Idrissou, Makoun, Aboubakar, Hamidou, Assou-Ekotto, N'Koulou, Mbia, Bassong (Idrissou 72'), Song A., Enoh (Makoun ), Geremi, Eto'o, Webó (Aboubakar 79'), Emana   Jensen D., Poulsen J., Kahlenberg, Sörensen, Poulsen S., Jacobsen, Agger, Kjaer, Poulsen Ch., Jörgensen (Jensen D. 46'), Rommedahl, Bendtner, Tomasson, Grönkjaer
Kispad: Choupo-Moting, Mandjeck, Matip, N'Guémo, Song R., Chedjou, Bong, Kameni, Assembé   Kispad: Andersen, Eriksen, Enevoldsen, Beckmann, Christiansen, Mtiliga, Larsen, Kvist, Kröldrup
1. félidő

1'
A kameruniak kezdik a meccset.

2'
Aki itt kikap, az szinte biztosan búcsúzik is. Aki nyer, az sem lehet biztos a dolgában. Döntetlen esetén mindkét csapatnak muszáj lenne nyernie az utolsó fordulóban.

4'
Egyelőre még nem látszik, mire mennek a kameruniak azzal, hogy állítólag a kulcsjátékosaik könyörgésére Paul Le Guen átszervezte a csapatot.
000T TRDV753196

5'
Eto'o lőtt messziről, teljesen veszélytelenül.

6'
Az első fordulóban Dánia nem volt rossz, kicsit pechük is volt a hollandok ellen. A kameruniak viszont meglepően bénának tűntek, a házigazdákat nem számítva az afrikai csapatok közül ők nyújtották a legkilátástalanabb játékot.

7'
Rommedahl került helyzetbe. Poulsen ugratta ki a jobb oldalon, ő pedig a 16-os sarkáról jó lövést küldött alig fölé.

10'
Geremi nagyon veszélyes helyről ívelhetett be szabadrúgást. Inkább rátűzte a rövidre, de ez gyerekjáték volt Sörensennek.
(1–0) Eto'o Gól
10'
000T TRDV753231

11'
A dánok borzasztó hibája. Hátul eladták a labdát, Webo Eto'o-hoz gurított, aki a tizenegyes pont mellől higgadtan ellőtt a kapus mellett.

Kamerun - Dánia 1:0

13'
72 évvel ezelőtt éppen ezen a napon nyert Olaszország világbajnokságot, amikor 1938-ban a magyarokat verték meg 4–2-re a döntőben.

13'
Emana egy kipattanót olyan 22-ről lőtt rá nagyon jól. Alig ment el a jobb kapufa mellett.

14'
Bizonytalannak tűnnek a dánok, ráadásul a gól meghozta a kameruniak önbizalmát.

16'
52 évvel ezelőtt, az 1958-as svéd világbajnokságon szintén június 19-én Wales ellen szerezte első világbajnoki gólját a 17 éves és 239 napos Pelé. Nála fiatalabb azóta sem szerzett gólt világbajnokságon.

16'
Most már lehiggadtak a dánok, de egyelőre még csak passzolgatásra futja, többre nem.
000T TRDV753205

17'
Nagyon veszélyes labdát gurítottak vissza Grönkjaernek, aki teljesen egyedül lőhetett a tizenhatosról. A kameruniak szerencséjére egy védőről szögletre pattant.

20'
Eto'o a második vb-gólját lőtte és ezzel a negyedik kameruni játékos - Roger Milla, Francois Omam-Biyik és Patrick Mboma után - aki duplázni tudott vb-n.

21'
Tomasson már csak beleposzkálni tudott egy jobboldalról érkező beadásba.

22'
Geremi mellel vette les Song hetven méteres, hajszálpontos passzát. Nagyon szép mozdulat volt.

25'
A kameruniaknak megfelel ez a kényelmes passzolgatás, a dánok viszont felpörgethetnék a dolgokat.
000T TRDV753286

27'
Rommedahl próbált cselezni a tizenhatosnál, két kameruni védő szerelte könnyen és határotzottan.

