Feilhaber, Buddle, Beasley, Howard, Bocanegra, Cherundolo, Bornstein (Beasley 79'), DeMerit, Bradley, Edu ( Buddle 64'), Donovan, Dempsey, Altidore, Gomez (Feilhaber 46')   Gediura, Szaifi, Gezzál, M'Bolhi, Hallis, Jahia, Belhadzs, Bugerra, Lacen, Matmur (Szaifi 84'), Ziani, Jebda (Gezzál 66'), Kadir, Dzsebbur
Kispad: Findley, Goodson, Holden, Onyewu, Spector, Torres J., Clark, Hahnemann, Guzan   Kispad: Gauaui, Budebuz, Bellaid, Abdun, Sausi, Meszbah, Medzsani, Manszuri, Laifaui

Az Egyesült Államok kezdte a meccset.

1'
Donovan beadását húzta le az algériai kapus.

7'
Hatalmas algériai maradt ki. Egy hosszú indítást Dzsebbur bombázta a felső lécre. A másik oldalon Gomez lövését ütötte szögletre az algériai kapus.

8'
Bill Clinton, az egykori amerikai elnök is a helyszínen tekinti meg ezt a meccset.
000T TRDV763481

8'
Dempsey szabadrúgása szállt fölé.

9'
A másik oldalon Dzsebbur lőtte fölé.
Jebda Sárga lap
12'
000T TRDV763554

15'
Egy hosszú keresztlabdát M'Bohli csak másodszorra tudta megfogni.

17'
Gomez kapásból lőtt kapura, de ezt sem találta el, majd Donovan is messze fölé lőtte.

21'
Bradley, majd Gomez lőhetett volna gólt, Dempseynek sikerült, de őt lesen állította meg a bíró.

26'
Matmur lövése pattant le a védőkről.

30'
Az utóbbi percekben a pálya közepén zajlik a játék. Most egy megpattanóból szögletet rúghatott Algéria, de ez veszélytelen volt.
000T TRDV763650

33'
Dempsey a védőkre fejelt egy beadását, a lepattanót Donovan törte el.

36'
Ügyesen adogatott Algéria, de az utolsó passz nem sikerült, az ellentámadásból Dempsey lövését bravúrral védte M'Bolhi.

37'
Donovan és Altidore egyszerre akarta elrúgni öt méterről, végül a lelátón kötött ki a labda.

38'
Matmur 30 méteres lövését tolta ki Howard.

43'
Dempsey estében lőtte el, M'Bolhi fogta.
000T TRDV763782

44'
A másik oldalon Ziani nagyon mellé lőtte. Eddig 21 kapu irányába tartó lövést lehetett feljegyezni. Algériának 11-10.

45'
Egy perc a hosszabbítás.

45+1'
Dzsebbur előtt adódott még lehetőség, de nem találta el a baloldali beadást.
000T TRDV763878
2. félidő
Gomez-Feilhaber csere
46'

47'
Kadir átadása Matmurt találta teljesen egyedül, de az asszisztens lesen állította meg az akciót.

49'
Az amerikaiak aktívabbak a félidő elején.

53'
Az algériaiak fejelgettek az amerikai kapu előtt, de befejezés nagyon rosszra sikeredett, Jebda fejelte fölé.
000T TRDV763919

57'
Feljött Algéria, egyre többet vannak az amerikai kapu előtt, de Howardot még nem dolgoztatták meg.

58'
Altidore nagyszerűen húzott el a baloldalon, beadási algériai segítséggel Dempsey elé került, aki szépen csavarta el a labdát M'Bolhi mellett, de a kapufát találta el. A visszapattanót már ballal nagyon csúnyán ellőtte.

59'
Jebda ollózta mellé.
000T TRDV764009
Altidore Sárga lap
62'
000T TRDV763917
Edu- Buddle csere
64'

65'
Feilhaber az alapvonalig vezette, de nem tudta beadni, a kapus térdéről pattant ki.
Jebda-Gezzál csere
66'

66'
Dempsey fejese ment el Buddle mellett.

69'
Buddle három lépésről M'Bolhi kezébe fejelte a labdát, az ellentámadásból Ziani lőtte mellé.
Ziani -Gediura csere
69'

70'
Majdnem öngól, Bugerra lábán pattan a kapu felé a labda.
000T TRDV764052

72'
7-2 a kaput eltalált lövések aránya Egyesült Államok javára.

74'
Donovan szabadrúgását Bradley fejelte fölé.

75'
Gezzál éles szögből leadott lövését védte Howard.
Jahia Sárga lap
75'

78'
Bradley hatalmas bombáját ütötte ki M'Bolhi.
Bornstein-Beasley csere
79'

81'
Örült futás kezdődött a győztes gólért.
000T TRDV764101
Lacen Sárga lap
82'

83'
Dempsey vágta fölé a szabadrúgást.
Matmur-Szaifi csere
84'

87'
Jebda került helyzetbe, de fölé vágta.
Beasley Sárga lap
89'
000T TRDV764163

90'
Négy perc a hosszabbítás.
(1–0) Donovan Gól
90+2'
Donovan robogott végig a pályán, Dempsey elé tette, akinek lövése még kipattant a kapusról, jött Donovan és öt méterről bevágta.