Matavz, Dedic, Handanovic S., Jokic, Cesar, Suler, Brecko, Kirm (Matavz 79'), Koren, Radosavljevic, Birsa, Novakovic, Ljubijankic (Dedic 62')   Heskey, Cole J., James, Terry, Johnson, Cole A., Upson, Gerrard, Milner, Barry, Lampard, Defoe, Rooney (Cole J. 73')
Kispad: Pecnik, Mavric, Krhin, Ilic, Filekovic, Dzinic, Seliga, Stevanovic, Handanovic J., Komac   Kispad: Wright-Phillips, Green, Warnock, Lennon, King, Crouch, Carrick, Carragher, Hart, Dawson
1. félidő

1'
Szlovénia kezdi a meccset.

1'
Izgalmas angolszász délutánt kíván a szakkomentátor, Szily László. Nem is akkora túlzással élve, ennek a meccsnek az a tétje, hogy örökre leírjuk-e a legújabb kori angol labdarúgást. A misztikus problémát mindenki ismeri: a gazdag, irtó erős bajnokság, a világsztárok és a sok futásra meg még több lelkesedésre alapozó brit stílus ellenére a válogatott az utóbbi 44 évben mindig alulteljesítő volt, az utóbbi húszban meg - egy-egy felvillanástól eltekintve - igazából fing. De a mai szurkolók lassan visszasírják a nyolcvanas-kilencvenes évek innen nézve izmos és eredményes fingjait, amikor a csapat vb-elődöntőig is eljutott (1990-ben) és negyeddöntőzött (1986-ban), nem beszélve a kétezres évekről, amikor Anglia stabil negyeddöntős csapat lett. Most bezzeg meg kell szakadni a 16 közé jutásért is.

2'
Szlovénia örülhet, mint Gergényi ex-főkapitány Pintér belügyminiszter barátságának. Milyen apró ország, bármilyen focimúlt nélkül, erre nemhogy másodjára is kijutottak a vébére, de egy döntetlennel is továbbjuthatnak. Márpedig ami Algériának sikerült, az bárkinek sikerülhet.

2'
Ha Anglia nyer, továbbjut, Szlovéniának egy döntetlen is jó.

2'
"Minden szlovén gólnál meztelen Zahovicot mutatunk" - ígéri a remek szlovén szurkerblog, az élő blogközvevítést itt olvashatják.

2'
Akit izgat a másik meccs, az az algériai szurkolóblogon közös élő arab-amerikai bloggerközvevítést olvasha.

2'
A két csapat eddig egyszer találkozott egymással, tavaly a Wembleyben egy barátságos meccsen az angolok nyertek 2:1-re.

4'
El ne felejtsük: az angol válogatott tiszta piros mezben játszik.

6'
Az első percekben Johnsonnál volt általában a labda, a pompás testalkatú védő két ronda becsúszással nyitott.
glen

7'
Birsa lőtt távolról, James fogta a lövést.

8'
Szlovénia egyáltalán nem ijedt meg, így az övék volt az első lövés is. Anglia a nyolcadik percig semmiféle nyomást nem volt képes kifejteni.

10'
Barry rúgta fel keményen Radoszaljevicset.

10'
Rooney veszélyes beadását Jokics csúsztatta ki.

11'
Anglia idegesnek tűnik, sokkal többet és brutálisabbakat szabálytalankodnak. Aztán a tizedik percben megvolt az első szép angol akció, Rooney a bal szélen rohant el, a jó beadást a védők fejjel éppen hogy elpiszkálták Gerrarad elől.

12'
Anglia legutóbbi 5 olyan vb csoportmeccsén, amikor európai válogatott ellen játszott, egyszer sem nyert.

14'
Még egy angol lábfejtaposás. De most szabadrúgáshoz jut Rooney.

15'
Lampard lőtt 35 méterről szabadot, kemény lövés volt, de a szlovén kapus fogta.

15'
Némileg meglepő módon "Fat Frank" Lampard harminc pluszról eltalálta a kaput. Ceszélyes azért nem volt.

17'
Három-négy perce mintha éledezne Anglia. Ez egyelőre egy majdnem-helyzetet és pár nem veszélyes labdafelhozatalt jelentett.

18'
Rooney harcolt ki magának lövőhelyzetet, de a remekül becsúszó szlovén védő menteni tudott.

21'
Rooney kezd bemelegedni, bár a lövését blokkolták, a szögletet utána Terry izgalmasan csúsztatta keresztbe. Újabb szöglet, pattog, mint a leváltott államtitkár, de a kontrából újabb szlovén veszély, majd még egy szlovén próbálkozás, szöglet után. Kicsit pörögni kezdett a meccs.

