Millar, Orellana, Paredes, Bravo, Ponce, Isla, Jara, Medel, Vidal, Estrada, Valdívia (Paredes 46'), González M. (Millar 46'), Beausejour, Sánchez A. (Orellana 65')   Fábregas, Javi Martínez, Iker Casillas, Sergio Ramos, Capdevila, Puyol, Piqué, Iniesta, Xavi, Xabi Alonso (Javi Martínez 72'), Busquets, Torres (Fábregas 55'), Villa
Kispad: Fierro, Fuentes, Suázo, Tello, Fernández M., Contreras, Carmona, Pinto, Marín   Kispad: Reina, Llorente, Arbeloa, Albiol, Valdés, David Silva, Pedro, Jesús Navas, Mata, Marchena

Chile kezdi a mérkőzést.

1'
Hej, de furcsa a spanyolokat ebben a kékben látni. Jó estét, jó szurkolást, kedves olvasóink, a spanyolok kieshetnek, ha nem vigyáznak, van tét tehát.

2'
Iker Casillas 50. alkalommal lép pályára csapatkapitányként a spanyol válogatottban, ezzel beérte A. Zubizarretát.

2'
A spanyol szurkolók egyelőre állják a sarat a vuvuzelákkal szemben, bravó.

4'
Hiba volt levágni Torres Sámson haját.

4'
Bal oldali szabadrúgás után Torres fejelt a kapu fölé.
000T TRDV770975

5'
El Nino majdnem elcsípte ezt a zsugát. Ha így folytatja, a Liverpool őszi idénykezdetére formába lendül.

5'
Capdevila előrevágott labdájával Torres léphetett ki, de lövése szögletre pattant.

6'
Na, kezdődik, a bíró is szerepelni akar.

7'
Valdivia igen szegény családból származhat, hiszen rendes hajpántra sem futja neki, egy cipőfűzővel zabolázza a rakoncátlan fürtöket.

9'
Torres jól húzta meg a bal oldalon, de a tizenhatoson belül szerelni tudták.

11'
Zseniális chilei kontra végén Gonzalez az égbe lőtte a ziccert.

11'
Chile majdnem romba döntötte Spanyolország lakosságát, de az ex-liverpooli Gonzalez (Speedy becenévvel, még jó), hat méterről fölé bikázta.

12'
Estrada 25 méterről lőtt kapura, Casillas biztosan fogta.

14'
Úgy tűnik, Chilének elfelejtettek szólni, hogy a végső győzelemre is esélyes spanyolokkal játszanak, és jobb, ha hagyják magukat análisan inzultálni. Nem hagyják, és nyerni akarnak. A világbajnokság legnagyobb meglepetése lenne, ha kivernék az armadát.
Medel Sárga lap
15'
Medel kapta a meccs első sárga lapját.
xavi1

16'
Egyelőre veszélyesebben játszik Chile, a teljesen egyedi 3-3-3-1-es játékrenszerük jól működik.

18'
Valvidiának Ramosszal kellene tárgyalnia hajánt-ügyben, a jó Sergiónak kifejezetten dizájnos jutott, gondolom az adidas gyártja, külön az ő fejére.

18'
Újabb veszélyes chilei beadás a jobb oldalról, de senki nem érte el fejjel a labdát.

19'
Chile pontosabban és többet passzol, viszont a spanyoloknál van többet az átkozott gumilabda.

20'
Mekkora gyökér már ez a Ponce! A neve jelentése angolul pozőr.
Ponce Sárga lap
21'
Ponce holtidőben belerúgott Torresbe, akár ki is állíthatta volna a bíró.

22'
A chilei válogatott játékosai ahelyett, hogy a széleket húzogatnák és mondjuk lőnének egy gólt, a spanyol középpályát amortizálják le és kapnak érte sárga lapokat.
Estrada Sárga lap
22'
Estrada beleszállt Busquetsbe, jogos a sárga.

23'
Ramos már-már úgy könyököl és háborodik fel, mint Mátyus Jani.

25'
Muhaha, a vébé eddigi legnagyobb kapushibája és Villa helyzetfelismerése kellett a spanyol gólhoz, most éppen Spanyolország a továbbjutó.
(0–1) Villa Gól
26'
Vezet Spanyolország. A chilei kapus messzire kifutott a kapujából, mentése éppen Villa elé pattant, aki 40 méterről beemelte az üres kapuba.
dvilla

27'
Ha én dönthetnék, ezt Xabi Alonso kapura lőné.

28'
Hangsúlyozottan NEM David Villával lövetném a szabadrúgásokat harmincról.

29'
David Villa 30 méterről lőtt szabadrúgást, nem találta el a kaput.

Gól: Spanyolország - Chile 1:0

33'
Sanchez bombájába Xabi Alonso vetődött bele önfeláldozóan.

35'
Piqué, aranyból van a lábad!

36'
Beausejour tört be a tizenhatoson belülre, Pique az utolsó pillanatban mentett szögletre.

36'
A CIA szerint az egyik Chilében beszélt nyelv a Mapudungun, szünetben keresünk valami mondókát. Közben Torrest simán fellökték a kapu előtt, nincs 11-es.

