnának, talán még eredményesek is lehetnének.

76'
Ez volt a spanyolok 15. büntetője világbajnokságon, senki nem rúghatott ennyit. És ez volt az első, amit nem rúgtak be (nem számítva a hosszabbítás utáni párbajokat).
Sergio Ramos-Arbeloa csere
77'

78'
Núnez próbálkozott egy távoli lövéssel, de nem talált kaput.

79'
Nem nagyon erőltetik a spanyolok, kényelmes a tempó, ezt a hondurasiak is bírják.

79'
Fabregas szabadrúgása pattant ki, de a spanyolok maradtak a hondurasi kapu előtt, szöglet következik.

82'
Piqué borzasztóan komolytalanul néz ki, ahogy tapasszal a bajszán reklamál.

82'
Núnez ívelte a szabadrúgást, Welcome fejelte mellé.

83'
Mata beadását Villa elől az utolsó pillanatban csúsztatta ki Figueroa.
Suazo-Palacios Je. csere
84'
Két Palacios testvér a pályán.

84'
Próbálkoznak a hondurasiak, el is jutnak a spanyol kapuig, de a spanyolok még félgőzzel is veszélyesebbek.

87'
David Villa nem tudja belőni a harmadikat. Jesús Navas nagyszerű középre adását kellett volna bepöckölni, de egy hondurasi védő önfeláldozóan mentett.

88'
Ennek a csoportnak a legjobbjai a brazil négyes továbbjutóival játszanak (a brazilok mellett valószínűleg Portugáliával). Ezt azért lehet, hogy lematekozzák majd mindkét helyen.

90'
Ezen a meccsen sem derült ki, hogy mit is tudnak igazán a spanyolok. Simán nyertek, de a második félidőben nagyon kocogósra vették. Helyzetbe könnyen kerülnek, de Villa mellé azért kellene még egy csatár.

90'
Három perc a hosszabbítás.

90+1'
Honduras nem találta el a spanyol kaput egyszer sem.

90+3'
A spanyolok viszont most is sokat lőttek, az első meccsükön 24-et, a main 22-öt. Hétszer el is találták a kaput.