Dudka (5), Wasilewski (13), Wawrzyniak (3), Żewłakow (14) hátvéd Knežević (15), Šimić (2), Vejić (6), Pokrivac (13)
Krzynówek (8), Lewandowski (18), Łobodziński (17), Murawski (19), Guerreiro (20) középpálya Leko (16), Pranjić (22), Rakitić (7), Vukojević (8)
Saganowski (11) támadó Klasnić (17), Petrić (21)
Fabiański (22), Kowalewski (12), Bąk (6), Golański (4), Jop (2), Kokoszka (23), Piszczek (16), Gargula (10), Smolarek (7), Zahorski (21), Żurawski (9), Pazdan (15) kispad Pletikosa (1), Ćorluka (5), R. Kovač (4), Šimunić (3), N. Kovač (10), Kranjčar (19), Modrić (14), Srna (11), Budan (20), Kalinić (9), Olić (18), Galinovic (12)
Leo Beenhakker szöv. kap. Slaven Bilic
Sajnos továbbra sincs rendes csatárunk, pedig, ahogyan azt egyszer Gulyás László örökérvényűen megfogalmazta, ezen a meccsen góllal kell nyerni.
Ha 9-0-ra nyerünk, a horvátok akkor is csoportelsők. Az összeállításukból úgy tűnik, ezt ők is tudják. Szóval reméljük, a fiúk vodkával kevert sasvért ittak a meccs előtt, és megmutatják, milyen játékkal nyerték a selejtező halálcsoportják a szerbek és a portugálok előtt.
Jó estét kívánok, harcba a nemzetért! Bilić kapitány alázatosan lefekszik/pihenteti klasszisait/lehetőséget ad a bizonyításra cseréinek a lengyelek ellen. Látatlanban nem akarom eldönteni, hogy hülyék vagyunk-e vagy sem, mindenesetre Kranjčart én magam is pihentetném, Klasnić meg nem az a tipikus alibicsere.
I. félidő
1'
A horvátok kezdték a meccset.
Általában hülyeségnek tartom, ha egy edző pihenteti, visszafogja a csapatát. De Bilićnek abban igaza lehet, hogy ezen a horvát csapaton amúgy sincs mit visszafogni. Na, cáfoljanak rám, u boj, u boj!
1'
A lengyelek nagy barátjai a horvátoknak is, egymással söröztek, és egymás mellett ülnek a lelátón.
Ketten játszanak az A csapatból, erre a jófej lengyelek egyből egyikük életére törnek. Nem kegyelmezhetünk nekik, csak semmi szláv testvériesség.
Lengyel barátaim, ne feledjük, szurkoljunk nagyon az osztrákoknak is, hogy egy góllal győzzék le a németeket.
2'
Pranjic csúnyán ütközött, ápolják, majd visszatérhetett.
Az oké, hogy a horvátok egy pelinkovacba ojtott adriai naplemente bágyadt tempójával kezdik a meccset, de nekünk jó lenne egy kicsit pörgősebben.
3'
Az első lengyel szöglet: Zewlakow ívelése után Dudka fejelt, de rosszul.
Azért a pelin mennyivel jobb ital, mint a vodka, nem-e, vezérszurkoló kolléga? Vagy egy jó trava.
Amúgy természetesen hajrá, Ausztria!
6'
Klasnic majdnem lerúgta Krzynowek fejét, utána lőni akart, de célt tévesztett.
Provokatív kérdésekkel ne hozzon zavarba, kolléga. A nyitómeccsen felidéztem, hogy van egy remek vodka, a Zoladkowa Gorzka, de azért, valóban, országomat egy pelinkovacért.
Örömmel állapíthatom meg, hogy a tarcsi ugyanolyan eredményesen tudja ölni a focit, mint a nagycsapatunk. Mi, hrvati!
Most kaptuk a hírt, hogy brit tudósok Beenhakkert titokban elcserélték Christopher Lloydra a Vissza a jövőbenből; bíznak abban, hogy talán jobban összeszedi a csapatot, mint a jó Leo.
8'
Lobodzinski beadása után Runje kijött a kapujából, és az ötösről öklözött. Kzynowek centikkel maradt le a labdáról.
No, Runjénak nem szóltak, hogy nekünk kell nyerni? Remélem, a horvát legényeknek sem lesz bajuk.
