Torres, Jesús Navas, Pedro, Iker Casillas, Piqué, Puyol, Sergio Ramos, Capdevila, Iniesta (Pedro 77'), David Silva (Jesús Navas 62'), Xabi Alonso, Busquets (Torres 62'), Xavi, Villa   Eggimann, Yakin, von Bergen, Benaglio, Ziegler, Grichting, Senderos (von Bergen 36'), Lichtsteiner, Huggel, Barnetta (Eggimann 90+2'), Inler, Gélson Fernandes, Derdiyok (Yakin 79'), Nkufo
Kispad: Llorente, Marchena, Javi Martínez, Mata, Fábregas, Arbeloa, Albiol, Valdés, Reina   Kispad: Leoni, Frei, Bunjaku, Behrami, Wölfli, Shaqiri, Schwegler, Magnin, Padalino
1. félidő

1'
Svájc kezdte a meccset.

2'
Spanyolország még sosem kapott ki Svájctól. A korábbi 18 meccsből 15-öt nyertek a spanyolok, három döntetlennel ért véget.

5'
Xavi szabadrúgását mentették a svájci védők.

5'
A valaha madridi sikeredzőként elkönyvel Vicente Del Bosque öt barcelonai játékosaira épít, és elsődleges célja remélhetőleg az lehetett, hogy az ottani kreatív játékot kérje a Real Madrid játékosaitól. Ötletet és pompát várunk a mai mérkőzésen.

7'
Iniesta szólóját akadályozta meg Inler.

7'
Casillas 48. alkalommal a spanyol csapat kapitánya, nála csak a legendás Zubizarreta volt többször, ötvenszer. Ilyenkor kicsit sajnálom a megbízható Valdest.
000T TRDV744490

9'
Amikor legutoljára Európa-bajnokként játszott Spanyolország a világbajnokságon, akkor végül a csoportban a harmadik helyen végeztek. Ez 1966-ban volt, és az NSZK és Argentína előzte meg őket.

10'
Villa elől Benaglio szedte fel a labdát.

10'
Spanyolország minden csoportmeccsét megnyerte a legutóbbi két vb-n. Utoljára 1998-ban Nigéria ellen kaptak ki a csoportkörben 3:2-re, ami ma kevésbé elképzelhető.

11'
Spanyolország harmadszor játszik vb-n Svájc ellen. 1994-ben 3-0-ra, 1966-ban 2-1-re nyertek a spanyolok.

12'
Az első tíz percben a spanyolok a durbani stadionnal vannak elfoglalva, játszani nem játszanak. Kényelmesek a 20 fokban.

13'
Xavi lépett volna ki, de lesen állították meg.

15'
David Silva esett el a 16-oson belül, de nem történt semmi.

15'
Twitray Tamás, feladva régi pártatlanságát, ezúttal Svájc vezérszurkolója. "Egész jól kezdett a Nati, nem tudták eldugni a labdát a spanyolok eddig. Ez lenne az Armada Nemezise?"

Itt lehet követni Twitray Tamás teljes közvetítését.

000T TRDV744502

17'
Silva lövését fogta Benaglio

17'
A spanyolok a Barcelona Guardiola-féle taktikáját követik, a labdát nem adják oda az ellenfélnek, 78 százalékban birtokolják. Mondjuk Svájc nem mutatja, hogy mennyire szeretnék a labdát.

18'
Sergio Ramos is lövéssel kisérletezett, mellé ment.

18'
Ez Spanyolország 50. világbajnoki meccse. Eddigi mérlege: 22 12 15 80-57

19'
A spanyolok 91 százalékkal passzolnak, 150-ből 136 sikerült. A legjobban Capdevila passzol (29/27), míg a svájciaknál Barnetta hétből hárommal az első. ELképesztő különbség. Nem kell az ellenfélt széttépni, fel kell építeni a meccset rendesen, ahogy teszik ezt Del Bosque-ék.

24'
twitraytamas: Most kábé tényleg az folyik, mint egy gyengébb Barca-meccsen, a 19. helyezett ellen, amikor még nem kezdett igazán zakatolni a csapat.

25'
Piqué a kapust is kiakarta cselezni, óriási spanyol helyzet volt.

26'
Pique már az Inter ellen is csatárt játszott a meccsek hajrájában végső reménytelenségében, de ez gyönyörű elhúzós csel volt.
000T TRDV744578

26'
twitraytamas Én fogadtam Twitár Róberttel, hogy ezen a meccsen Piqué lövi az összes spanyol gólt, még be is jöhet!