29'
A bírókkal eddig sem volt nagy baj a vébén, a papírforma szerint ma sem lesz. Az uruguayi Jorge Larrionda pályafutása hatodik vb-meccsét vezeti. Nála többet soha senki nem fújt.

30'
Emana lőtt fölé a tizenhatoson kívülről, pedig ha passzol, több is kisülhetett volna ebből a támadásból.

32'
Zavaróan sokáig volt a dán tizenhatoson belül a labda, végül sikerült felszabadítani.
(1–1) Bendtner Gól
33'
000T TRDV753337

35'
A kameruni gólnál hibázó Kjaer gyönyörű hosszú passzal ugratta ki Rommedahlt a jobb oldalon, aki egyből az érkező Bendtner elé passzolt, az Arsenal játékosa pedig higgadtan bevágta a kameruni kapu jobb oldalába.

Gól: Kamerun - Dánia 1:1

36'
Eyongot kell ápolni. Jörgensen labdája egészen közelről találta fejen.

39'
Martin Jörgensen az első dán futballista, aki 10. meccsén kezdő világbajnoki meccsen.

41'
Song ugratta ki a jobb oldalvonalnál Geremit, de beadását Sörensen könnyen lehúzta.

43'
Hatalmas dán helyzet. Song adta el a középpályán a labdát, Rommedahl nyargalhatott a kapuig, visszahúzta a védője mellett, de végül hárították a lövését.

43'
Óriási helyzet a túloldalon. Most a dán védők adták el a labdát, a kameruniak Eto'ohoz játszottak, aki a tizenhatoson belülről lőtt nagy kapufát.

44'
Egy perccel később újabb nagy kameruni helyzet. Emana ugrott ki a védők közt, egyedül állt szemben Sörensennel, de a kapus hárítani tudott.
000T TRDV753404

45'
Ekkora helyzetek ilyen rövid időn belül még nem voltak ezen a vébén. Nagyon-nagyon jó az első félidő hajrája.

45+1'
A sokadik életveszélyes labdát adják el hátul a dánok, nagy mázlijuk volt, hogy ebből nem tudtak helyzetet kialakítani a kameruniak.

45+1'
Egy perc lesz a hosszabbítás.
1. félidő (szünet)
Enoh-Makoun csere
2. félidő
Jörgensen-Jensen D. csere
46'

47'
Mbia fejelt rá egy szögletet, Sörensennek nyújtózkodva kellett kitornáznia.
000T TRDV753414

49'
Assou Ekotto esett el gólhelyzetben az ötösnél, de szabályos volt a dán szerelés.
Bassong Sárga lap
49'
Visszahúzta a kiugró Bendtnert.

50'
Agger nagyon rosszul lőtte a szabadrúgást, laposan a falba. Kjaer a lepattanót meg fölé.

52'
Emana ma már másodszor ugrott ki a dán védők közt labdával együtt, most az utolsó védő kivágta előle.

53'
Bendtner az első félidőben lőtte Dánia 25. világbajnoki gólját. Az elsőt nem is olyan régen szerezte a méltán legendás Preben Elkjaer-Larsen 1986 június 4-én, Skócia ellen.

54'
Lassan tíz perce megy a második félidő, és megdöbbentő módon a dán hátvédek még egyetlen életveszélyes labdát sem ajándékoztak Eto'oéknak.
000T TRDV753431

55'
Kjaer szédült meg egy kemény légi ütközés után.

58'
A játék inkább a dán térfélen folyik, de ez messze van azért a döntő fölénytől.

58'
Webó kilométerekkel lőtt fölé, miután Eto'o szöktette a jobb oldalon.

60'
Sébastien Bassong kapta a világbajnokság 100. lapját (sárgát és pirosat is beleértve).
(1–2) Rommedahl Gól
61'
000T TRDV753473

62'
Bendtner indította jobb oldalon Rommedahlt, aki simán megverte Makount a tizenhatoson belül, majd nagyon szép mozdulattal a nyújtózkodó kapus mellett a jobb alsóba csavart.