10'
A második lengyel szögletből jöhetett a harmadik, Dudka tökéletesen érkezett a balról jövő labdára, hat méterről fejelhetett, de centikkel mellé.
Ha így játszottunk volna az osztrákok és a németek ellen, most nem kellene számmisztikázni.
12'
Knezevicet megint ápolták, de visszajött, kemény horvát védő.
Orvosi stábunk pikk-pakk gerincátültetést végzett Kneževićen, hiába, a partizántapasztalatok, a szlovén gyógyszertárak közelsége és a horvát munkamorál együtt csodákra képes.
Roger (Guerreiro) bemutatott néhány fele olyan biciklicselt, mint Céronaldo. Úgy értem, fele olyan gyorsan mozgott közben.
Istenkém, Pranjić most nagy gesztust tett Lengyelországnak.
14'
Pranjic kiváló indítást kapott a bal oldalon, a lengyelek nem is hitték, hogy a vonal mellett megiramodik a balhátvéd. Ziccerig vezette, de lövés helyett inkább emelt, de rosszul, hiába, ő nem Suker. Három méterrel ment mellé a labdája.
Pranjic már a magyarok elleni mecsen is a horvátok leggyengébbje volt szerintem, most már tiszteletbeli lengyelnek is mondhatja magát.
Mekkorát játszhatna ezen a meccsen Luka Modrić. A lengyelek egyáltalán nem védekeznek, ezt Rakitić és Pranjić még kihasználhatja.
Ahogy eddig nézem, a kapusunk a legtechnikásabb játékos a csapatban. Néha talán egy-egy felfutással is segíthetne.
17'
A kilépő Petric elől mentettek a védők, a kapus csinált egy lövőcselt, aztán kirúgta a vonalon kívülre.
Vodka, pelinkovac, gorkij list, vér - minden meghűlt az ereinkben.
Egyáltalán nem tűnünk barátságosnak, megkövetem a csapatot. Klasnić centikkel vétette el Vejić beadását.
19'
Rakitic szabadrúgása után Vejic csúsztatott hat méterről, centikkel ment mellé, Klasnic már nem tudott beleérni a labdába, de rástartolt, ha netán kijönne a kapufáról.
22'
Rakitic újabb szabadrúgása után Boruc a mellére vette a labdát.
Rakitić szabadrúgását barátságos puhatolózásnak tekinthetjük.
Erősen visszavettünk a tempóból, nem értem, miért. Mert oké, hogy addig nem érdemes megszakadnunk, amíg az osztrákok nem vezetnek egy góllal - de ha azt a 91. percben szerzik, már nem fogunk kettőt lőni.
24'
Rakitic újabb szabadrúgása el sem jutott az ötösig, ahol sokan várták.
Az osztrákok ellen pocsékak voltunk, a németeket végülis levettük a pályáról. Mi öljük ilyen jól a focit, vagy a lengyelek nem akarnak továbbjutni?
Knežević » Ćorluka csere
26'
Knezevic nem tudta folytatni, Corlukának be kellett állnia, nem pihenhetett a kispadon.
27'
Lewandowski harminkét méterről megpróbálta, le sem lehetett mérni, annyival lőtte mellé.
Lewandowski lövése olyan szomorúra sikerült, mint egy esőbe fulladt kéthetes nyaralás a Zukowo Morskie-i riviérán.
A lengyelek eddig kedélyes edzőpartnerek.
29'
Krzynowek Páling legszebb napjait idézte a szabadrúgásnál.
Boruc, Boruc, mi lenne velünk nélküled? Tényleg már csak két gólt kellene lőnöd...
Klasnić egészen barátságosan rúgta Borucba a labdát. Mégsem rúghatunk gólokat a lengyeleknek, ha ők sem rontják el a pihenésünket.
33'
A legnagyobb helyzet: Klasnic kilépett a védők közül, mellel vette át a labdát, ballal lőtt, Boruc azonban hárította a lapos, kissé dadogós lövést.
Eddig ez a leggyengébb teljesítményünk a meccsen, rosszabbak vagyunk, mint a Fradi Kecskeméten. Ha Boruc nem lenne, jobban tennénk, ha levonulnánk a pályáról, akkor megúsznánk 0-3-mal.
