2008 augusztus 24., 15:03 Módosítva: 2015.05.21 04:32

BENEDEK TIBOR, BIROS PÉTER, GERGELY ISTVÁN, HOSNYÁNSZKY NORBERT, KÁSÁS TAMÁS, KIS GÁBOR, KISS GERGELY, MADARAS NORBERT, MOLNÁR TAMÁS, SZÉCSI ZOLTÁN, VARGA DÁNIEL, VARGA DÉNES, VARGA TAMÁS.

Tovább

Feltámadtak a Kemény - legények

2008 augusztus 22., 19:29 Módosítva: 2015.05.21 04:34

Még mindig eksztázisban vagyok a meccstől. Ez bizony vízilabda volt a javából! Igazi küzdelem volt a döntőbe jutásért. A végső győzelemért már csak az Egyesült Államok csapatával kell megküzdenünk, hogy begyűjtsük zsinórban a harmadik aranyunkat, ezzel történelmet írva az olimpiák történetében.

Tovább

A 4. helyre "jók" voltak

2008 augusztus 21., 21:18 Módosítva: 2015.05.21 04:41

Húha, nincs könnyű dolgom. Magyarország - Ausztrália 11:12. Két nagy vesztese van ennek a mai meccsnek: Pelle Anikó és Valkai Ágnes. Ők ketten azok, akiket komolyan sajnálok. Egyszerűen nem érdemlik meg, hogy egy ilyen csapatban játszanak.

Tovább

Montenegró és Szerbia a továbbjutó

2008 augusztus 20., 23:11 Módosítva: 2015.05.21 04:42

Nem ugrálok örömömben, hogy Montenegróval játszunk a döntőbe jutásért, de ezen változtatni már nem lehet. Jó meccset játszottak Horvátországgal.

Tovább

Ausztráliával a bronzért

2008 augusztus 20., 14:43 Módosítva: 2015.05.21 04:43

Ott tartok, ahol az elején. Nem szeretem a női vízilabdát. Meg is kövezhettek, akkor sem tudok erről a csapatról sok szépet és jót írni.

Nem azért, mert kikaptak és nem aranyért játszanak. Nem is számítottam nagyon rá , hogy sikerül bejutniuk a döntőbe - igaz az esély meg volt rá. Egyszerűen nem szeretem ezeket a lányokat. Biztos máshogy látnám, ha, mint kivülálló követném végig a meccseiket.

Tovább

Az olimpiát

2008 augusztus 18., 22:26 Módosítva: 2015.05.21 04:50

Kicsit tehették volna későbbre a mai meccset. Egy fél óra csúszás belefért volna. Úgy terveztem, hogy a második félidőre azért felkelek, lefutom a szokásos P3-as programot alatta.

Mire kikeltem, pisiltem és kinyitottam a szemem, már szinte vége is volt a meccsnek. De legalább a futás meg volt.

Tovább

Azok a híres Kásás - büntetők

2008 augusztus 16., 20:40 Módosítva: 2015.05.21 04:53

Értetlenül állok a tény előtt, hogy Kásásnak muszáj büntetőt lőnie. Aki ismer, tudja nagyon jól, hogy Kásás Tamás ezer éve kedvenc játékosaim egyike, sőt! De akkor sem hiszem, hogy a mai kihagyott ötösére is csak legyintenem kellene. Meg kellene végre érteni, hogy Kása erre nem alkalmas. Biros Péter, Kiss Gergely 99%-ban belövi ezeket a büntetőket, mert alkatilag jók a feladatra. Kása NEM. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy ne lenne nagyon jó játékos.

Tovább

Négy között a női válogatott

2008 augusztus 15., 12:36 Módosítva: 2015.05.21 05:01

Fantörpikus! Újra Sós Ildi a kapuban. Rég óta várok, hogy újra láthassam őt válogatott meccsen védeni. Nem is kellett benne csalódnom, már az első negyedben bizonyítja, hogy még mindig van helye ebben a csapatban, sőt! Lehetne ő még első számú kapus, ha a híresztelésekkel ellentétben, nem hagyna fel a válogatottsággal...ismét.

Az első negyedet 1:1-gyel zárjuk, nálunk Drávucz eredményes. Mindkét csapat tragikusan játszik. Valahogy nem tudunk felállni támadni. Erőltetjük a centerjátékot akkor, amikor nincs értelme. Vajon milyen elgondolás alapján játszottuk be a labdát úgy, hogy közben hárman lógnak a szerencsétlen centeren? Manó profi módon hárítja a görög próbálkozásokat.

