Meccs: 7 Játékidő: 0p Gól: 0 Index: 0 Közönség: 0
Spanyolo. – Svájc 0–1 Index: Közönség: ()
Spanyolo. – Honduras 2–0 Index: Közönség: ()
Chile – Spanyolo. 1–2 Index: Közönség: ()
Spanyolo. – Portugália 1–0 Index: Közönség: ()
Paraguay – Spanyolo. 0–1 Index: Közönség: ()
Németo. – Spanyolo. 0–1 Index: Közönség: ()
Hollandia – Spanyolo. 0–1 Index: Közönség: ()

Tízéves koráig a Peña Cinco Copasban ismerkedett a futballal, ekkor a Barcelonához igazolt. Pechjére a család szinte azonnal Tenerifére költözött, igaz, csak három évre, így még nagyon fiatalon visszatérhetett a Barçához. Végigjárta a szamárlétrát, 2000 és 2003 között védett a fakóban, de közben az első csapatban már az argentin Roberto Bonano tartalékjának számított, noha akkoriban Pepe Reina gyakrabban védett nála az egyben.

2003-2004-es idényben már első kapusnak számított, de az igazi kiugrást a következő szezon hozta, a Barça hat év után bajnok lett, Valdés – aki szinte minden meccsen védett – megkapta a legjobb kapusnak járó Zamora-díjat.

A 2006-2007-es szezonban egy percet sem hiányzott, ezzel beállította Zubizarreta korábbi rekordját. Pályafutásának talán legjobb meccse a 2009-es, Manchester United elleni Bajnokok Ligája-döntő, amelyen kétszer is elképesztő bravúrral védte Cristiano Ronaldo lövését. Valdés főszerepet játszott abban, hogy a Barcelona mindent – BL, bajnokság, Király-kupa – megnyert 2009 tavaszán. Ugyancsak ő védett a 2009-es őszi három trófeanyeréskor. Ő lett a liga legjobb kapusa, övé a 2009-es Zamora-díj, elsőségét idén meg is védte. Az idei a harmadik Zamora-díja, nála többször a spanyol futball történetében csak Juan Acuña, Santiago Cañizares (4-4) és Antoni Ramallets (5) nyerte meg a díjat.

Bár védett a spanyol U18-as, U19-es, U20-as és U21-es válogatottban, a nagyválogatottban még nem kapott lehetőséget. Ennek ellenére – bár korábban De Geának és Diego Lopeznek több esélyt adtak, hogy Iker Casillas és Pepe Reina mellett a harmadik kapus legyen – Vicente Del Bosque elismerve jó teljesítményét, beválogatta a vb-keretbe. Tízszer védett a katalán nemzeti válogatottban.

SIKEREK: spanyol bajnok (2005, 2006, 2009, 2010), Spanyol Kupa-győztes (2009), spanyol Szuperkupa-győztes (2005, 2006, 2009), a Bajnokok Ligája győztese (2006, 2009), BL-elôdöntôs (2008, 2010), európai Szuperkupa-győztes (2009), klubvilágbajnok (2009). Egyéni sikere: Zamora-díj (2005, 2009, 2010).

VÁLOGATOTTSÁG: Elsô válogatottsága: 2010. június 3., a Koreai Köztársaság ellen.  Korosztályos válogatott: U18: 11/0, U19: 3/0, U20: 1/0, U21: 11/0.

2000–2003: Barcelona B           77     0

2002–       :  Barcelona            262     0

Minden idők

Ha béna a kapus, jöhet a kamikázegól
Zajac szerencsétlenkedett, majd a kirúgásból arcon lőtte a gdanski csatárt, aki gólszerző lett.