Simao  (Duda 74'), Cristiano Ronaldo, Hugo Almeida  (Liédson 78') csatár Hong Jong Dzso , Dzsong Tae Sze

Duda, Liédson, Miguel Veloso, Eduardo, Fábio Coentrao, Bruno Alves, Miguel, Ricardo Carvalho, Raul Meireles (Miguel Veloso 70'), Pedro Mendes, Tiago, Simao (Duda 74'), Cristiano Ronaldo, Hugo Almeida (Liédson 78')   Nam Szong Csol, Kim Jong Dzsun, Kim Kum Il, Ri Mjong Guk, Csa Dzsong Hjok (Nam Szong Csol 75'), Ri Dzsun Il, Ri Kvang Cson, Pak Csol Dzsin, Dzsi Jun Nam, Pak Nam Csol (4) (Kim Kum Il 59'), Mun In Guk (Kim Jong Dzsun 59'), An Jung Hak, Hong Jong Dzso, Dzsong Tae Sze
Kispad: Deco, Ruben Amorim, Paulo Ferreira, Pepe, Ricardo Costa, Rolando, Danny, Daniel Fernandes, Beto   Kispad: Kim Mjong Gil, Csve Kum Csol, Ri Kvang Hjok, Ri Csol Mjong, Pak Szung Hjok, Pak Nam Csol (14), Kim Mjong Von, Kim Kjong Il, An Csol Hjok
1. félidő

1'
Portugália kezdi a meccset.

1'
A két csapat az 1966-os vb-negyeddöntőjében 5:3-as meccset játszott. Az észak-koreaiak a félidőben 3:0-ra vezettek, de Portugália Eusébio négy góljának is köszönhetően fordított. Sokan ezt tartják minden idők egyik legjobb vb-meccsének.

3'
Az eső miatt vizes a fű, eddig az észak-koreaiak csúszkálnak többet.

4'
Ronaldo rázott le magáról két észak-koreait, lövése egy védőn pattant meg, így kellemetlen volt a kapusnak, de fogta.
000T TRDV756677

6'
Ronaldo nagy kedvvel játszik, természetesen nem tudnak vele lépést tartani.

8'
Az első portugál szögletnél a Ri Mjong Guk kapus jött ki borzasztóan, Carvalho fejelhetett, de a jobb kapufát találta el.
000T TRDV756716

10'
Az már 8 perc alatt kiderült, hogy az észak-koreaiak is győzelemre fognak játszani, egyáltalán nincsenek betojva, de ha a portugálok végig ekkora kedvvel fociznak, nem sok esélyük lesz.

14'
Ronaldo csinált egy olyan cselt, amit majd be lehet rakni az év végi összefoglalókba. Értelme ugyan nem volt, de lehet gyakorolni. Eusébio is ott ül a lelátón.

15'
Dzsong Tae Sze kapott remek labdát, ha át tudja venni nagy helyzetbe kerülhetett volna a portugál 16-oson belül.
000T TRDV756734

19'
Egy jobb oldali beadást Dzsong lőtt veszélyesen a kapura, Eduardo csak kiütni tudta, a kipattanót Csol fejelte rá, de a labda fölé ment.

22'
Ezúttal An Jung Hak lőtt távolról, ezzel az észak-koreaiak már többször próbálkoztak.

24'
A szakadó esőben mindkét csapat inkább messzi, lapos lövésekkel próbálkozik, hátha valamelyik kapust megvicceli a Jabulani.

26'
Az észak-koreaiak még egyszer sem szabálytalankodtak, Portugália 4-szer.

28'
A portugálok a legutóbbi 10 meccsükön mindössze 2 gólt kaptak.
(1–0) Raul Meireles Gól
29'
Tiago ugratta ki két védő között tökéletesen Meirelest, aki közelről, jobbal lőtte el a labdát a kapus mellett. Villámgyors támadás, az ázsiaiaknak esélyük sem volt.
000T TRDV756821
Pak Csol Dzsin Sárga lap
32'

33'
Észak-Korea az első olyan csapat, amely Európán és Dél-Amerikán kívüli kontinensről gólt tudott rúgni Brazíliának.

Gól: Portugália-Észak-Korea 1:0

36'
Majdnem jött a második portugál gól, a koreai védők nem tudtak felszabadítani, Meireleshez pattant a labda, aki azonnal célba vette a hosszút, de lapos lövése mellé ment.

37'
Az észak-koreaiakat talán kicsit megfogta a gól, de a határtalan lelkesedésükből semmit sem vesztettek, tovább próbálkoznak.
Pedro Mendes Sárga lap
38'
Csúnyán csúszott rá a koreai lábára, most veszélyes helyről lőhetnek szabadot az ázsiaiak.