22'
Két szlovén helyzet egymás után, az első lövést Terry mentette becsúszva, a másodiknál James volt a helyén.
(0–1) Defoe Gól
23'
Milner remek jobb oldali beadását Defoe juttatta sípcsonttal az 5-ösről a kapuba. Handanovics kapust is érte a labda, de ilyen közelről esélye sem volt.
defoe

24'
1 jó angol beadás = 1 angol gól! És ki más, mint az élete szezonját futó Defoe lőtte be kapásból, a levegőből. A szlovén védekezés siralmas volt.

27'
Újabb Milner beadás, a kapus pont Lampard elé ütötte a labdát, aki egyből lőtt, nem sok hiányzott.

27'
Nem lehet azt mondani, hogy túl sok előzménye lett volna a gólnak, bár kétségtelen, hogy a félidő közepére Anglia valamennyire magához tért, de a játékuk ettől még teljesen veszélytelen volt. Szlovénia kközéphátvédei rettenetesek, most megint ziccert csináltak, de Lampard jó helyzetből csúnyán fölébombázott.

Gól: Anglia-Szlovénia 1-0

29'
Most már egyértelműen Anglia uralja az alacsony színvonalú meccset.

29'
Anglia eddig 10-szer játszott 0:0-t a vb-k történetében, többször mint bárki más. Ezt sorozatot most egészen biztosan nem folytatják.

31'
Az angolok nyomnak lelkesen, mint a pályakezdő Gutenberg. Atyaisten, micsoda tűzijáték, a végén Rooney okosan visszagurított lebdáját bombázta a sarokra Gerrard, de a szlovén kapus csodásat vetődött.

31'
Két hatalmas angol helyzet, Handanovics kapus mindkétszer bravúrosan védett. Gerrard lövése ugyan kijött róla, de aztán gyorsan megszerezte a labdát.

32'
Az első tíz perccel ellentétben Szlovénia most már kicsit sem tűnik képesnek a góllövésre.

35'
Rooney valamivel több mint 10 órája nem talált be akcióból a válogatottban.

36'
Pár perce Szlovénia átvette a kezdeményezést a középpályán, szabadrúgást kaptak oldalról, de elrontották. Ezzel együtt visszabillent a meccs.

38'
Gerrard sokat van játékban a bal oldalon, de valahogy tompának tűnik, Lampard jó ideje eltűnt.
becksgaffer
Jokic Sárga lap
40'

40'
Ha léteznek elfogulatlan nézők, akkor ők most nem szórakoznak jól. Anglia nyilvánvalóan erősebb csapat, de nincsenek ötleteik és pontatlanul játszanak, Szlovéniánál inkább a képességek hiányoznak, de legalább fegyelmezettenpróbálkoznak.

42'
Drámai hír a szlovén alapcsapat szerelmeseinek: ha továbbjutnak, Jokics nem játszhat.

43'
Birsa távoli szabadrúgása a sorfalon pattant meg, így lett veszélyes, de James védett. Egy szlovén lesen is volt.

44'
"Nem, nem adjuk fel, egy szlovén soha nem adja föl. Hogy nemzeti költőnket, France Preserent idézzük: Az embert sors legyőzi, / de él az emberiség!" - írja Tóth-Szenesi Attila szlovén szurkoló/blogger.

45'
Defoe-t könyökölte le Cesar.

45'
Az igazi rocker olvasóknak üzenem, hogy Sixx, az angol vezérszurkoló itt ad élő közvetítést a meccsről!
2. félidő

46'
Elkezdődött a 2. félidő.

46'
Defoe rontott ziccert, váratlanul érte a labda.

48'
2006-ban, első vb-jükön mindhárom csoportmeccsükön kikaptak a szlovének, a mostani vb-n eddig veretlenek.
Johnson Sárga lap
48'
Johnson színészkedésért kapott sárgát.

49'
Anglia egyelőre biztosan vezet és birtokolja a labdát. Johnson kamuesésért kapta meg a sárgát, amit a becsúszásaiért rég mergérdemelt volna.

50'
Rooney és Defoe összjátéka hozott gólt, de les volt.

51'
Gyönyörű csikicsuki után lőttek gólt az angolok, ami a lassítás után sem tűnt lesnek, mégis elvették.

53'
Birsa lőtt a 16-os jobb sarkáról szabadot, James fogta a lövést.

53'
"ez sem volt les, faszom". Sixx szitokszavakkal közvetít a káromkodás anglomán szerelmeseinek.

54'
Szlovénia a legutóbbi 9 meccsén csak 1-szer kapott ki, 7-et megnyert.

54'
Szép akció a szlovén tizenhatos előterében, ha Gerrard lő és nem passzol, bármi is lehetett volna.