35'
Rakitic futott el a bal oldalon, beadásába Boruc beleért. A szöglet teljesen ártalmatlan volt.
36'
Pranjic megint előrehúzódott, ballal lőtt, de Boruc kiütötte. A kipattanó nem jött senki.
Sajnos a játékunk annyira szellemes, mint egy Maksa Zoltán szerzői és előadói est.
Lewandowski sárgalap
38'
Lewandowski visszahúzta ellenfelét.
Boruc megmentett minket a negyedik góltól; lehet, hogy kölcsönadhattuk volna őt tegnapra cseh barátainknak.
38'
Petric 22-ről megpróbálta, de három méterrel mellé.
Még szerencse, hogy a horvátok nem a foci Nagy Bandói, így néha van egy-egy fociszerű jelenet.
A másik meccsen sincs még gól, de ott már legalább történt valami: a bíró kiállította a német szövetségi kapitányt.
42'
Krzynowek 28 méterről lőtt szabadot, de ballábas lövése megpattant, így szöglet lett. Ez sem volt veszélyes, mint az eddigiek.
43'
Krzynowek most kapásból próbálkozott, de a védők kivágták a lövését.
Bocsánat, mindkét szövetségi kapitányt. Joachim Löw legalább lepacsizhat Merkel asszonnyal a díszpáholyban, miközben ott mindenki a bírót utálja. Szegény Beenhakker, nálunk még egy baráti kézfogás sem lenne, egyetlen párt- és állami vezető sem jött el az Eb-re.
Ez az, amikor a lengyelek nyomnak? Eddig nem jelentenek, khm, megoldhatatlan feladatot.
44'
Jerko Leko 30-ról lőtte rá, pár centivel ment mellé a labda.
A lengyelek az intelligens kontrákra és az utolsó húsz percre építenek, kolléga. Csak annyit mondok: török-cseh!
Vejić sárgalap
45'
Guerrerót rúgta meg a védő.
És ezt veheti fenyegetésnek is.
Ez esetben ideális felkészitőpartnerek vagytok, kolléga. Klasnić lassan bemelegedik.
A horvátok gyorsabban megépítik a Split-Dubrovnik autópályát, mint ahogy a mi védőink visszafutnak a félpályától a tizenhatosig. Nem lesz ez így jó.
45'+1'
Klasnic erőszakosságának köszönhetően helyzetbe került, Boruc azonban jól mozdult ki, és elakadt benne a labda. A kipattanót Rakitic föléemelte.
Kibontottam egy vodkát, kibontottam egy pelinkót, győzzön a jobb. A pályán pedig a lengyelek, akiket egyelőre én sem értek.
Ha jól látom, az osztrák-németnél talán jobb a meccs. Hogy mi, horvátok mit csinálunk, azt értem. Hogy a lengyelek mit, arra még nem jöttem rá. Abban bíznak talán, hogy a hatvanadik perc után levonulunk a pályáról. Kösz, spori, nekünk edzésből ennyi elég is volt.
II.félidő
46'
A lengyelek kezdték.
Lewandowski » Kokoszka csere
46'
Kokoszka először kapott lehetőséget, Lewandowski bánta.
Úgy látszik, Rogernek nem szóltak, hogy a lengyel csapat kétszer 45 percben felidézi a nagy 1981-es sztrájkhullám első óráit.
Jé, Vukojević is a pályán van? Láttam az összeállításban, de azt hittem, emberhátrányos helyzeteket gyakorlunk. Valahogy fel kell készülnünk Kranjčar visszatérésére.
Ahogy nézem, a horvát B jobb, mint a horvát A volt az első két meccsen. Lehet, hogy nekünk az U17-es csapattal kellett volna jonnünk?
49'
Guerrero megunta, lőtt egyet, de gyengén.
Mindennek vége, vezetnek a németek. Most már, ha nincs két osztrák gól - muhaha, már elnézést -, akkor le is ülhetnénk a kezdőkörbe, tábortüzet gyújtené, elénekelni dobozgitárral néhány varsói felkelő nótát és délszláv partizánindulót.
Megtudtuk, hogy nincs értelme játszani, és fejben elfáradtunk egy pillanat alatt.
Klasnić gól (0-1)
53'
Pranjic a bal oldalon szerzett meg egy lecsorgó labdát, a tizenhatos oldalvonaláról visszagurított, Klasnic ballal tizenkét méterről a bal alsóba bombázott.