26'
Ziegler lövését védte bravúrral Iker Casillas.

29'
Ottmar Hitzfeld rendesen összepakolta a svájci védekezést, konkrétan csak védekeznek. Egy régi és fontos amerikai mondás szerint meccset támadással, bajnokságot védekezéssel lehet nyerni. Gondoljunk pár percig erre, amikor nézzük a meccset.

29'
Villát egyelőre jól tartják a svájci védők.

29'
twitraytamas: Eljutottunk a veszélyes szabadrúgásig, Ziegler eltalálta a kaput, megy ez, mint az ágyba havasi kürtözés!
Grichting Sárga lap
31'
David Silva indításával Iniesta ragyogóan lépett ki, Grichting rántotta le.

32'
Nagyon veszélyes helyről lőtt szabadrúgást Villa a sorfalba vágta. Szöglet.
000T TRDV744604

35'
Óriási fölényben a spanyolok. Senderost le kell cserélni.

36'
Ki gondolta volna, hogy a spanyol csapat egyik legfontosabb szervezője Capdevila, aki eddig 49-szer passzolt, negyvenszer jól, és elsősorban keresztbe előre, hatszor Silvának.
Senderos-von Bergen csere
36'

36'
Az okos Senderos a saját csapattársát rúgta le, majd lesérült. A 36.percben cserét is kért. Gratulálunk a játékosnak!

Senderos sérülése

37'
Puyol szerelt majd indította gyorsan Iniestat, David Silva elől szögletre mentettek.

38'
Iniesta úgy passzol az üres területekre, hogy nyilvánvalóan azokat az üres területeket ő teremti meg. Máshogy nem értelmezhetőek a remek passzai.

38'
twitraytamas: Villa egy igazi reklamálópincsi!

39'
Derdiyok indította Barnettát, akinek lövése Puyolról pattant szögletre.

42'
twitraytamas: Na, hol van az az álomszerű passzjáték, kedves krumplisrántotta-rajongó barátaim? szakkomentátor: 54 passzukból 43 jó volt (80 százalék), ellenben Svájcnál ugyanez 30/13 (43 százalék)

42'
twitraytamas: Xabi Alonso magasabbra lőtt, mint egy tucat, egymás tetejére állított csontvázas szekrény. Hahaha!
000T TRDV744644

45'
Villa szépen ugrott ki, már gólhelyzetben volt amikor lövés helyett emelt, csak ő tudja hova.

45'
Érdemes lenne külön számolni, milyen sikeresek az utolsó passzaik a spanyoloknak. Hat kapuralövésükből három ment kapura, és hiába játssza a vuvuzelásoktól kezdve a svájciakig azt, amit ők akarnak, képtelen találni egy gólt.

45+2'
David Villa elkapta Cé Ronaldo-betegséget: dobálja magát és hisztizik, aminél kevés visszataszítóbb sportolói szokás van.
2. félidő

46'
Spanyolország folytatja. Nincs csere a szünetben.

46'
David Silva szólóval kezdődik, szöglet.

47'
Xavi lövésre tette le Xabi Alonsónak, fölé ment.

48'
A vb első fordulójának 16 meccséből ez volt a kilencedik első félidő, amikor nem esett gól.

49'
Újabb szöglet jelzi a spanyolok fölényét.

50'
Volt egy svájci támadás is, de szépen szerelt Puyol.
000T TRDV744697

50'
Xabi Alonso lövését Grichting fejelte szögletre.

51'
Egy megcsúsztatott fejest Benaglio paskolta el Sergio Ramos elől.

51'
A spanyolok ellenfele váratlanul Svájcból átalakult a Történelemmé, ugyanis jelenlegi ellenfelüknél komolyabb problémával is meg kell küzdeniük: a legutóbbi nyolc Európa-bajnok közül mindössze kettő nyerte meg az azt követő első világbajnoki meccsét. Franciaország és Németország tudott nyerni csak.

51'
Szép spanyol kombináció megint. Puyol fejelte vissza, de Busquets és Silva egymást zavarta.
(0–1) Gélson Fernandes Gól
52'
Összehozta a spanyol védelem. Puyolról pattant Derdiyok elé, akit nem tudtak szerelni a védők. A labda Gélson Fernandes elé pattant, aki két lépésről kotorta be.
000T TRDV744705

54'
Ahogy a jósunk is mondta, a svájciak rúgták az első gólt. Bénabalett-gól volt ez, repkedtek a lábak, szakadtak a szemöldökök, pattogott összevissza a labda és végül Gélson Fernandes berúgta a szakadt és véres arcú Pique mellett. Most lehet védekezni a svájciaknak, azt meg eddig is tudtak.

