Di Natale, Camoranesi, Marchetti, Buffon (Marchetti 46'), Criscito, Zambrotta, Chiellini, Cannavaro, Pepe, De Rossi, Montolivo, Marchisio (Camoranesi 59'), Iaquinta, Gilardino (Di Natale 72')   Santana, Santa Cruz, Cardozo, Villar, Torres A. (Santana 60'), Alcaraz, Da Silva, Morel, Bonet, Cáceres V., Riveros, Vera, Valdéz (Santa Cruz 68'), Barrios (Cardozo 76')
Kispad: Gattuso, Maggio, Palombo, Pazzini, Pirlo, Quagliarella, Bonucci, Bocchetti, De Sanctis   Kispad: Barreto D., Caniza, Cáceres J. C., Benítez, Barreto É., Bobadilla, Verón D., Ortigoza, Gamarra
1. félidő

1'
Az olasz válogatott kezdi a meccset.

1'
Jó estét kíván a szakkomentátor, Szily László. A világbajnok játszik egy ágyútöltelékkel. A vébé eddigi menete alapján reménytelen tusakodásra számíthatnánk, Paraguay mi mást tenne, mint védekezne, Olaszország mi mást tudna, mint védekezni. De mi nem vagyunk pesszimisták, tegnap is az esti meccs mentette meg a napot, az érett technika és a dél-amerikai lendület fesztiválját várjuk.

1'
Riveros csúszott rá brutálisan Montolivo bokájára, nincs lap.

2'
Azonnal brutális paraguayi szabálytalanság, majdnem kettétörték Montolivo sípcsontját. Riveros volt a tettes.

2'
A két válogatott harmadszor találkozik egymással, mindkét korábbi meccset (1950 és 1998) az olaszok nyerték. 1950-ben a világbajnokságon Riccardo Carapallese és Egisto Pandolfini góljaival 2-0-ra nyertek.
000T TRDV741229

2'
Mindkét csapat játékosai feltűnően lelkesen és nagyon hamisan énekelték a himnuszukat, ez jó jel!

3'
Egyből nyomni kezd Olaszország.

7'
Így vezeti föl a meccset az Azzurri! blog: Három napnyi érdektelen szenvedés után (mégis milyen világbajnokság az, ahol a legjobban ezidáig a német csapat teljesített..), végre felpezsdül az élet, pályára lép a világbajnoki címvédő, megmentve ezzel milliók labdarúgásba vetett hitét. Első ellenfélként a csoport talán második legerősebb együttese ellen lépünk pályára, mondhatnánk, hogy afféle csoportrangadóval indítunk, de az ehhez hasonló jelzőket hagyjuk meg inkább a paraguayi blog számára, nekünk ez csak egy, a kezdés okán érdekesebbnek tűnő mérkőzés, a VB egyik abszolút sötét lovának számító tizenegye ellen.

7'
Az olaszok kezdik jobban a meccset, folyamatosan Paraguay térfelén van a labda.

9'
Olaszország tavaly a Konföderációs Kupán találkozott legutóbb dél-amerikai csapattal, akkor 3-0-ra vesztettek.

9'
De ne is törődjünk a sok kutyaütővel, hisz este fieszta lesz szerte a világon, a Dél-Afrika – Paraguay – Magyarország tengely örömünnepet fog járni, hisz az Albirroja megkezdi a világbajnoki szereplését, ami reméljük minél tovább tart. Így ünnepel előre a La albirroja blog.

11'
De Rossi esett össze a 16-osnál, Caceres lépett rá a sarkára.
000T TRDV741254

11'
Jól hozza fel a labdát Olaszország, eddig annak ellenére ez a meccs kezdődött a legjobban a maiak közül, hogy nem volt igazi helyzet. Caceres alattamosoan lépett rá De Rossi lábára közben.

14'
Mondtam már, hogy zuhog az eső?

14'
Paraguay a korábbi hét vb-indulása során csak egyszer nyerte meg első meccsét, 1986-ban Irakot győzték le.

19'
"Természetesen Új-Zéland is itt szurkol, egy igazságos döntetlen nekünk jó lesz." - írja kiwifoci. Aki ilyenre hajlamos, olvassa az All whites szurkerblogot!

19'
Paraguay kezd kijönni a szorításból.

20'
Jöhet az első paraguay-i szöglet.
000T TRDV741284

22'
Paraguay először tanyázik az olasz térfélen, szögletek egymás után. Most már helyzeteket is kéne mutatnia Olaszországnak a szép középpályás játék után.

22'
Vera adta el a labdát saját térfelén, de Montolivo nem tudott élni a lehetőséggel, lövése gyenge volt.