Hát bocsánat, lengyel barátaink. Nem lehet Klasnićot háromszor is helyzetben hagyni. Vajon a meccs hátralevő részében is támadóvariációkat gyakorlunk, vagy most alaposan felkészülünk a bunkervédekezésből? Az utóbbi eddig jól ment, szerintem támadjunk.
53'
Saganowski messziről lőtt egyet, de rosszul.
Gratulálunk a horvátoknak. Hol az a dobozgitár?
Łobodziński » Smolarek csere
54'
Lobodzinski helyett Smolarek a pályán, tőle várja a holland kapitány a gólt.
55'
Krzynowek kapura lőtt a bal oldalról ballal 18 méterről, de két méterrel mellé.
Hozom a tamburicámat, pelin, vodka van. Azt ismered-e, hogy Druže Tito, mi ti se kunemo?
Komolyan fiúk, már minden mindegy, legalább focizattok ey jóízűt az utolsó félórában, mintha tényleg szeretnétek ezt a sportot.
A horvátok a törökökkel játszanak, ugye kolléga?
Nem ismertem, de jobb, mint a lengyelek eddigi 240 Eb-percéből bármelyik 3 perc 3 másodperc.
Úgy bizony. Hősi emlékek tolulnak elmémbe, Nikola Zrinski kétszer, Juričić, Frankopan. És a sok feledhetetlen lengyel segítség.
60'
Pranjic megint elfutott a bal szélen, beadása most lecsúszott, de így lett veszélyes, mert kapura tartott, de a háló tetejére esett.
61'
Dudka 30-ról megpróbálta, talán hat méterrel ment fölé, és néggyel mellé.
Sajnálom, hogy az oszmán martalócok elleni felkészülést csak ennyiben tudtuk segíteni. Legközelebb, javaslom, próbálkozzatok azokkal a vicces, színes bólyákkal, ők talán komolyabb ellenfelek lesznek.
62'
A legnagyobb lengyel helyzet: Krzynowek megmentette a labdát a szögletzászlónál, Wavryziniak elé tette vissza, ő beadott, Guerreiro kapura fordult nyolc méterre a kaputól, rögtön lőtt, a labda szinte súrolta a kapufát.
Na egy pillanatra levesszük a szemünk a meccsről, erre a brazilotok majdnem gólt szerez. Talán még nem érti, hogy przestań!
Hát komolyan ez a brazil az egyetlen lengyel, aki ér valamit ebben a csapatban.
65'
Válaszként Klasnic fölélőtt.
Meg kell csinálnom a gyerek vacsoráját, csak félek, hogy netán lemaradok a meccs egyetlen lengyel támadásáról.
66'
Pranjic megiramodott megint, ballal lőtt egyet a tizenhatos sarkáról, Boruc vetődve fogta a kapuba közepébe tartó labdát.
Épp nem történik semmi - most sem , van időm szóvá tenni, hogy Beenhakker alighanem Urbányi Istvánnál képezte magát tovább, mert ahhoz képest, hogy két góllal kellett volna nyernünk, négy védővel, két védekező középpályással, és csak egy csatárral kezdtünk.
67'
Krzynowek beadása után Saganowski fejelt öt méterről, Runje vetődve fogta.
Úgy tűnik, a gól jót tett a mérkőzésnek.
Saganowski » Zahorski csere
68'
Saganowskinak a fejese volt az utolsó mometuma, Zahorski jött helyette.
Úgy tűnik, az Eb nem tett jót a lengyelek nemzeti önérzetének.
69'
Smolarek fejelt tíz méterről, de a partjelző lest intett.
72'
Wavrzyniak lőtt huszonkettőről, de mellé.
Miért hozzuk be Kranjčart? Mégis leadjuk a meccset? És ki az a Kalinić?
Klasnić » Kalinić csere
74'
Klasnic lement, megtette a dolgát, a spliti Kalinic jött be helyette.
A Kickernél tavaly Klasnic volt az év embere. Most szívesen elsütnék egy klasszis-Klasnic szójátékot, de mégsem vagyok én Hegyi Iván. Így csak annyit, hogy ma is bizonyította, két veseátültetés után is lehet valaki klasszis. Új veséket minden lengyelnek!