Gól: Spanyolország - Svájc 0-1

56'
Iniestának lett hosszú egy átadás.

57'
Lichsteiner lépett el a jobboldalon, beadását Casillas felszedte.

58'
Villa lövését Benaglio fogta könnyedén.

61'
Xavi szögletét Sergio Ramos fejelte a kapu tetejére.

61'
12:2 a spanyolok javára a kapura lövés. Kettőből egy pedig a gól maga, ugye. Ilyen az eredményes bunkerfoci. Az elsőt még könnyen védte ki Casillas.

61'
Benaglio jött ki jól a kapuból, az utolsó pillanatban mentett Villa elől.
Busquets-Torres csere
62'
David Silva-Jesús Navas csere
62'

63'
Ha valaki nem tudná, miért jó edző Del Bosque: tökösen kettőt cserélt a gól után. Torres és Jesus Navas a pályán.

64'
Elképesztő spanyol helyzet maradt ki. Iniesta nagyon szépen pörgette el, centikkel ment mellé.

67'
Torresnek üzenjük, hogy ezen a vb-n még senki nem rúgott 9-es mezszámmal gólt.

67'
Feljebb jött svájc, de Ziegler bedobása nagyon rosszul sikerült.

68'
Villa passzából Fernando Torres lőtt fölé.

70'
Torres lövését ütötte szögletre Benaglio. A szögletből Xabi Alonso irgalmatlan nagy kapufát lőtt. Egyre közelebb a gólhoz Spanyolország.

71'
C. Ronaldo kapufáját megszégyenítő kapufa Xavi Alonsótól. A spanyolok az eddigi egyértelmű fölényüket Torres beállásával most már helyzetekben is megmutatják.

72'
Navas úgy vette le a labdát, hogy közben megkerülte védőjét, lőtt is, Benaglio ezt is védte.
Ziegler Sárga lap
73'

74'
Ramos fejelte rá Pique belekotort, de már lesről.

74'
Del Bosque nagyon jól nyúlt bele a meccsbe, Navas és Torres új lendületet hozott. Amit gondolhattunk, a cserepadok közti különbség döntő lehet.
000T TRDV744685

75'
Elképesztő svájci helyzet maradt ki. Derdiyok két zseniális csellel csapta be a spanyol védelmet. Külsővel tette rá, a kapufa mentett.

76'
Végre kontrázott Svájc, és csodás bokamozdulattal rúgott kapufát Derdyok. Nagyon jó iramú, izgalmas meccs ez. Meddig tudják tartani az előnyt?
Iniesta-Pedro csere
77'
000T TRDV744750

78'
Navas lövése ment alig mellé.
Derdiyok-Yakin csere
79'

82'
A spanyolok alapvetően a középső harmadban labdáznak, és a legtöbb támadásukat a bal oldalon vezetik, ezért hárul nagy feladat az Iniesta helyett beálló Pedróra.

82'
Barnetta lövése alig ment fölé.

83'
Most Inler próbálkozott, Xabi Alonsoról pattant szögletre.

83'
A spanyolok forgácsosra rúgják a svájci kaput, 21 lövésükre mindössze héttel válaszolt Hitzfeld csapata.

85'
Torrest tolták ki a labda alól, Benaglio fogta.

86'
Navas bombázott megint, Benaglio ezt is nagyon szépen fogta.
000T TRDV744768

87'
Fernando Torres kapásból vállalta el, messze fölé vágta.

88'
Capdevilla átadásával Torres léphetett volna ki, de hosszan szöktette magát.

90+1'
Szöglet, talán az utolsó spanyol esély.

90+1'
Öt perc a hosszabbítás.
Benaglio Sárga lap
90+1'

90+2'
Svájcnak a további két csoportmeccsén már nem kell nyernie, könnyű döntetlenekkel továbbjuthatnak, a ma mutatott védekezésük alapján ezt meg tudják oldani. A spanyoloknak nem kell izgulniuk, sokkal jobban játszottak, Torres és Navas remek új ritmust adott a csapatnak.
Barnetta-Eggimann csere
90+2'

90+3'
Benaglio ezt a beadást is köklözte. A kapus lehet a meccs hőse.
Yakin Sárga lap
90+4'

90+5'
A spanyolok az utolsó 28 meccsükből 27-et megnyertek, utoljára az USA ellen kaptak ki a Konföderációs Kupán. A legutóbbi 37 európai ellenfelüktől nem kaptak ki, 34-szer nyertek, háromszor döntetlent játszottak.