24'
Jézus! A paraguayi Torres váratlanul ziccerbe került egy kipattanó labdánál, de a rettentően rossz lövés méterekkel mellément.

25'
Paraguay szépen magához tért és kezd gondokat okozni az olasz védelemnek.

26'
Vége lenne az Olasz Csodának? Ellaposodásszag lengi be a pályát.

26'
Az olasz válogatottban egyetlen idegenlégiós sem játszik, a paraguayaknál négyen játszanak csak odahaza, Edgar Barreto az olasz Atalanta futballistája.
000T TRDV741326

29'
Újra áttevődött Paraguay térfelére a játék.

31'
Most percek óta újra az olaszok fújják a passzátszelet, a középpályán tetszetősen passzolgatnak, működnek a szélek, igazából az a fura, hogy nem keletkeznek helyzetek. Kéne valaki, aki utolsó passzokat adna.

34'
Olaszország hét meccs óta veretlen a világbajnokságokon. Legutóbb 2002-ben, a Koreai Köztársaságtól kaptak ki.

35'
"nem kicsit laposodott el a meccs, Gattuso meg úgy néz ki, mint Ludas Matyi" - twitteli KiwiFoci. "Hajrá Olaszország! Paraguay eddig nem sokat mutatott, erőtlenek, bátortalanok, Szlovákiának nem lesz megoldhatatlan feladat." - foglal állást SlovenskoDoToho, a szlovák szurkoló-blogger.

37'
"szilynek igaza lesz, a mérkőzés szinvonala esik, mint a görög gazdaság" - twitteli a bölcs görög szurkerblogger, Rehakles2010.
(0–1) Alcaraz Gól
39'
Egy szabadrúgás utáni beívelésnél Alcaraz fejelte le Cannavarot és De Rossit, váratlan paraguay-i vezetés.
000T TRDV741352

41'
"Érthetetlen, hogy Olaszország miért nem 1-0 után vett legalább vissza, mint a legendás elődeik. 15 percig szellemesen, könnyedén passzolgattak --" Itt tartottam, amikor egy előreívelt szabadrúgást Alcaraz szépen felugorva, egyszerre megcsúfolva De Rossit és Cannavarót, befejelt. Ezt megérdemelték az olaszok.

Olaszország-Paraguay 0:1

43'
Kevés szabálytalanság eddig: 6:5

44'
"az az igazán szar meccs, ahol a védő rúg gólt, viszont az olaszok most pislognak, mint hal a szatyorban." "ollé! dagad a májunk! végre nem csak minket cseszegetnek a védelmünkkel ezután" A twitterszféra káröröme határtalan.

44'
Mindkét csapat négyszer lőtt eddig kapura, 1-1 lövés találta el a kaput.

45'
A mexikói játékvezető 1 percet hosszabbít.

45+1'
Végre egy meccs hős kiscsapattal, bukófélben lévő óriással, mi kell még? Mondtam, hogy jó meccs lesz, és erre még meg is maradt a lehetőség. Olaszországnak a második félidőben pörögnie kell.
1. félidő (szünet)

Bréking! Nem jött ki Buffon, Marchetti a Cagliariból az olasz kapuba helyette. Mi lehet az oka?
2. félidő
Buffon-Marchetti csere
46'
000T TRDV741413

49'
Marchetti a Cagliari kapusa, újoncnak számít az olasz válogatottban, eddig 5-ször védett.

50'
Kellemesen élénk a második félidő eleje, Paraguay abszolúte egyenrangú passzjátékot mutat be, most kevésbé ívelgetnek.

50'
Olaszország címvédőként érkezett Dél-Afrikába. A legutóbbi két vb-n nyerte a nyitómeccset. 1998 és 2002 után megint dél-amerikai csapat ellen kezdte a tornát. Chilével 2-2-öt játszott, nyolc éve Ecuadort 2-0-ra legyőzte.

51'
Buffont idegbecsípődés miatt kellett lecserélni.

54'
Zambrotta ívelését Pepe próbálta akrobatikus mozdulattal a kapura ollózni, de nem találta el a labdát. Ennek ellenére szép akció volt.
000T TRDV741429

55'
Hatalmas paraguay-i helyzet, egy kapu előtti kavarodás után Verához pattant a labda, de fölé lőtt.

56'
Vera befejezhette volna a meccset, de az elépattanó labdát kicsit oldalról, 8-10 méterről fölébombázta, igaz egész kevéssel.

56'
Eddig meglepően szabályos a meccs, 9 szabálytalanság mindkét oldalon, lap még nincs.