40'
Ricardo Carvalhot sikerült fejbe találni a szabaddal, ebben a helyzetben több volt.

43'
Ronaldo lőtt távolról a hosszú felé, de lapos lövése kifelé csavarodott.

44'
Veszélyes portugál beadás, a koreai védők ezeknél a szituációknál elég bizonytalanok.

45'
2 perc lesz a hosszabbítás.
portugál

45+1'
A gól óta egyértelműen a portugálok uralják a játékot, még akkor is, ha Ronaldo most éppen elesett.

45+3'
A kommentátor nem is takargatja, hogy ki nem állhatja Ronaldot.
2. félidő

46'
Elkezdődött a 2. félidő.

47'
Tiago lőtt messziről, a lefelé csapódó labdát a koreai kapusnak kellett öklöznie.
Hong Jong Dzso Sárga lap
47'

48'
Portugália 4 meccs óta nyeretlen a vb-ken, ez eddig a legrosszabb sorozatuk. 2006-ban az angolok elleni negyeddöntőben 11-esekkel jutottak tovább, az elődöntőben a franciáktól kaptak ki 1:0-ra, a bronzmeccsen a házigazda németek nyertek ellenük 3:1-re, most pedig az első fordulóban Elefántcsontparttal játszottak döntetlent.

51'
A 16-os bal sarkából járt a koreai szabad, egy kombináció után lőttek, megpattant Bruno Alvesen, de Eduardo kapus fogta a lövést.
(2–0) Simao Gól
53'
Meireles adott tökéletes labdát a jobb oldalon érkező Simaonak, aki egyből lőtt, a labda a koreai kapus lábai között ment a hálóba.

Gól: Portugália-Észak-Korea 2:0
(3–0) Hugo Almeida Gól
56'
Coentrao adta be a bal oldalról tökéletesen, az érkező Almeida közelről fejelhetett.

Gól: Portugália-Észak-Korea 3:0
Pak Nam Csol (4)-Kim Kum Il csere
59'
Mun In Guk-Kim Jong Dzsun csere
59'
(4–0) Tiago Gól
60'
Ronaldo ment el a bal szélen, pontos visszapasszát Tiago lőtte a hosszúba.

Gól: Portugália-Észak-Korea 4:0

64'
Az első félidő alapján meglepetés, hogy a második ilyen sima, igaz, hogy a koreai védelem az elején is bizonytalan volt. A portugálok nem csak hogy hatalmas kedvvel játszanak, hanem kifejezetten jól is.

65'
Majdnem itt volt az 5.gól, Ronaldo ezúttal jobbról tette középre, de Meireles ezúttal mellé lőtt. Teljesen szétesett a koreai védelem.

68'
Portugália eddigi legnagyobb vb-győzelme 4:0, ha így folytatják, ezt most meg is dönthetik.

69'
Ronaldo és Coentrao összjátékát utóbbi fejezte be, de emelése elment a kapu előtt.
000T TRDV757196
Hugo Almeida Sárga lap
70'
Raul Meireles-Miguel Veloso csere
70'

71'
Ronaldo ment el megint a jobb szélen, befelé cselezett, hatalmas lövése a felső kapufáról pattant ki.

72'
Nem csak, hogy koreai védelem, de középpálya sincs.
000T TRDV757172

73'
Újabb Ronaldo lövés, ezúttal jobb oldalról és közelebbről, pont a kapus kezébe ment a labda, aki nem tudta fogni, de a kipattanó után már nem alakult ki újabb helyzet.
Simao-Duda csere
74'
Csa Dzsong Hjok-Nam Szong Csol csere
75'

77'
Észak-Korea a legutóbbi 8 meccséből egyet sem nyert meg, 5-szor is kikapott.
Hugo Almeida-Liédson csere
78'
Queiroz is kihasználja 3. cseréjét.

80'
A legtöbbet futó játékos eddig a koreai An Jung Hak, aki 10 118 métert tett meg a 78. percig.
(5–0) Liédson Gól
81'
Egy hatalmas védelmi hiba után került helyzetbe a nemrég beállt portugál, aki a felpattanó labdát éles szögből, kapásból a rövid felsőbe vágta.
000T TRDV757219

86'
Sajnálni természetesen nem kell őket, de az 5:0 ellenére egy szavunk sem lehet az észak-koreaiakra, akár azt is mondhatjuk, hogy szimpatikus csapat. Ennyit tudnak.

Gól: Portugália-Észak-Korea 5:0
(6–0) Cristiano Ronaldo Gól