A második negyed Liosi góljával kezdődik. Messziről vágja be a kapuba, 1:2. Nem kell sokat várni a válaszra, megint Drávucz lövése akad be a hálóba, becsurgó góljával egyenlítünk, 2:2. Előny nálunk, Stieber nem is tétovázik kapura küldi a labdát, átvesszük a vezetést, 3:2. Primász Ági nagyon szép ejtésével 4:2 nekünk. Kezdünk végre okosabban játszani. Szremkónak egy szép beadás, héberrel küldi a kapura. Szép megmozdulás, kár, hogy nem megy be.

A meccs második felében végre jobban felszívjuk magunkat. Ugyan hagy némi kívánnivalót maga után támadásunk, de ettől függetlenül szórjuk a gólokat a görög kapuba. Györe fórban eredményes, 5:2. Kisteleki hibázik egy nagyot. Megúszik...és elkapkodja, kapusba lövi. Lett volna még ideje felállni rendesen. Sebaj, jóvá teszi hibáját a következő emberelőnyös helyzetben, 6:2. Görögök próbálkoznak egy időkéréssel, de nem tudják kihasználni előnyüket így sem. Pelle Anikó megúszásából 7:2. Majd vagy 10 méterről baromi nagyot bombáz a görög kapuba, 8:2. Stieber sem unta még meg a gólgyártást (9:2), míg végül csak sikerül a görög csapatnak is értékesíteniük egy előnyt, 9:3. A végére Kisteleki is tartogat egy kis meglepetést. Szemtelenül happolja el a görög kapus elől a labdát és vágja be a kapuba, 10:3. A görögöknél még egy büntető, aminek köszönhetően 10:4-re feljönnek.

Négy között a magyar válogatott! Gratulálok Godova Gábornak és csapatának! Szép teljesítmény a csapattól.

Csoportelső a magyar válogatott

2008 augusztus 14., 11:08 Módosítva: 2015.05.21 05:03

Harmadik csoportmérkőzésünket a spanyol válogatottal játszottuk. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű meccs, okozhat meglepetést az ellenfél. A csoportelsőségünk is nagyrészt ezen a meccsen múlik. Már csak a kanadaiak és az ausztrálok vannak hátra ebből a csoportból. Kanadát Montenegró 12:0-ra verte, az ausztrálokkal pedig még nekik is hátra van egy mérkőzésük.

Tovább

Rossz játékkal döntetlen

2008 augusztus 13., 09:40 Módosítva: 2015.05.21 05:10

Huh, izgalmas meccsen vagyunk túl. Rég izgultam női meccsen ennyire. Lányaink csoport döntőt játszottak az ausztrál válogatottal. Tudtuk előre, hogy nem lesz könnyű menet. Hogy kicsit több lesz a kapkodás. Én a szövetségi kapitányra fogom. Végre sikerült megtalálni a jó embert a csapat élére. Most érzem először, hogy a magyar női válogatott is esélyes lehet az olimpiai dobogóra.

Tovább

Görögország - Magyarország 1

2008 augusztus 12., 11:05 Módosítva: 2015.05.21 05:12

Még szinte vége sincs a meccsnek, amikor megszólal a telefonom. Húgom az: „Láttad, hogy Rudolf kipontozódott?” Hehe, már az első meccsen én is széles mosollyal nyugtáztam a két Varga harmadik nevét: Varga Dániel Rudolf és Varga Dénes Andor. Nem lepődnék meg azon, ha kiderülne, hogy ők maguk kérvényezték azt, hogy kiírják a teljes nevüket a képernyőre. Ahogy őket ismerem…

Tovább

Ha nem hisztizünk

2008 augusztus 11., 09:28 Módosítva: 2015.05.21 05:14

Mit lehet írni a női vízilabdáról? Általában totál unalom. Kínszenvedés végig nézni egy-egy meccset. Elég ritka, hogy igazán élvezetes játékot kapjak el. Szkeptikus vagyok. Még sosem néztem végig egy nemzetközi bajnokság összes női magyar vonatkozású meccsét sem. Most úgy döntöttem, hogy van egy szereplője a csapatnak, aki miatt érdemes lesz leülni a tévé elé. Az illető pedig nem más, mint a csapat szövetségi kapitánya.

Tovább

Hajnali meccsnek is van előnye

2008 augusztus 10., 13:32 Módosítva: 2015.05.21 05:20

Végre elkezdődött!

4 éve várok erre a 3 hétre. Sport minden mennyiségben és főleg vízilabda.

Ha nagyon ügyesek leszünk, akkor zsinórban a harmadik aranyéremmel távozhatunk Pekingből. Igaz nem értettem teljesen egyet szövetségi kapitányunk döntésével a keretet illetően, de ez az én személyes problémám.