Ninisz, Szamarasz, Corvasz, Papasztatopulosz (Szamarasz 37'), Kirjakosz, Toroszidisz, Vyntra, Papadopulosz, Ciolisz, Kacuranisz, Karagunisz, Gekasz, Szalpingidisz   Echiéjilé, Afolabi, Obasi, Enyeama, Yobo, Taiwo (Echiéjilé 56', Afolabi 80'), Shittu, Odiah, Uche, Kaita, Haruna, Etuhu, Odemwingie (Obasi ), Yakubu
Kispad: Morasz, Pacazoglu, Prittasz, Szeitaridisz, Szpiropulosz, Malezasz, Kapetanosz, Hariszteasz, Halkiasz, Szifakisz   Kispad: Aiyenguba, Martins, Adeleye, Ejide, Ideye Brown, Yussuf, Utaka, Obinna, Kanu
1. félidő

1'
A görögök kezdték a meccset.

1'
Az első körben a görögök az egész vébé talán leglehangolóbb teljesítményét nyújtva, 2:0-ra kikaptak a dél-koreaiaktól. Flegmák és motiválatlanok voltak. A nigériaiak viszont többször zavarba hozták az argentinokat is, és csak egyetlen góllal kaptak ki. Ez alapján az afrikaiak lennének az esélyesek, de 2004 óta senki nem hajlandó elhinni, hogy a görögök tényleg bénák, nem pedig csak úgy csinálnak.

1'
A nigériaiak adogatnak a görögök térfelén, de nem jutnak semmire.
000T TRDV746922

5'
GRENGA!

7'
Senki ne keseredjen el, sőt, inkább maradjon velünk, de eddig itt az ég világon semmi sem történt.

8'
A nigériaiaknak nem jelentené mindennek a végét egy döntetlen, de a görögök ép ésszel nem bízhatnak abban, hogy az utolsó fordulóban megverik az argentinokat. Nekik muszáj lenne gólt rúgniuk.

9'
Ha ennek a meccsnek döntetlen a vége, Maradona már ma este megihat egy kölyökpezsgőt az argentin továbbjutás örömére.

9'
A kilencedik percben sem történt semmi.

10'
A tizedik percben sem történt semmi.

11'
A tizenegyedik percben sem történt semmi.

13'
Most már inkább a görögöknél van a labda. Egyébként ők ezzel a semmittevéssel már jobbak, mint az első meccsen, amikor kifejezetten mínuszban teljesítettek.

14'
Kacuranisz félpályáról emelt kapura, Enyeama nevetve húzta le a labdát.
Papasztatopulosz Sárga lap
15'
Ügyetlen labdavesztés után egy felesleges lerántás.
(0–1) Uche Gól
16'
000T TRDV746970

18'
A feleslegesen eladott labda utáni felesleges lerántás eredményeként megítélt szabadrúgást Uche emelte 35-ről a kapu elé. Sem védő, sem csatár nem ért a labdához, ami szépen bepottyant a rossz irányba eldőló Corvasz mellett a kapuba.

Gól: Görögország - Nigéria 0-1

19'
Most vagy elkezd a görög csapat állatként hajtani a gólért, vagy tényleg senki sem fogja sajnálni a kiesésüket.

23'
A huszadik, huszonegyedik és huszonkettedik percben sem történt semmi. A görögök ritmust váltottak, de ez azt jelenti, hogy 0,1-ből 0,3-ba kapcsoltak.

24'
Enyeama egy kapukirúgást az ötösön kívülről, ráadásul mozgó labdával végzett el. Még az kellett volna, hogy egy tizenhatoson belül álló csapattárshoz passzolja.

26'
A görögöknek a meccs 25. percében sincs semmilyen elképzelésük a gólszerzésre az előreívelgetéseken kívül.

29'
A 28. percben a nigériaiak egész ügyesen adogattak a görög tizenhatos környékén. Ez volt eddig a legszebb futballjelenet a mérkőzésen.

31'
Kacuranisz adott egy majdnem jó passzt a nigériai védelem mögé, de Gekasz elől simán tisztáztak.

33'
Otto Rehhagel úgy ül a kispadon, mint aki szintén unja ezt az egészet.
Kaita Piros lap
33'
000T TRDV747038

35'
Kaita teljesen értelmetlenül rúgta combon az egyik görögöt, már bőven az oldalvonalon túl, egy tét nélküli, taccsal kombinált kakaskodást kihasználva. Megérdemelte a pirosat.

Görögország - Nigéria, Kaita piros lapja

37'
Ha ezt nem képesek kihasználni a görögök, és megfordítani a meccset, akkor tényleg csak remélni lehet, hogy egy időre eltűnnek a nemzetközi fociéletből.
Papasztatopulosz-Szamarasz csere
37'

38'
Mennyire érezheti magát esélyesnek Rehhagel, ha viszonylag bátrat mer cserélni már az első félidőben???

40'
Uche nevetséges gólja volt a vébé első szabadrúgásgólja, és az első szabadrúgásgól azóta, hogy 2006-ban Beckham betalált az ecudaoriak kapujába. Legalábbis ezt állítja a Fifa.com.

41'
Végre egy görög helyzet. Szalpingidisz kapott remek labdát, de közvetlen közelről Enyeamába lőtt.

42'
Újabb hatalmas görög helyzet. Egy szöglet után Szamarasz oxival szúrta kapura, de egy hátvéd a gólvonalrol kivágta a labdát.