Petrić » Kranjčar csere
75'
Petric helyén Kranjcar játszik, hátha most összejön neki valami.
Kalinic egy kalinyingrádi orosz apa és kivándorolt lengyel anya harmadik, törvénytelen gyereke; beépített lengyel ügynök, vigyázzatok a saját kaputoknál, mindjárt lő hármat.
76'
Az elmúlt percek eseményei: Pranjic bedobott a bal oldalról, Rakitic szabadrúgása túl erős lett.
Beenhakker állítólag a jövő csapatát építi, és 2009 végéig maradhat. Várhidiről is ezt mondták sokáig.
80'
Smolarek három védő közt tartotta meg a labdát, addig tologatott, amíg huszonkettőről ballal rálőtte, kevéssel ment a jobb felső mellé.
Talán ha Ebi Smolarek, a legjobb támadónk, nem a kispadon kezd...
Hoppá, értelmes megmozdulás Kranjčartól, egy visszahúzós csellel megetette az egész lengyel középpályát, az meg már nem rajta múlt, hogy Pranjić végül semmit sem kezdett remek indításával. Eleget szidtam már Nikót, jegyezzük fel ezt is a nevéhez.
Zahorski sárgalap
82'
Zahorski hátulról rúgta meg Kranjcart.
Én is nagyon örülök, hogy az osztrákoknak sikerült kitermelni a múlt században egy híres embert.
84'
Smolarek belejött, Corluka mellett elhúzott, jobbal tizenötről lőtt, kevéssel fölé.
Úgy ellaposodott a meccs, mint a lengyel síkság. Menjenek, igyanak egy vodkát, pelinkót, énekeljenek néhány szép dalt a szabadságról és a fűzfákról, aztán aludjanak el. Vagy vissza.
86'
Zahorski egy védelmi hiba után egyedül tört kapura, de addig szerencsétlenkedett, amíg utolérték, ettől még lőtt, de Runje lábbal védett. A kipattanó után beíveltek a lengyelek, ezt a kapus lehúzta.
Ezt az osztrák dolgot mire értette a kolléga?
Hoppá, a német vendégszurkoló a továbbjutás felett érzett örömében Klagenfurtig futott. Légy üdvözölve ezen a remek barátságos meccsen, Para!
Zahorski úgy döntött, hogy csak azért sem fog kiegyenlíteni, ha már kiesünk, essünk csúnyán, megalázottan, egy ponttal, egy (lesből) lőtt góllal, az Eb eddigi legrosszabb eredményével. Keserű a vodka, barátaim.
Könyörgöm, valaki fújja le, mert rossz nézni. Örülünk, meg minden, de nézni azt nem akarjuk tovább.
Ha ez a meccs egy kutya lenne, már elvitték volna az állatorvoshoz elaltatni.
Német vezérszurkoló kollégánknak nem tetszenek a látottak.
Ezután a kilencven perc után nagyjából harminc, pályán használt mezt kell kimosni. Egy-kettőt elég lenne kiszellőztetni, még hónaljszaguk sincs.
Minek ide 3 perc hosszabbítás? Olyan ez, mint gyomorlövéssel embert ölni: a legtovább húzzák a szenvedését.
Azt én sem értem, folytatnánk a pihenést. A német vezérszurkoló elhagyta a tábort, visszament Bécsbe.
Ha én lennék a németek vezérszurkolója, én is szomorú lennék. A világ legszerethetetlenebb válogatottja lenne, ha nem lennének az olaszok.
Közben véget ért a meccs, de a lengyelek nem lassítottak a tempón, nincs hová. Gratulálunk a horvátoknak, legalább a döntőbe várjuk őket, dolgos népük győzni fog!
Háromból három, borulj le világ a következő Európa-bajnok előtt. Ma kiderült, hogy a horvát B akár jobb is lehet a horvát A-nál, de legalábbis kreatívabb. Pénteken ledaráljuk a törököket, a portugálok meg nagyon megverik a németeket. Már mindenki a végső győzelmükről fog beszélni, de mi 89 perc bekkeléssel és két mázligóllal kiejtjük őket. Cé zokogni fog a kezdőkörben, de mi már a hollandok elleni döntő bunkertaktikáján fogunk gondolkozni Ott 2-1-re nyerünk.