Pak Csa Jang (Li Szjung Rjul 88') csatár Hariszteasz (Kapetanosz 61'), Szamarasz (Szalpingidisz 59'), Gekasz

Kim Nam Il, Li Szjung Rjul, Kim Jang Kvang, Dzsung Szung Rjong, Cso Jong Hjung, Li Jang Pjo, Li Dzsung Szu, Csa Du Ri, Pak Dzsi Szung, Jeom Ki Hun, Li Csang Jong, Ki Szung Jueng, Kim Dzsong Vu, Pak Csa Jang   Kapetanosz, Szalpingidisz, Pacazoglu, Corvasz, Toroszidisz, Vyntra, Papadopulosz, Szeitaridisz, Ciolisz, Kacuranisz, Karagunisz (Pacazoglu 46'), Hariszteasz (Kapetanosz 61'), Szamarasz (Szalpingidisz 59'), Gekasz
Kispad: Kim Dong Dzsin, Kim Dzsae Szung, Kim Hjong Il, Oh Beom Szeok, Li Dong Guk, Kim Bo Kjung, Kang Min Szu, An Dzsung Hvan, Li Vun Dzsae   Kispad: Halkiasz, Morasz, Malezasz, Kirjakosz, Szifakisz, Szpiropulosz, Prittasz, Papasztatopulosz, Ninisz
1. félidő

1'
Korea kezdte a meccset.

2'
A két válogatott eddig kétszer találkozott egymással, 2006-ban döntetlen volt, 2007-ben Dél-Korea nyert, mindkét meccs barátságos találkozó volt, az elsőt Rijádban, a másodikat Londonban játszották. A 2004-es olimpián mindkét válogatott U21-es csapatával játszott egymással 2-2-es döntetlent.

2'
Cso okozott zavart saját kapuja előtt. Az első szöglet jön.

3'
A szöglet után Toroszidisz került óriási ziccerbe, de alig lött a bal felső mellé.

5'
Görög szabadrúgás jön, Karagunisz beívélesé után kifelé jár a szabadrúgás.
(1–0) Li Dz. Gól
7'
Az első koreai szöglet után megszületett az első gól. Hariszteasz rosszul számította ki a labda ívét, az előre húzódó Li Dzsung Szu közelről a hálóba lőtt.
sutkorea

11'
Hariszteasz ugrott volna ki, Dzsing kapus jó lépett ki a kapujából.

14'
Hosszú keresztlabda, Pak Csu Jung szépen fejelte vissza, de nem volt érkező középen.

16'
Óriási koreai helyzet maradt ki. Li Csung esernyőcsellel csapta be a görög védőket. A lövés pillanatában alárúgtak a görög védők, nem ítélt a bíró 11-est.

17'
Gekasz elől fejelték ki szögletre a koreai védők.

19'
Támadnak a görögök, Gekasz tette vissza rosszul.
000T TRDV735764

20'
A görög válogatott eddig egyszer szerepelt a világbajnokságon, 1994-ben mind a három meccsét elveszítette, ráadásul 0-10-es gólkülönbséggel zárt. Az első vb-gólra még mindig várni kell.

22'
Bár Dél-Korea birtokolja többet a labdát, a görögök támadnak, de különösebb ötlet nélkül.

23'
Kim Dzsung Vu rohant végig a pályán, de beadásából nem lett kapura lövés.

24'
Masszivan védekezik az ázsiai válogatott, a görögök nem túl kreatívan építgetik támadásaikat.

25'
A Manchester United középpályását, Pak Dzsi Szungot állította meg tévesen a játékvezető.

27'
Hariszteasz lépett volna ki, de sikerült menteni a védőknek.

28'
Elképesztő koreai helyzet maradt. Vyntra rossz helyezkedéséből Pak Csu Jung lépett ki, de Corvasz óriási bravúrral védett.
000T TRDV735863

33'
Görög szöglet jön, az európai csapat még egyszer sem találtal el a koreai kaput.

35'
A dél-koreai válogatottban kilenc olyan játékos van, aki pályára lépett már világbajnoki meccsen. A csúcstartó, az egyben a keret válogatott rekordere, a cserekapus Li Vun Dzsae, aki 11-szer védte a csapat kapuját és 131-szer szerepelt a válogatottban is, ez a negyedik vb-je. Pak Dzsi Szung és An Dzsung Hvan tízszer lépett pályára vb-meccsen.