58'
Így, hogy Paraguay hősiesen vezet és Olaszország kénytelen szenvedve támadni, egészen szórakoztató lett a meccs.
Marchisio-Camoranesi csere
59'
Torres A.-Santana csere
60'
Cáceres V. Sárga lap
62'
A paraguay-i játékos Montolivo bokájára csúszott rá keményen.

62'
Azt hittem, Victor Caceres pirosat kap Montolivo brutális felrúgásáért.
(1–1) De Rossi Gól
64'
Pepe ívelte be a szögletet, a kapus melléütött, De Rossi közelről vágta be.
000T TRDV741435

64'
Rettenetes hiba! A szögletet Villar egy kézzel akarta kiütni, de mellécsapott, De Rossi meg közelről bepattintotta.

Olaszország-Paraguay 1:1

66'
Szegény Paraguay, nagy kérdés, hogy a következő 50 évben fognak-e vezetni Olaszország ellen.

67'
Santana lőhetett az olasz 16-oson belülről, de rosszul találta el a labdát.

67'
És Paraguay nem adta fel, ami szerencse, most gólt lőhettek volna, miközben az olaszok láthatóan be akarják tolni a másodikat.
Valdéz-Santa Cruz csere
68'

69'
Nem lehet túl büszke idei felkészülési meccseire Marcello Lippi, az olaszok kapitánya. Kikaptak Mexikótól, valamint két döntetlen Kamerun és Svájc ellen. Paraguay öt felkészülési meccset játszott, kétszer nyert (Észak-Korea és Görögország ellen), valamint két döntetlen mellett vereség Írországtól.
Camoranesi Sárga lap
70'
A nemrég csereként beállt Camoranesi Vera bokájára csúszott rá szándékosan.

72'
Valdez ügyesen, de eredménytelenül mozgott, a másik ismert paraguayi csatár, Santa Cruz állt be helyette. Rögtön utána tolongás a paraguayi ötösön, tizenegyes nélkül.

72'
A csintalan utcagyerek stílusú focisták kedvelői kedvéért Lippi mester beküldi Di Natalét, az olasz gólkirályt.
Gilardino-Di Natale csere
72'

74'
Az olaszok már háromszor is eltalálták a kaput, Paraguaynak ez még mindig csak a gólnál sikerült.

75'
Függetlenül az eredménytől, minden kiscsapatnak úgy kéne játszania, minr Paraguaynak. Bátrak, határozottak és teljesen a góllövést sem adták föl. Olaszország szövöget-szövöget a középpályán, de mostanában nem tudnak a védelem mögé kerülni.

76'
Mindjárt jön a V2-es titkos fegyver, Oscar Cardozo Paraguayból, akiről azt állították, hogy sérült.
Barrios-Cardozo csere
76'

79'
2 csatárral az olaszok, mi lesz itt még?
000T TRDV741482

79'
Ezen a világbajnokságon már lejátszottak egy Európa-Dél-Amerika párharcot, az Uruguay-Franciaország meccs 0-0 lett. Így továbbra is Dél-Amerika vezet 81-71-re.

79'
Kezd kicsit elfogyni Paraguay. Még kulturáltan passzolgatnak, sok labdát szereznek, de véletlenül sem kerülnek helyzet közelébe.

82'
Mi van Verával? - tesszük föl Mándy Iván klasszikus kérdését, de Vera, köszöni, jól van. Mégsem sikerült beadnia.

82'
A labdabirtoklás és a szabálytalanságok száma is egyenlő.

83'
Montolivo lőtt távolról, a kapu előtt pont lepattanó lövést Villar ütötte ki.

85'
Villar túltömött bőröndként dőlt el, de a végén védte Montolivo lövését. Olaszország támad, aztán Camoranesi, akinek sárgája van, gyanúsan akaszt, mint a börtönviselt horgász.

88'
Tolongás és tömegjelenet a paraguayi tizenhatosnál, Olaszország pörög, de nem elég pontos. Di natale jó csere volt, Montolivo elképesztőern szívós, de talán ez sem lesz elég.

88'
Most már ijedt labdaelrúgdosás folyik, heroikus a vége, paraguayi szemszögből.
000T TRDV741509

90'
Rettenetesen elfáradt Paraguay az olasz nagypapák ellen, ez a meglepetés.

90'
3 perc lesz a hosszabbítás.

90+3'
Paraguay lőhet távolról szabadot, ez lehet az utolsó lehetőségük.

90+3'
Nem volt ez príma meccs, de rossz sem, mindkét csapat végre nyerni akart, a gyengébbik nem ölte a játékot, Olaszország sokat javult a borzalmas előmeccsekhez képest, bár ilyen lenne a vébé átlagszínvonala. De nem ilyen. Viszontlátásra!