42'
Most végre fociznak a görögök. Egy tíz emberrel játszó, egyébként sem valami erős, eléggé összezavarodott nigériai csapat ellen.
(1–1) Szalpingidisz Gól
44'

Gól: Görögország - Nigéria 1-1

45'
Szalpingidisz a tizenhatos sarkáról lőtt, a labda megpattant egy nigériai lábon, és védhetetlenül pottyant át a balra vetődő kapus túloldalán lévő sarokba. Két nagy helyzet után szerencsés góllal egyenlítenek a görögök.

45+1'
Ne lepődjön meg senki, ha ezek a mázlista, kutyaütő görögök továbbmennek a csoportból.

45+2'
Szegény Enyeama másfél meccsen át védett tökéletesen, erre kap egy ilyen peches gólt.
1. félidő (szünet)

A maga módján, ha nem is magas színvonalú, de legalább izgalmas és érdekes meccs lett ez. A gólok egyaránt érdemtelenek voltak, de a jogos kiállítás meghozta a drámát, és innentől kezdve a második félidő jó eséllyel szórakoztató lesz. A görögök az első félidő végén elkezdtek hajtani, csak remélni lehet, hogy a lendület kitart a meccs második felére is.
Odemwingie-Obasi csere
2. félidő

47'
Karagunisz fejelhetett kapura, de jóval fölé célzott.

49'
Uche fura mozdulattal ível be jobbról, majdnem beesett a görög kapuba. Végül szögletre tornázta Corvasz.

50'
Eddig senki nem fordított meg meccset ezen a vébén. A görögöknek van eddig erre a legjobb esélyük, de velük kapcsolatban 2004 óta jobb nem jósolni.

51'
Elképesztően nehéz ezt a meccset helótázás nélkül leközvetíteni.
000T TRDV747202

54'
Taiwót ápolgatják a pályán kívül, Nigéria most 9 emberrel játszik 11 ellen,

55'
Kiriakosz fejelt egy szöglet után, Enyeama biztos kézzel fogta.
Taiwo-Echiéjilé csere
56'
Kényszerű csere, Taiwo lesérült.

57'
Többet van a nigériai térfélen a labda, de nagy helyzeteik nincsenek a görögöknek.

59'
Szaltingidisz és Shittu hosszú másodpercekig gyűrték egymást a labdáért. Továbbra sem jó meccs, de nagy a küzdelem.

61'
Elképesztő jelenetek. Előbb egy hatalmas görög helyzetet védett Enyeama, majd az ebből indított villámgyors kontrát a nigériaiak előbb százszázalékos helyzetből Corvasz bal kesztyűjébe lőtték, a kipattanót pedig Obasi kétszáz százalékos helyzetből gurította a tök üres kapu mellé.

62'
Ez a nigériai hiba meg fogja magát bosszulni. Még egy ekkora helyzetük nem valószínű, hogy lesz.
000T TRDV747266
Ciolisz Sárga lap
62'

67'
Leült a meccs, az előbbi két nagy helyzet nem felbátorította, hanem inkább megijesztette mindkét csapatot. Kikapnia egyiknek sem szabad, mert akkor mehetnek is haza.

69'
Enyeama messze a vébé legjobb kapusa. Tökéletesen helyezett görög fejest tornázott ki csodaszép mozdulattal a bal felsőből.

69'
Valami azt súgja, hogy Enyeama már nem sokáig marad a Hapoel Tel-Aviv kapujában.
000T TRDV747300

71'
Gekasz kapásból lőtt a felső kapufára, de lesen volt. A lassítás szerint tényleg, de legfeljebb harminc centivel.
(2–1) Toroszidisz Gól
71'
000T TRDV747308

73'
Mégsem kellett volna annyit dicsérni Enyeamát. Egy görög szöglet után Szamarasz maradt a földön, a kipattanó labdát azonban a görögök a tizenhatoson kívülről rálőtték, a nigériai kapus sután nyúlt hozzá, a lepattanóra lecsapó Toroszidisznek pedig már könnyű dolga volt.

Gól: Görögország - Nigéria 2-1

75'
Az angol Green és az algériai Sausi után Enyeamát is ugyanúgy csapta be a labda. Lapos lövés, ami a kapus előtt megpattan, és kicsúszik a kezei közül.

76'
Yakubu lő hatalmasat húsz méterről, egy méterrel kerüli el a görög kaput.

77'
Karagunisz közeli lövése ismét kipattant Enyeamáról, a nigériaik szerencsére oldalra,

78'
A nigériai kapus hibája még jobban felbátorította a görögöket, akik most már nagyon nyomnak, és egyre merészebben lőnek.
Gekasz -Ninisz csere
79'
Echiéjilé -Afolabi csere
80'
A lesérült játékos cseréje is lesérült.

84'
A görögök most már nem igazán hajtanak, a nigériaiakból pedig elfogyott a szufla.
Szamarasz Sárga lap
88'
000T TRDV747396

89'
Elkeseredetten ívelgetik előre a labdát a nigériaiak, de támadóik nem is nagyon tudják megtartani a labdát.
Obasi Sárga lap
90'

90+4'
Négy perc a hosszabbítás.

90+4'
Egy buta kiállításon múlt Nigéria meccse. A görögöknek sikerült megfordítaniuk a meccset, de ettől még nincsenek túl jó helyzetben. Pontot kell szerezniük az utolsó fordulóban az argentinok ellen, vagy csak hatalmas mázlival juthatnak tovább. A nigériaiak pedig ugyan rosszul állnak, de nem reménytelenül. Ha az argentinok megverik a görögöket, amire azért van esély, nekik csak el kell verniük a dél-koreaiakat a továbbjutáshoz. Éljen a vébé második csoportköre, újabb izgalmas meccs volt.