38'
Nem semmi, két helyzetből két gól: igazi barcelonás, sokpasszos támadás, Iniesta kiválóan helyezett lövéssel kergeti a sírógörcs szélére a chilei szurkolókat. Közben Estrada szerencsétlenül rálépett Torres lábára, aki összerogyott, mint az erős forintba vetett hit, a hülye bíró meg kiállította (mármint a chilei védőt).
(0–2) Iniesta Gól
38'
Letámadás után labdát szerzett a spanyol válogatott, szépen kipasszolták az emberfölényt és Iniesta 15 méterről a hosszú sarokba belsőzte a labdát.
inigol
Estrada Második sárga lap
39'
Estrada látszólag véletlenül lépett rá Torres sarkára, a bíró második sárgával kiállította.

41'
Spanyolország az utolsó 8 meccsét megnyerte, ha dél-amerikai csapattal játszott.

Gól: Spanyolország - Chile 2:0

42'
Iñche ñi üy ta sixx.

43'
David Villa 6. vb-gólját szerezte, ezzel a legeredményesebb spanyol játékos.

Torrest fellökik

45+1'
A második gól óta a spanyolok úgy vannak vele, hogy ennyi cirkusz meg kenyér legyen elég mindenkinek, ők most inkább csak labdáznának.

45+2'
A spanyol válogatott helyzet nélkül tartja a labdát, az emberhátrányban játszó Chile nem tud mit kezdeni a helyzettel.

45+2'
A hajpántversenyben Ponce a gumírozott vastag típussal indul, lehet valami harisnyából eszkábálta. Azért Alonsónak így is odalépett egy csúnyát.
2. félidő
Valdívia-Paredes csere
46'
González M.-Millar csere
46'

48'
Na, ez gyorsan jött, egy megpattanó lövéssel 1-2.
(1–2) Millar Gól
49'
Millar 17 méterről lőtt kapura, a labda megpattant Pique lábán, Casillas tehetetlen volt.
millar

49'
A legtöbbet eddig Xavi futotta, közel 6 kilométert.

51'
Alonso passzol a legjobban, 40 kísérletből 32 sikerült.

Gól: Spanyolország - Chile 2:1

53'
Villa lőtt a tizenhatos bal sarkáról, a gyenge lövést biztosan fogta Bravo.

55'
A spanyolok tanultak a gólból, és semmi kockázatot nem vállalnak, Chile meg igyekszik, de hiába. Torres meg lejön, a helyére egy középpályás érkezik.
Torres-Fábregas csere
55'

57'
Fabregas szakálla legalább olyan nevetséges, mint Puyol frizurája.

57'
Sanchez keverte meg a spanyol védőket, de Paredes nem érte el a beadást.

57'
Villa léphetett volna ki ziccerben, de rosszul vette át a labdát.

57'
Fizikailag kifulladni látszik Chile, a spanyolok egyre magabiztosabban uralják a meccset.

57'
Isla mentett szögletre a gólhelyzetben kitörő Villa elől.

59'
Torres lábára több jeget tettek, mint egy halas hűtőbe a madarasteszkóban, fasza. Most a vádlija sérült meg?

62'
Villa sztájlisztjával is el lehetne beszélgetni, ez a pinaszakáll elég retró.

63'
Xavi forintos papírt nyomott Villának, de ott volt Ponce is, és szerelt.

64'
Ettől az Iniesta-Xavi-Villa triótól jövőre egész Európa telefossa majd a gatyáját.

Villa helyzete
Sánchez A.-Orellana csere
65'

66'
A spanyol-portugál meccs (már ha így marad minden) nem kis hiríg lesz.

68'
Bielsa mindjárt elalszik a nagy idegességtől.

69'
Leült a meccs, a chileiek kifutották magukat, a spanyolok meg pont annyit futballoznak, amennyit kell.

70'
Ha Ramos tudna csak egy cselt is, és nem csak egyenes vonalban szalad, mint Dombi Tibor, az előző felfutásból még lehetett is volna valami.
Xabi Alonso-Javi Martínez csere
72'

74'
NSZK (1982) és Mexikó (1994) után Spanyolország lehet a harmadik csapat, amely úgy nyeri meg a vb-csoportját, hogy az első meccsét elvesztette.

75'
A pályán nem történik semmi, a spanyolok nem akarnak, Chile nem tud váltani.

76'
Kezd a meccs olyan vontatott lenni, mint egy Tarr Béla-film.

76'
Spanyol helyzet alakulhatott volna ki, de Martinez és Ramos egymást szerelte a tizenhatos vonalán.

80'
Beausejour került volna ziccerbe, de lesen állt.

80'
Micsoda eszement rohangálás kezdődne itt, ha Svejc verne kettőt! De nem vernek, a bicska kicsorbulni látszik.

82'
A 47. perc óta értékelhető momentum nem volt. A vb egyik legpocsékabb félidejét látjuk.

83'
Spanyolország a labdát tartja, Chile az eredményt, ez így mindenkinek jó.

85'
A brazilok agyon fogják verni ezt a chilei csapatot.

89'
A kegyetlen bíró két percet még rátesz erre a szörnyűségre.

90+1'
Nos, vége a csoportkörnek, holnaptól már nem babra megy a játék, mindenki sokkal óvatosabban fog labdarúgni, isten irgalmazzon nekünk.

90+1'
Ezzel az eredménnyel mindkét csapat továbbjutott, a csoportot Spanyolország nyerte. Chile-Brazília és Portugália-Spanyolország lesz a legjobb 16 között.