57'
"A szlovén vezetés hírére Algéria feltámadhat a másik meccsen. Így még ők is továbbjuthatnak." - bizakodik a szlovén vezérszurkoló. Ez az igazi alpesi optimizmus!

58'
Terry éles szögből fejelt, Handanovics bravúrosan ütötte szögletre a labdát.

58'
Elképesztő nagyot védett Handanovic Terry szöglet utáni fejesénél.

59'
Rooney kapott remek labdát, egy az egyben állt a kapussal szemben, de a jobb kapufát találta el.
roo

59'
Hihetetlen! Rooney tízről, tökegyedül a kapufára lőtt.

60'
Ezek most abszolúte Anglia percei, le akarják szorítani a szlovéneket a pályáról.

60'
A lassításból látni, hogy Rooney az előbb Handanovic elképesztő bravúrja miatt nem lőtt gólt, a szlovén kapus ugyanis ujjheggyel bele tudott érni a közeli lövésbe.

62'
Érdemes olvasni a másik meccs közvetítését is, az USA elképesztő helyzeteket hagy ki.
Ljubijankic-Dedic csere
62'

64'
Elterjedt a pályán, hogy az új magyar sporttörvény-tervezet szerint szurkolni csak a Központi Drukkerhivatalnál történt regisztráció után lehet, tökmag és szotyola nyilvános fogyasztása pedig az ORI-nál letett különbözeti vizsga letétele után lehetséges.

65'
Az angolok 2002-ben és 2006-ban is döntetlent játszottak utolsó csoportmeccsükön, de előtte mind a hatot megnyerték.

65'
Mindkét csapat 12-szer szabálytalankodott eddig.

66'
Atyaisten, négy szlovén indult el jó ütemben, de jó passz helyett irtó gyenge lövésecske lett a vége.

67'
Szlovénia mintha elkezdte volna komolyan venni a meccset, ez most éppen egy blokkolt lövéshez volt elég.

68'
A szlovéneknek 3 egymás utáni lövésből sem sikerült egyenlíteni, az első kettőt még blokkolták az angolok, a 3. mellé ment.
anslo

69'
Ez nem lehet igaz. Döbbenetes módon három különböző szlovén játékos lőhetett közelről az angol kapura 3 másodpercen belül, a labda ugyanis mindig eléjük pattant vissza.

71'
Barry és Milner elég gyengén játszanak, nem veszélyesek az angol szélek, Szlovénia most átvette az irányítást.

72'
Hohó, Rooney ment le, Joe Cole jön be.
Rooney-Cole J. csere
73'
roole

74'
A szlovének nagyon feljöttek, ami a kaput eltaláló lövéseket illeti, 6-szor lőttek eddig. Ez a szám az első félidőben 1 volt.

75'
Egyelőre vége a szlovén feltámadásnak, középtempójú, mérsékelten szórakoztató tusakodás folyik a középpályán.
Kirm-Matavz csere
79'

79'
Gerrard lassú szélsőt játszik, Joe Cole egyelőre lendületes, de a passzjáték továbbra is igen pontatlan. Anglia jól megszívhatja, ha biztos az egy nullában. Bármikor jöhet egy véletlen szlovén akció, és ne felejtsük, hogy a kapuban David James áll.
Birsa Sárga lap
79'
Dedic Sárga lap
81'

82'
Megint rosszul passzolt Gerrard az akció végén.

84'
A szögletarány 9:1 az angoloknak.

85'
Milner vénséges vén, megfáradt apókaként próbálja feltörni a szlovén védelem bal oldalát.
Defoe -Heskey csere
85'

86'
Joe Cole lőhetett éles szögből. Hosszú ideje az első helyzet.

87'
Úgy tűnik, hogy Szlovénia mindent az algériai-amerikai döntetlenre tett fel, nyoma sincs semmiféle rohamoknak.

89'
A kispadoknál az a hír terjedt el, hogy a hajrában Szőcs Géza üzbég költők DNS-ével fogja géndoppingolni a szlovén játékosokat.

90'
Ha a másik meccs 0:0 marad, ez a két csapat jut tovább. Anglia elsőként, Szlovénia másodikként.

90+1'
Hú, mekkora homályt passzolt Cole! Utána majdnem szlovén gól, de Upson csodás becsúszással szerelt a saját 11-es pontjánál.

90+1'
Angol kapu előtti kavarodás, ha a szlovén eltalálja, egyenlíthetett volna.
engok

90+2'
3 perc a hosszabbítás.

90+2'
Alacsony színvonalú, nem túl nagy tempójú meccsen Anglia teljesítette az abszolút minimumot. De semmi többet.