37'
Borzasztóan lassúak a görögök, az ütközéseket rendre elveszítik, a passzokra nem érnek oda.
000T TRDV735883

41'
Helyzet nélkül telnek a percek. Dél-Korea nem szakad meg, a görögök meg képtelenek előbbre jönni, helyzetük sincs.

45'
Az első igazi veszély a koreai kapu előtt. Egy jobboldali beadásánál Dzsung a napba nézett, majdnem kiejtette a labdát Gekasz elé.

45'
Toroszidisz ívelt, Gekasz éppen csak lemaradt.
2. félidő
Karagunisz-Pacazoglu csere
46'

47'
Egyik csapat sincs nagy formában. Dél-Korea az utolsó két felkészülési meccséet elveszítette, Görögország pedig 2009. október 18-a óta nem tudott nyerni.

48'
Csa Du Ri lövése pattant le a védőkről.

51'
Koreai szöglet jön.
(2–0) Pak Dzs. Gól
52'
Vyntra elképesztő hibát vétett. Majdnem utolsó emberként rosszul vette át a labdát. Pak Dzsi Szung, az MU játékosa elvette tőle, becsapata Papadopuloszt is és a hálóba lőtt. A játék képe alapján nem vakmerő kijelentés, hogy eldőlt a meccs.
000T TRDV735946
Toroszidisz Sárga lap
56'

57'
Pak 89. válogatott meccsén a 13. gólját. Tizenegyedik válogatott meccsén a 3. vb-gólját szerezte, amellyel utolérte a most kispadon ülő An Dzsung Hvant.
Szamarasz-Szalpingidisz csere
59'

61'
Egy óra játék után még egyetlen görög kapura lövést sem lehetett feljegyezni, de a kapu irányába tartóból is csak egyet. Ez a szám a másik oldalon 2+4.
Hariszteasz-Kapetanosz csere
61'
Két csatárát is lekapta Otto Rehhagel.

64'
Csa Du Ri nagyszerű beadását Pak Csu Jung éppen csak fölé fejelte.

64'
A dél-koreai válogatott mostmár tetszés szerint alakítja ki a helyzeteit. Ezúttal Kin Dzsung lövése pattant szögletre.

65'
Corvasz rosszul jött ki, de megúszták a görögök.

68'
Végre egy szép görög akció: egy előre ívelést Gekasz vett mellre, de az ollózásra már nem maradt területe.
000T TRDV736067

71'
Megvan az első kapura lövés, illetve fejelés. Egy jobb oldali beadást Szalpingidisz fejelt a kapura, Dzsugng védte, majd Kapetanosz nagy ziccerből bombázott fölé.

72'
Feltámadt Görögország. Egy jobbról élesen belőtt labdát ezúttal Szalpingidisz tette mellé.

73'
Toroszidisz került majdnem helyzetbe, de nem mert elvállalni a lövést.

74'
Nem említettük még a nevét, de Jeom Ki Hun futotta eddig a legtöbbet a meccsen, 9046 méternél tart.
Ki Sz. J.-Kim N. csere
75'

75'
A világbajnokságokon eddig 47 meccset játszott egymással ázsiai és európai válogatott. 32 európai győzelem mellett 6 ázsiai siker született, 9 döntetlen volt. A görögök most játszanak előszőr ázsiaival, Dél-Koreának ez lesz a 19. meccse. Eddigi mérlege: 2 győzelem (Olaszország és Portugália ellen), 5 döntetlen és 12 vereség.

76'
Görögország a kilencedik szögletét rúghatta (Dél-Korea háromnál tart) de ez is veszélytelen volt.
000T TRDV736080

78'
Nagy veszélyt úszott meg Dél-Korea. Egy baloldali beívelés után négy görög állt lesen, hiába pattant le egyik ázsiai hónaljáról a labda, kifelé jött szabadrúgás.

81'
Gekasz elé pattant egy labda, lövését szépen védte Dzsung

82'
Pak Csu Jung lövését védte Corvasz.

86'
Nagy koreai helyzet maradt ki . Szeitaridisz az utolsó pillanatban mentett, az érkező Li lövését kiütötte Corvasz.