Meccs: 5 Játékidő: 344p Gól: 0 Index: 5 Közönség: 8
Olaszo. – Paraguay 1–1 Index: 5 Közönség: 3 (1)
Szlovákia – Paraguay 0–2 Index: 0 Közönség: 0 (0)
Paraguay – Új-Zéland 0–0 Index: 0 Közönség: 0 (0)
Paraguay – Japán 0–0 Index: 0 Közönség: 0 (0)
Paraguay – Spanyolo. 0–1 Index: 0 Közönség: 5 (1)

Az Atlético Tembetary csapatában tűnt fel, az U20-as dél-amerikai bajnokságon hívta fel magára a németek figyelmét. 2001 novemberében szerződtette a Werder. Eleinte a területi bajnokságban (harmadik vonal) szereplő tartalékcsapatban játszott, a 2002–2003-as szezonban például 30 mérkőzésen 15 gólt szerzett. (összesen 51 mérkőzésen 24 gólt lőtt a Regionalligában.)

A brémaiak nagycsapatába csak a 2003–2004-es, duplázást hozó idényben sikerült tartósan bekerülnie. Különösen a kupasorozatban lőtt fontos gólokat. Bár a következő bő másfél évben elég sok mérkőzésen lépett pályára, elsősorban csereként szállhatott be – ha Klose és Klasniç egészséges volt, a paraguayi csatár csak epizodista lehetett. 2003-ban nagyszerűen játszott a junior-világbajnokságon, a legjobban ráadásul éppen a németek ellen.

A meccs előtt fogadott brémai klubtársaival, Christian Schulz-cal és Alexander Walkéval, hogy gólt fog lőni. Walke azt mondta, ahányszor Nelson betalál a német kapuba, ő annyi éjszakai bulit fizet majd otthon: kettőt kellett neki. 2006-ban átszerződött a Borussia Dortmundhoz, de ott csak fele annyira eredményes, mint a brémaiaknál volt. Klubtársa Hajnal Tamást, a Werdernél Lisztes Krisztiánnal játszott együtt.

A 2004-es olimpiai ezüstéremről azért maradt le, mert a Werder visszarendelte az edzőtáborozásról. A 2004-es Copa Américán mutatkozott be a válogatottban, a venezuelaiaknak lőtt gólja biztosította a csapat helyét a 2006-os világbajnokságon.

SIKEREK: német bajnok (2004), bajnoki második (2006), német DFB-kupa-győztes (2004), -döntős (2008), Ligakupa-döntős (2004),

VÁLOGATOTTSÁG: Mérlege a vb-selejtezőkben: 17 mérkőzés, 1188 perc, 5 gól [2 sárga lap]. Első válogatottsága: 2004. július 8., Costa Rica ellen. Nagy tornán. Vb: 18. (2006), Copa América: 5-8. (2004), U20-vb: 9-16. (2003). Korosztályos vál. U20: 4/1.

2000–2001:  Atlético Tembetary      22       11

2001–2004:  Werder Bremen II (III.)  51       24

2001–2006:  Werder Bremen           80       21

2006–       :   Borussia Dortmund    113     16