Gól: Kamerun - Dánia 1:2

64'
Egyre jobb volt éppen Kamerun, amikor bekapták a semmiból a gólt. Kérdés, hogy lesz-e lelkierejük innét felállni. Pedig ha ma kikapnak, szinte biztos, hogy kiesnek.

66'
Eto'o szépen gurította hátra a tizenegyeshez, Makoun fölé csavarta. Legalább a kaput illett volna eltalálni.
Grönkjaer -Kahlenberg csere
66'

68'
Eto'o felvállalja és teljesíti is a tőle elvárható vezető szerepet, nem rajta fog múlni, ha kikapnak ma.

69'
Vagy 25-öt passzoltak a kameruniak a dán tizenhatos peremén, vegül csak egy erőtlen Emana-lövés lett a dologból.

72'
Elképesztő dán helyzet. Rommedahl kiugrik a védelem mögé, gyönyörű labdát kap, még le is teszi Tomassonnak, ő meg belelőtte Souleymanou kapusba. Ketten álltak szemben a magányos kapussal. Ilyet kihagyni kifejezetten kínos.
Bassong-Idrissou csere
72'

74'
Song rúgta fölé 18-ról.

75'
Ha Dánia nyer, akkor az első olyan vb-győzelme lesz, amelyen fordítani tud, vesztes állásból korábban még sosem sikerült nyerniük.
Mbia Sárga lap
75'
Elkaszálta Kahlenberget a félpályánál.

76'
A kameruni kapusnak kellett kirohannia a tizenhatoson kívülre, és becsúszva tisztázni Rommedahl elől.
000T TRDV753534

78'
Nagy kameruni helyzet. Song ugratta ki Emanát, aki nem helyezte eléggé a lövését, Sörensen kesztyűvel kitolta a lapos lövést.
Webó-Aboubakar csere
79'
Webó végig elég gyenge volt, jön helyette egy 18 éves csatár.

80'
Idrissou tök egyedül fejelhetett volna egy szögletet, de nem tudta irányítani a labdát. Jól fejelő játékos ebből gólt szerez.
000T TRDV753581

81'
Tíz perccel a vége előtt már nem nagyon sietős a dánoknak.

82'
Nagyon ígéretes dán kontrát puskázott el Bendtner. Ahelyett, hogy jobbra passzolt volna üresen álló társának, gyengét lőtt 17-ről. Morten Olsen ordibál is a kispadról.

83'
Aboubakar 18-ról megeresztett lövésébe vetődött be hősiesen Christian Poulsen.

84'
Most már szinte a teljes kameruni csapat a dán tizenhatoson belül szögleteknél.

85'
Idrissou fejelt veszélyesen fölé, de már beintette a partjelző a lest.
Tomasson -Poulsen J. csere
86'
A gyengén játszó Tommasson helyett már a harmadik Poulsen nevű játékos a pályán.
Sörensen Sárga lap
86'
Időt húzott a kapus.

87'
Egy döntetlent legalább megérdemelnének ma a kameruniak, de most úgy tűnik, ki fognak esni.
000T TRDV753598
Kjaer Sárga lap
87'
Nem játszhat a minden bizonnyal sorsdöntő, Japán elleni utolsó csoportmeccsen.

90'
Három perc a hosszabbítás.

90+1'
A dánok most már csak ölik a játékot, de nekik nem is kell mást.

90+4'
Kamerun ezzel az eredménnyel már biztos kieső, a hollandok pedig biztosan továbbjutnak, valószínűleg csoportelsőként. A dánok és a japánok pedig az utolsó furdulóban egymással eldönthetik a másik továbbjutó hely sorsát. Ha azon a meccsen döntetlen lesz, akkor a japánok jutnak be a nyolcaddöntőbe.